Після арешту: тримання під вартою

Після арешту: тримання під вартою

Вас заарештували за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення? Тоді поліція, як правило, передає вас до поліцейського відділення для розслідування обставин, за яких було скоєно правопорушення, та якою була ваша роль підозрюваного. Для досягнення цієї мети поліція може затримати вас на дев’ять годин. Час між північчю і дев'ятою годиною ранку не враховується. У цей час ви перебуваєте на першій стадії попереднього ув’язнення.

Після арешту: тримання під вартою

Утримання під вартою - це друга фаза попереднього ув'язнення

Можливо, дев’яти годин недостатньо, і поліції потрібно більше часу для розслідування. Чи вирішує прокурор, що ви (як підозрюваний) повинні довше перебувати в міліції для подальшого розслідування? Тоді прокурор призначить страховку. Однак наказ про страхування не може бути просто виданий прокурором. Це пов’язано з тим, що має бути виконана низка умов. Наприклад, мають бути такі ситуації:

  • поліція побоюється ризику втечі;
  • поліція хоче протистояти свідкам або перешкоджати впливати на свідків;
  • поліція хоче завадити вам заважати слідству.

Крім того, ордер може бути виданий лише у випадку, якщо ви підозрюєтесь у кримінальному злочині, щодо якого дозволено досудове ув'язнення. Як правило, досудове ув'язнення можливе у разі вчинення кримінальних злочинів, що караються позбавленням волі на чотири роки і більше. Прикладом кримінального правопорушення, за яке дозволено досудове ув'язнення, є крадіжка, шахрайство або злочин з наркотиками.

Якщо наказ про страхування виданий прокурором, поліція може затримати вас цим розпорядженням, яке включає кримінальне правопорушення, у якому ви підозрюєтесь, загалом на три дні, включаючи нічні години, в поліцейському відділенні. Крім того, цей триденний період може бути продовжений один раз на додаткові три дні в надзвичайних ситуаціях. У контексті такого розширення інтерес до розслідування повинен бути зважений із вашим особистим інтересом як підозрюваного. Інтерес до розслідування включає, наприклад, страх перед небезпекою польоту, подальше допит або заважає вам перешкоджати розслідуванню. Особистий інтерес може включати, наприклад, турботу про партнера чи дитину, збереження роботи або обставини, такі як похорони чи весілля. Таким чином, загалом страховка може тривати максимум 6 днів.

Ви не можете заперечувати або оскаржувати арешт або продовження його. Однак, як підозрюваний, ви повинні бути представлені перед суддею, і ви можете подати скаргу слідчому магістрату щодо будь-яких порушень в арешті чи триманні під вартою. Перш ніж це зробити, розумно проконсультуватися з юристом у кримінальній справі. Зрештою, якщо ви перебуваєте під вартою, ви маєте право на допомогу адвоката. Ви цінуєте це? Тоді ви можете вказати, що ви хочете скористатись власним юристом. Потім поліція звертається до нього. Інакше ви отримаєте допомогу від адвоката чергового пікету. Тоді ваш адвокат може перевірити, чи є якісь порушення під час арешту чи страхування та чи було дозволено тимчасове затримання у вашій ситуації.

Крім того, адвокат може вказати на ваші права та обов’язки під час тримання під вартою. Зрештою, вас почують і на першому, і на другому етапах попереднього ув’язнення. Зазвичай поліція починає з ряду питань про вашу особисту ситуацію. У цьому контексті поліція може попросити вас надати номер телефону та соціальні мережі. Зверніть увагу: будь-які відповіді, які ви дасте на ці “соціальні” запитання міліції, можуть бути використані проти вас під час розслідування. Потім поліція запитає вас про кримінальні правопорушення, за якими вони вважають вас причетними. Важливо, щоб ви знали, що ви, як підозрюваний, маєте право мовчати і що ви також можете ним скористатися. Можливо, є розумним скористатися правом на мовчання, оскільки ви ще не знаєте, які докази має поліція проти вас під час страхового полісу. Хоча до цих “ділових” питань поліція зобов’язана повідомити вас, що ви не зобов’язані відповідати на запитання, це трапляється не завжди. Крім того, адвокат може повідомити вас про можливі наслідки використання права на мовчання. Зрештою, використання права мовчати не позбавлене ризиків. Ви також можете знайти більше інформації про це в нашому блозі: Право мовчати в кримінальних справах.

Якщо строк (розширеного) тримання під вартою закінчився, доступні наступні варіанти. Перш за все, прокурор може відчути, що вам більше не потрібно затримуватися заради розслідування. У такому випадку прокурор накаже вас звільнити. Можливо також, що прокурор вважає, що розслідування зараз просунулося досить далеко, щоб можна було прийняти остаточне рішення щодо подальшого перебігу подій. Якщо прокурор вирішить, що вас затримають довше, вас приведуть до судді. Потім суддя вимагатиме вашого затримання. Суддя також визначить, чи слід вас як підозрюваного взяти під варту. Якщо так, то ви також перебуваєте в наступній більш тривалій фазі попереднього ув'язнення.

At Law & More, ми розуміємо, що як арешт, так і тримання під вартою є важливою подією і можуть мати далекосяжні наслідки для вас. Тому важливо, щоб ви були добре поінформовані про перебіг подій щодо цих етапів у кримінальному процесі та права, якими ви володієте протягом періоду перебування під вартою. Law & More Адвокати є експертами в галузі кримінального права і з радістю допоможуть Вам під час тримання під вартою. Якщо у вас є які-небудь інші питання щодо опіки, зверніться до юристів Law & More.

Law & More