Після арешту: тримання під вартою

Вас затримали за підозрою у кримінальному злочині? Тоді поліція, як правило, передасть вас у відділення міліції для розслідування обставин, за яких було вчинено правопорушення та якою була ваша роль підозрюваного. Для досягнення цієї мети поліція може затримати вас до дев'яти годин. Час між півночі до дев'ятої години ранку не враховується. За цей час ви перебуваєте на першій стадії попереднього ув'язнення.

Після арешту: тримання під вартою

Опіка під вартою - друга фаза попереднього ув'язнення. Цілком можливо, що дев'яти годин недостатньо, а поліції потрібно більше часу для розслідування. Чи вирішує прокурор, що ви (як підозрюваний) повинні довше перебувати у відділенні міліції для подальшого розслідування? Тоді прокурор накаже страховку. Однак прокурорський наказ не може просто видати прокурор. Це тому, що має бути виконано ряд умов. Наприклад, повинні бути такі ситуації:

  • поліція побоюється ризику втечі;
  • поліція хоче протистояти свідкам або перешкоджати впливати на свідків;
  • поліція хоче завадити вам заважати слідству.

Крім того, ордер може бути виданий лише у випадку, якщо ви підозрюєтесь у кримінальному злочині, щодо якого дозволено досудове ув'язнення. Як правило, досудове ув'язнення можливе у разі вчинення кримінальних злочинів, що караються позбавленням волі на чотири роки і більше. Прикладом кримінального правопорушення, за яке дозволено досудове ув'язнення, є крадіжка, шахрайство або злочин з наркотиками.

Якщо наказ про страхування виданий прокурором, поліція може затримати вас цим розпорядженням, яке включає кримінальне правопорушення, у якому ви підозрюєтесь, загалом на три дні, включаючи нічні години, в поліцейському відділенні. Крім того, цей триденний період може бути продовжений один раз на додаткові три дні в надзвичайних ситуаціях. У контексті такого розширення інтерес до розслідування повинен бути зважений із вашим особистим інтересом як підозрюваного. Інтерес до розслідування включає, наприклад, страх перед небезпекою польоту, подальше допит або заважає вам перешкоджати розслідуванню. Особистий інтерес може включати, наприклад, турботу про партнера чи дитину, збереження роботи або обставини, такі як похорони чи весілля. Таким чином, загалом страховка може тривати максимум 6 днів.

Ви не можете заперечувати або оскаржувати арешт або продовження його. Однак, як підозрюваний, ви повинні бути представлені перед суддею, і ви можете подати скаргу слідчому магістрату щодо будь-яких порушень в арешті чи триманні під вартою. Перш ніж це зробити, розумно проконсультуватися з юристом у кримінальній справі. Зрештою, якщо ви перебуваєте під вартою, ви маєте право на допомогу адвоката. Ви цінуєте це? Тоді ви можете вказати, що ви хочете скористатись власним юристом. Потім поліція звертається до нього. Інакше ви отримаєте допомогу від адвоката чергового пікету. Тоді ваш адвокат може перевірити, чи є якісь порушення під час арешту чи страхування та чи було дозволено тимчасове затримання у вашій ситуації.

Крім того, адвокат може вказати на ваші права та обов'язки під час попереднього ув'язнення. Зрештою, вас почують і на першому, і на другому етапах попереднього ув'язнення. Поліція зазвичай починає з ряду питань щодо вашої особистої ситуації. У цьому контексті поліція може попросити вас вказати свій номер телефону та свої соціальні медіа. Зверніть увагу: будь-які відповіді, які ви даєте на ці "соціальні" запитання з боку поліції, можуть бути використані проти вас у ході розслідування. Тоді поліція запитає вас про ті кримінальні злочини, на які вони вважають, що ви можете бути причетними. Важливо, щоб ви знали, що ви, як підозрюваний, маєте право мовчати і ви також можете ним скористатися. Використовувати право мовчати може бути розумним, оскільки ви ще не знаєте, які докази має поліція щодо вас під час страхування. Хоча перед цими «діловими» питаннями поліція зобов’язана повідомити вас, що вам не потрібно відповідати на ці запитання, це не завжди відбувається. Крім того, адвокат може повідомити вас про можливі наслідки використання права мовчати. Адже використання права мовчати не без ризиків. Ви також можете знайти більше інформації про це в нашому блозі: Право мовчати в кримінальних справах.

Якщо строк (розширеного) тримання під вартою закінчився, доступні наступні варіанти. Перш за все, прокурор може відчути, що вам більше не потрібно затримуватися заради розслідування. У такому випадку прокурор накаже вас звільнити. Можливо також, що прокурор вважає, що розслідування зараз просунулося досить далеко, щоб можна було прийняти остаточне рішення щодо подальшого перебігу подій. Якщо прокурор вирішить, що вас затримають довше, вас приведуть до судді. Потім суддя вимагатиме вашого затримання. Суддя також визначить, чи слід вас як підозрюваного взяти під варту. Якщо так, то ви також перебуваєте в наступній більш тривалій фазі попереднього ув'язнення.

At Law & More, we understand that both arrest and custody are a major event and can have far-reaching consequences for you. It is therefore important that you are well informed about the course of events regarding these steps in the criminal process and the rights that you have during the period you are in custody. Law & More lawyers are experts in the field of criminal law and are happy to assist you during pretrial detention. If you have any other questions regarding custody, please contact the lawyers of Law & More.

частка