Аліменти, коли від них позбутися?

Аліменти, коли від них позбутися?

Якщо шлюб зрештою не вийде, ви і ваш партнер можете вирішити розлучитися. Це часто призводить до аліментних зобов’язань для вас або вашого колишнього партнера, залежно від вашого доходу. Аліментні зобов’язання можуть складатися з аліментів на дітей або партнера. Але як довго за це потрібно платити? І чи можна його позбутися?

Тривалість аліментів

Про аліменти на дитину можна сказати коротко. Це пов’язано з тим, що тривалість аліментів на дитину встановлена ​​законом і не може бути відхилена. Відповідно до закону, аліменти мають виплачуватися, доки дитина не досягне 21 року. Іноді обов’язок сплачувати аліменти може закінчитися у 18 років. Це залежить від економічної незалежності вашої дитини. Якщо вашій дитині вже виповнилося 18 років, вона має дохід на рівні соціального забезпечення та більше не навчається, вона вважається здатною забезпечити себе фінансово. Для вас це означає, що навіть якщо вашій дитині ще немає 21 року, ваші аліментні зобов’язання втрачають силу.

Тривалість аліментів подружжя 

Крім того, щодо аліментів партнера закон містить кінцевий термін, після закінчення якого припиняється виконання аліментного зобов’язання. На відміну від аліментів, колишні партнери можуть відступити від цього, уклавши інші угоди. Однак ви з колишнім партнером не домовилися про тривалість аліментів? Тоді діє встановлений законом термін. При визначенні цього терміну важливе значення має момент розлучення. Тут розрізняють розлучення до 1 липня 1994 року, розлучення між 1 липня 1994 року та 1 січня 2020 року та розлучення після 1 січня 2020 року.

Розлучений після 1 січня 2020 року

Якщо ви розлучилися після 1 січня 2020 року, аліментний обов’язок, в принципі, застосовуватиметься протягом половини періоду тривалості шлюбу, але не більше 5 років. Однак із цього правила є три винятки. Перший виняток застосовується, якщо у вас і вашого колишнього партнера є спільні діти. Дійсно, у цьому випадку аліменти подружжя припиняються лише тоді, коли молодшій дитині виповнюється 12 років. По-друге, у випадку шлюбу, який триває більше 15 років, коли одержувач аліментів має право на AOW протягом десяти років, аліменти партнера тривають до початку AOW. Нарешті, аліменти на партнера закінчуються через десять років у випадках, коли платник аліментів народився 1 січня 1970 року або раніше, шлюб тривав більше 15 років, і платник аліментів отримає AOW лише через десять років.

У розлученні з 1 липня 1994 року по 1 січня 2020 року

Аліменти партнера для тих, хто розлучився між 1 липня 1994 року та 1 січня 2020 року, тривають до 12 років, якщо у вас немає дітей і шлюб тривав менше п’яти років. У таких випадках утримання подружжя триває доти, доки триває шлюб.

Розлучений до 1 липня 1994 року

Нарешті, не існує законодавчого терміну для колишніх партнерів, які розлучилися до 1 липня 1994 року. Якщо ви та ваш колишній партнер ні про що не домовилися, утримання партнера триватиме довічно.

Інші варіанти припинення аліментів подружжя 

У випадку аліментів подружжя є кілька інших ситуацій, коли аліментний обов’язок припиняється. До них відноситься, коли:

  • Ви та ваш колишній партнер погоджуєтеся, що аліментні зобов’язання припиняються;
  • Ви або ваш колишній партнер помрете;
  • Одержувач аліментів вступає в шлюб з іншою особою, співжиття чи цивільне партнерство;
  • Платник аліментів не може більше сплачувати аліменти; або
  • Одержувач аліментів має достатній самостійний дохід.

Також існує можливість взаємної зміни розміру аліментів подружжя. Ваш колишній партнер не погоджується з модифікацією? Тоді ви також можете вимагати цього в суді. Для цього потрібна вагома причина, наприклад, зміна доходу.

Ваш колишній партнер хоче змінити або припинити аліменти, а ви не згодні? Або ви є платником аліментів і бажаєте скасувати свій аліментний обов’язок? Якщо так, зверніться до одного з наших юристів. Наші адвокати з розлучень до ваших послуг із наданням особистих консультацій і будуть раді допомогти вам із будь-якими юридичними кроками.

Law & More