Аліменти

Що таке аліменти?

У Нідерландах аліменти - це фінансовий внесок у витрати на життя вашого колишнього партнера та дітей після розлучення. Це сума, яку ви отримуєте або маєте платити щомісяця. Якщо у вас недостатньо доходу для життя, ви можете отримати аліменти. Вам доведеться платити аліменти, якщо ваш колишній партнер не має достатнього доходу для утримання після розлучення. Буде враховано рівень життя на момент одруження. Ви можете зобов’язати підтримувати колишнього партнера, колишнього зареєстрованого партнера та своїх дітей.

Аліменти

Аліменти на дитину та аліменти на партнера

У разі розлучення ви можете зіткнутися з аліментами партнера та аліментами на дитину. Що стосується аліментів партнера, ви можете домовитись про це зі своїм колишнім партнером. Ці угоди можуть бути викладені в письмовій угоді адвокатом або нотаріусом. Якщо під час розлучення нічого не було домовлено про аліменти партнера, ви можете подати заяву на аліменти пізніше, якщо, наприклад, зміниться ваша ситуація або ситуація вашого колишнього партнера. Навіть якщо існуюча угода про аліменти вже не є обґрунтованою, ви можете домовитись про нові.

Що стосується аліментів на дитину, під час розлучення можуть бути укладені угоди. Ці угоди закладені в батьківському плані. У цьому плані ви також домовитесь про розподіл турботи про вашу дитину. Більше інформації про цей план можна знайти на нашій сторінці про план батьківства. Аліменти на дітей не припиняються до досягнення дитиною 21 року. Можливо, аліменти припиняються до цього віку, тобто якщо дитина є фінансово незалежною або має роботу з принаймні мінімальною зарплатою для молоді. Доглядаючий батько отримує аліменти на дитину до досягнення нею 18-річного віку. Після цього сума надходить безпосередньо дитині, якщо зобов’язання щодо утримання триває довше. Якщо вам та вашому колишньому партнеру не вдається домовитись про утримання дітей, суд може прийняти рішення про порядок утримання.

Як ви розраховуєте аліменти?

Аліменти розраховуються виходячи з дієздатності боржника та потреб особи, яка має право на утримання. Ємність - це сума, на яку може пошкодувати платник аліментів. Коли подаються заявки як на аліменти на дитину, так і на аліменти партнера, аліменти завжди мають пріоритет. Це означає, що аліменти на дитину обчислюються першими, а якщо згодом для цього є місце, аліменти партнера можуть бути розраховані. Ви маєте право на аліменти партнера, лише якщо ви були одружені або зареєстровані. У випадку з аліментами на дітей відносини між батьками не мають значення, навіть якщо батьки не складали стосунків, право на аліменти на дитину існує.

Розміри аліментів змінюються щороку, адже заробітна плата також змінюється. Це називається індексацією. Щороку відсоток індексу встановлюється міністром юстиції та безпеки після розрахунку статистикою Нідерландів (CBS). ЦБС відслідковує розвиток заробітної плати в бізнес-спільноті, уряді та інших секторах. Як результат, суми аліментів збільшуються на цей відсоток щороку 1 січня. Ви можете разом домовитись, що встановлена ​​законодавством індексація не поширюється на ваші аліменти.

Як довго ви маєте право на утримання?

Ви можете домовитись зі своїм партнером, як довго триватиме виплата аліментів. Ви також можете попросити суд встановити обмеження часу. Якщо нічого не було узгоджено, закон регулюватиме термін сплати аліментів. Чинне законодавче регулювання означає, що строк аліментів дорівнює половині тривалості шлюбу, максимум 5 років. З цього є ряд винятків:

  • Якщо на момент подання заяви про розлучення тривалість шлюбу перевищує 15 років, а вік кредитора на утримання не більше ніж на 10 років нижчий від державного пенсійного віку, що застосовувався на той час, зобов’язання припиняється, коли державного пенсійного віку досягнуто. Отже, це максимум 10 років, якщо на момент розлучення заінтересована особа перебуває рівно за 10 років до державного пенсійного віку. Можливе перенесення державного пенсійного віку після цього не впливає на тривалість зобов’язання. Отже, цей виняток стосується довготривалих шлюбів.
  • Другий виняток стосується сімей з малими дітьми. У цьому випадку зобов’язання продовжується до досягнення найменшою дитиною, народженою в шлюбі, 12 років. Це означає, що аліменти можуть тривати максимум 12 років.
  • Третім винятком є ​​перехідний режим, який подовжує тривалість аліментів для кредиторів на утримання від 50 років і старше, якщо шлюб тривав щонайменше 15 років. Кредитори з аліментів, народжені 1 січня 1970 року або раніше, отримуватимуть аліменти максимум 10 років замість максимум 5 років.

Аліменти починаються, коли указ про розірвання шлюбу вноситься до актів цивільного стану. Аліменти припиняються, коли закінчився встановлений судом строк. Це також закінчується, коли одержувач вступає у повторний шлюб, проживає разом або укладає зареєстроване партнерство. Коли одна зі сторін помирає, виплата аліментів також припиняється.

У деяких випадках колишній партнер може попросити суд продовжити аліменти. Це можна було зробити до 1 січня 2020 року, якщо припинення аліментів було настільки далекосяжним, що цього не могло бути обґрунтовано та справедливо. З 1 січня 2020 року ці правила стали дещо гнучкішими: тепер аліменти можуть бути продовжені, якщо припинення не є розумним для приймаючої сторони.

Процедура аліментів

Може бути розпочата процедура визначення, модифікації або припинення аліментів. Вам завжди знадобиться адвокат. Першим кроком є ​​подання заявки. У цій заявці ви просите суддю визначити, змінити або зупинити технічне обслуговування. Ваш адвокат складає цю заяву та подає її до реєстру судів району, де ви проживаєте та де проходить судовий розгляд. Ви та ваш колишній партнер не живете в Нідерландах? Потім заява буде направлена ​​до суду в Гаазі. Тоді ваш колишній партнер отримає копію. На другому етапі ваш колишній партнер має можливість подати заяву про захист. У цьому захисті він або вона може пояснити, чому неможливо сплатити аліменти, або чому аліменти не можна коригувати чи зупиняти. У такому випадку відбудеться судове засідання, в якому обидва партнери можуть розповісти свою історію. Згодом суд прийме рішення. Якщо одна зі сторін не погодиться з рішенням суду, вона може подати апеляцію до апеляційного суду. У такому випадку ваш адвокат надішле ще одне клопотання, і справа буде повністю переглянута судом. Потім вам буде надано інше рішення. Потім ви можете подати апеляцію до Верховного суду, якщо ви знову не згодні з рішенням суду. Верховний Суд лише перевіряє, чи правильно Апеляційний суд тлумачив та застосовував закон та процесуальні норми та чи є достатньо обґрунтованим рішення Суду. Тому Верховний Суд не переглядає суть справи.

У вас є питання щодо аліментів чи ви хочете подати заявку, змінити чи зупинити аліменти? Тоді, будь ласка, зв’яжіться з адвокатами сімейного права Law & More. Наші юристи спеціалізуються на (пере) обчисленні аліментів. Крім того, ми можемо допомогти вам у будь-якому провадженні щодо аліментів. Адвокати в Law & More є фахівцями в галузі сімейного права і із задоволенням проведуть вас, можливо, разом із вашим партнером, через цей процес.

частка
Law & More B.V.