Подання заявки на дозвіл на роботу в Нідерландах

Подання заявки на дозвіл на роботу в Нідерландах

Це те, що ви, як громадяни Великобританії, повинні знати

До 31 грудня 2020 року для Великобританії діяли всі правила ЄС, і громадяни з британською національністю могли легко почати працювати в голландських компаніях, тобто без дозволу на проживання та роботу. Однак, коли Великобританія вийшла з Європейського Союзу 31 грудня 2020 року, ситуація змінилася. Ви громадянин Великобританії і хочете працювати в Нідерландах після 31 грудня 2020 року? Тоді є ряд важливих тем, про які слід пам’ятати. З цього моменту правила ЄС більше не застосовуються до Сполученого Королівства, і ваші права будуть регулюватися на основі угоди про торгівлю та співробітництво, про яку домовились Європейський Союз та Великобританія.

До речі, угода про торгівлю та співробітництво містить надзвичайно мало домовленостей про працюючих британських громадян у Нідерландах від 1 січня 2021 року. Як наслідок, національні правила для громадян за межами ЄС (хтось не має громадянства ЄС / ЄЕЗ або Швейцарія) мати право працювати в Нідерландах. У цьому контексті Закон про зайнятість іноземців (WAV) передбачає, що громадянин за межами ЄС потребує дозволу на роботу в Нідерландах. Існує два типи дозволів на роботу, на які можна подати заявку, залежно від періоду, який ви плануєте виконувати в Нідерландах:

  • дозвіл на роботу (TWV) від UWV, якщо ви будете перебувати в Нідерландах менше 90 днів.
  • комбінований дозвіл на проживання та роботу (GVVA) від IND, якщо ви будете перебувати в Нідерландах довше 90 днів.

Для обох типів дозволів на роботу ви не можете самостійно подати заяву до UWV або IND. Дозвіл на роботу повинен подати запит ваш роботодавець у вищезазначених органах влади. Однак перед тим, як отримати дозвіл на роботу на посаду, яку ви хочете обіймати в Нідерландах як британець і, отже, громадянин поза межами ЄС, необхідно виконати ряд важливих умов.

Немає відповідних кандидатів на голландському та європейському ринку праці

Однією з важливих умов надання дозволу на роботу TWV або GVVA є відсутність “пріоритетної пропозиції” на голландському та європейському ринку праці. Це означає, що ваш роботодавець повинен спочатку знайти співробітників у Нідерландах та ЄЕЗ та повідомити про вакансію UWV, повідомивши про це службовий пункт роботодавця UWV або розмістивши її там. Тільки якщо ваш голландський роботодавець зможе продемонструвати, що його інтенсивні зусилля щодо підбору персоналу не привели до результатів, у тому сенсі, що жоден голландський працівник чи співробітник ЄЕЗ не був відповідним або доступним, ви можете укласти роботу у цього роботодавця. До речі, вищезазначена умова застосовується менш суворо в ситуації переведення персоналу в міжнародну групу та коли це стосується академічного персоналу, художників, запрошених викладачів чи стажерів. Зрештою, від цих (британських) громадян, які не входять до ЄС, не очікується постійного виходу на голландський ринок праці.

Дійсний дозвіл на проживання для працівника за межами ЄС

Ще однією важливою умовою, яка накладається на надання дозволу на роботу TWV або GVVA, є те, що ви, як британець, а отже, громадянин за межами ЄС, маєте (або отримаєте) дійсний дозвіл на проживання, з яким ви можете працювати в Нідерландах. Існують різні дозволи на проживання в Нідерландах. Який дозвіл на проживання вам потрібен, спочатку визначається на основі тривалості, протягом якої ви хочете працювати в Нідерландах. Якщо це менше 90 днів, візи на короткий термін, як правило, буде достатньо. Ви можете подати заявку на отримання цієї візи в посольстві Нідерландів у вашій країні походження або країні постійного проживання.

Однак, якщо ви хочете працювати в Нідерландах понад 90 днів, тип посвідки на проживання залежить від роботи, яку ви хочете виконати в Нідерландах:

