Визнання та батьківські повноваження: пояснення відмінностей

Визнання та батьківські повноваження: пояснення відмінностей

Визнання та батьківські повноваження — два терміни, які часто плутають. Тому пояснюємо, що вони означають і чим відрізняються.

квитирование

Мати, від якої народилася дитина, автоматично є законним батьком дитини. Те саме стосується партнера, який є одруженим або зареєстрованим партнером матері на день народження дитини. Тоді це законне батьківство існує «в силу закону». Іншими словами, вам не потрібно нічого з цим робити.

Ще один спосіб стати законним батьком - це визнання. Визнання означає, що ви берете на себе законне батьківство дитини, якщо є НЕ у шлюбі або в зареєстрованому партнерстві з матір’ю. Ви робите НЕ для цього потрібно бути біологічним батьком. Дитину можна визнати, лише якщо вона жива. Дитина може мати лише двох законних батьків. Визнати можна лише дитину, яка ще не має двох законних батьків.

Коли можна впізнати свою дитину?

  • Визнання дитини під час вагітності

Це називається підтвердженням ненародженого плоду, і його бажано робити до 24-го тижня, щоб уже було організовано підтвердження на випадок передчасних пологів. Ви можете визнати дитину в будь-якому муніципалітеті Нідерландів. Якщо (вагітна) мати не приїде з вами, вона повинна дати письмову згоду на визнання.

  • Визнання дитини під час реєстрації народження

Ви можете визнати свою дитину, якщо зареєструєте народження. Ви повідомляєте про народження в муніципалітеті, де народилася дитина. Якщо мати не приїде з вами, вона повинна дати письмову згоду на впізнання. Це також найпоширеніша форма розпізнавання.

  • Пізніше впізнання дитини

Ви також можете визнати дитину, якщо вона вже старша або навіть доросла. Це можна зробити в будь-якому муніципалітеті Нідерландів. З 12 років потрібна письмова згода дитини та матері. Після 16 років потрібна лише згода дитини.

У всіх зазначених випадках реєстратор складає акт визнання. Це безкоштовно. Якщо ви хочете отримати копію акта підтвердження, за це стягується плата. Муніципалітет може повідомити вас про це.

Авторитет батьків

Згідно із законом, неповнолітня особа перебуває під опікою батьків. Батьківські права включають обов'язок і право батьків виховувати та піклуватися про неповнолітню дитину. Це стосується фізичного благополуччя, безпеки та розвитку неповнолітньої дитини.

Ви одружені чи перебуваєте в зареєстрованому партнерстві? Якщо так, ви також автоматично отримаєте батьківські права на вашу дитину під час визнання.

Якщо визнання відбувається поза шлюбом або зареєстрованим партнерством, ви ще не маєте батьківських прав і не є законним представником вашої дитини. У цьому випадку автоматичний батьківський контроль буде тільки у матері. Ви все ще хочете спільної опіки? Тоді ви повинні звернутися до суду для спільної опіки. Як батько, умовою для цього є те, що ви вже визнали дитину. Лише маючи батьківські повноваження, ви можете приймати рішення щодо виховання та догляду за своєю дитиною. Це тому, що законний батько з батьківським контролем:

  • може приймати ключові рішення щодо «особи неповнолітнього»

Це може включати медичний вибір для дитини або рішення дитини щодо місця проживання дитини.

  • має опіку над майном дитини

Це означає, серед іншого, що той із батьків, хто опікується, повинен розпоряджатися майном неповнолітньої дитини як належний розпорядник і що цей батько несе відповідальність за збитки, спричинені таким поганим адмініструванням.

  • Є законним представником дитини

Це включає в себе те, що батько, який є опікуном, може зареєструвати дитину в школі або (спортивній) асоціації, подати заяву на отримання паспорта та діяти від імені дитини в судовому процесі.

Новий законопроект

У вівторок, 22 березня 2022 року, Сенат погодив законопроект, який дозволяє неодруженим партнерам також мати законну спільну опіку після визнання їхньої дитини. Ініціатори цього законопроекту вважають, що чинне законодавство вже не відповідає потребам суспільства, що змінюється, де все більшого поширення набули різні форми співжиття. Неодружені та незареєстровані партнери автоматично отримають спільну опіку після визнання дитини, коли цей закон набуде чинності. Згідно з новим законом, влаштовувати батьківський контроль через суд більше не буде необхідності, якщо ви не перебуваєте у шлюбі чи зареєстрованому партнерстві. Батьківські права застосовуються автоматично, коли ви, як партнер матері, визнаєте дитину в муніципалітеті.

У вас виникли запитання за цією статтею? Якщо так, зв’яжіться з нашими адвокати сімейного права без зобов'язань.

Law & More