Акт про відставку

Акт про відставку

Розлучення включає багато

Процедура розлучення складається з низки етапів. Які кроки потрібно вжити, залежить від того, чи є у вас діти, і чи заздалегідь ви домовились про врегулювання зі своїм майбутнім колишнім партнером. Загалом, слід дотримуватися наступної стандартної процедури. Перш за все, заяву про розірвання шлюбу необхідно подати до суду. Це може бути одностороння заявка або спільна заявка. При першому варіанті партнер лише подає клопотання. Якщо подається спільна петиція, ви та ваш колишній партнер подаєте петицію та узгоджуєте всі заходи. Ці угоди можуть бути зафіксовані у пакті про розлучення посередником або адвокатом. У такому випадку судового засідання не відбудеться, але ви отримаєте рішення про розлучення. Після отримання рішення про розірвання шлюбу у вас може бути складений адвокатським договором про звільнення. Договір про звільнення - це заява про те, що ви прийняли до відома рішення про розірвання шлюбу, видане судом, і що ви не будете оскаржувати рішення, що означає, що воно може бути негайно зареєстроване в муніципалітеті. Ви розлучитесь відповідно до закону лише після того, як рішення буде внесено до реєстру актів цивільного стану муніципалітету. Поки рішення про розлучення не було зареєстровано, ви все ще офіційно одружені.

Акт про відставку

Після винесення рішення суду, апеляційний строк починається в три місяці в принципі. Протягом цього терміну ви можете подати апеляцію на рішення про розлучення, якщо ви з ним не згодні. Якщо сторони негайно погодяться з рішенням про розлучення, цей термін у 3 місяці може затягнутися. Це пов’язано з тим, що рішення суду може бути зареєстроване лише після того, як рішення стане остаточним. Рішення стає остаточним лише після закінчення тримісячного строку оскарження. Однак, якщо обидві сторони підписують угоду про відставку, вони обидві відмовляються від апеляції. Сторони "подають у відставку" за рішенням суду. Тоді судове рішення є остаточним і може бути зареєстроване, не чекаючи 3-місячного періоду. Якщо ви не згодні з рішенням про розлучення, важливо не підписувати акт про звільнення. Тому підписання акта не є обов'язковим. Після рішення суду у сфері відставки є наступні можливості:

 • Обидві сторони підписують акт про відставку:
  Тим самим сторони вказують, що не бажають подавати апеляцію на рішення про розірвання шлюбу. У цьому випадку закінчується тримісячний апеляційний період, а розлучення проходить швидше. Розлучення може бути негайно внесено до муніципальних актів цивільного стану.
 • Одна з двох сторін підписує акт про відставку, інша - ні. Але він або вона також не подає апеляцію:
  Можливість оскарження залишається відкритою. Необхідно зачекати період апеляції 3 місяці. Якщо ваш (майбутній) колишній партнер все-таки не подасть апеляцію, розлучення все ще може бути остаточно зареєстровано в муніципалітеті через 3 місяці.
 • Одна з двох сторін підписує акт про відставку, інша сторона подає апеляцію:
  У цьому випадку провадження переходить на абсолютно нову фазу, і суд перегляне справу в апеляційному порядку.
 • Жодна зі сторін не підписує акт звільнення, але сторони також не оскаржують:
  По закінченні тримісячного апеляційного періоду ви або ваш адвокат повинні надіслати рішення про розлучення реєстратору народжень, шлюбів та смертей для остаточної реєстрації в актах цивільного стану.

Указ про розлучення стає безповоротним після закінчення тримісячного строку оскарження. Як тільки рішення стає безповоротним, воно має бути внесене до актів цивільного стану протягом 3 місяців. Якщо рішення про розлучення не буде зареєстровано вчасно, рішення втратить чинність і шлюб не буде розірвано!

Після закінчення строку апеляційного оскарження вам знадобиться акт про незаявлення, щоб зареєструвати розлучення в муніципалітеті. Ви повинні подати заяву про цей акт про незастосування до суду, який виніс рішення у процесі розлучення. У цій справі суд заявляє, що сторони не оскаржували рішення. Різниця із заявою про звільнення полягає в тому, що акт про незастосування вимагається судом після закінчення строку оскарження, тоді як акт про звільнення повинен бути складений адвокатами сторін до закінчення строку апеляції.

За порадами та підказками під час розлучення ви можете звернутися до адвокатів з питань сімейного права Law & More. У Law & More ми розуміємо, що розлучення та подальші події можуть мати далекосяжні наслідки для вашого життя. Тому ми підходимо особисто. Наші юристи також можуть допомогти вам у будь-якому провадженні. Адвокати в Law & More є фахівцями в галузі сімейного права і із задоволенням проведуть вас, можливо разом із вашим партнером, до процесу розлучення.

Law & More