  • Передача в межах компанії. Якщо ви працюєте в компанії за межами Європейського Союзу, і вас перевели в голландське відділення як стажиста, менеджера чи спеціаліста, ваш голландський роботодавець може подати заяву на отримання дозволу на проживання в IND згідно з GVVA. Для того, щоб надати такий вид на проживання, ви повинні відповідати ряду умов на додаток до ряду загальних умов, таких як дійсний документ, що посвідчує особу, та довідку про освіту, включаючи діючий трудовий договір з компанією, що заснована за межами ЄС. Для отримання додаткової інформації про внутрішньокорпоративний трансфер та відповідний дозвіл на проживання, будь ласка, звертайтесь Law & More.
  • Висококваліфікований мігрант. Висококваліфікований дозвіл на мігрантів може бути застосований до висококваліфікованих працівників з країн за межами Європейського Союзу, які збираються працювати в Нідерландах на вищій керівній посаді або як спеціаліст. Заява про це подається роботодавцем до IND до роботодавця в рамках GVVA. Отже, ви не повинні подавати заявку на цей вид на проживання самостійно. Тим не менше, перед тим, як надавати це, потрібно виконати низку умов. Ці умови та додаткову інформацію про них можна знайти на нашій сторінці Мігрант знань. Зверніть увагу: до наукових дослідників застосовуються різні (додаткові) умови у значенні Директиви (ЄС) 2016/801. Ви британський дослідник, який хоче працювати в Нідерландах відповідно до рекомендацій? Потім зв’яжіться Law & More. Наші спеціалісти в галузі імміграційного та трудового права з радістю допоможуть вам.
  • Європейська блакитна карта. Європейська синя карта - це комбінований дозвіл на проживання та роботу для високоосвічених мігрантів тих, хто, як і громадяни Великобританії, не має громадянства однієї з держав-членів Європейського Союзу з 31 грудня 2020 року, які також зареєстровані в Потрібно подати заявку на IND роботодавцем у рамках GVVA. Як власник європейської Блакитної картки, ви також можете почати працювати в іншій державі-члені, пропрацювавши в Нідерландах 18 місяців, за умови, що ви відповідаєте умовам цієї держави-члена. Ви також можете прочитати, які це умови, на нашій сторінці Мігрант знань.
  • Платна зайнятість. На додаток до вищезазначених варіантів, існує ряд інших дозволів з метою проживання для оплачуваної роботи. Ви не впізнаєте себе у вищезазначених ситуаціях, наприклад, тому, що хочете працювати британським співробітником на певній голландській посаді в галузі мистецтва та культури або британським кореспондентом голландського рекламного засобу? У цьому випадку у вашому випадку, ймовірно, застосовуватиметься інший дозвіл на проживання, і ви повинні відповідати іншим (додатковим) умовам. Точний дозвіл на проживання вам залежить від вашої ситуації. В Law & More ми можемо визначити їх разом з вами і на основі цього визначити, яким умовам ви повинні відповідати.

Дозвіл на роботу не потрібен

У деяких випадках ви, як громадянин Великобританії, не потребуєте дозволу на роботу TWV або GVAA. Зверніть увагу, що у більшості виняткових випадків ви все одно повинні мати змогу пред'явити дійсний посвідку на проживання та інколи звітувати перед UWV. Два основні винятки з дозволу на роботу, які зазвичай є найбільш актуальними, виділяються нижче:

  • Громадяни Великобританії, які (приїхали) жити до Нідерландів до 31 грудня 2020 року. На цих громадян поширюється угода про вихід з Європи, укладена між Великобританією та Нідерландами. Це означає, що навіть після того, як Великобританія остаточно вийде з Європейського Союзу, ці громадяни Великобританії можуть продовжувати працювати в Нідерландах, не вимагаючи дозволу на роботу. Це стосується лише тих випадків, коли британські громадяни мають дійсний дозвіл на проживання, наприклад, документ про постійне проживання в ЄС. Ви належите до цієї категорії, але досі не маєте дійсного документа про перебування в Нідерландах? Тоді розумно все-таки подати заяву на дозвіл на проживання на визначений або невизначений термін, щоб гарантувати вільний доступ до ринку праці в Нідерландах.
  • Незалежні підприємці. Якщо ви хочете працювати в Нідерландах як самозайнята особа, вам потрібен дозвіл на проживання "робота як самозайнята особа". Якщо ви хочете отримати право на такий вид на проживання, діяльність, якою ви будете займатися, повинна мати важливе значення для економіки Нідерландів. Продукт чи послуга, які ви збираєтесь запропонувати, також повинні мати інноваційний характер для Нідерландів. Хотіли б ви знати, яким умовам ви повинні відповідати та які офіційні документи ви повинні подати для подання заяви? Тоді ви можете звернутися до юристів Law & More. Наші юристи із задоволенням допоможуть вам із поданням заявки.

At Law & More ми розуміємо, що кожна ситуація відрізняється. Тому ми використовуємо особистий підхід. Чи хотіли б ви знати, які (інші) дозволи на проживання та роботу чи винятки застосовуються у вашому випадку та чи відповідаєте ви умовам їх надання? Потім зв’яжіться Law & More. Law & MoreАдвокати є експертами в галузі імміграційного та трудового права, щоб вони могли правильно оцінити вашу ситуацію та разом з вами визначити, який дозвіл на проживання та роботу відповідає вашій ситуації та яких умов ви повинні дотримуватися. Тоді ви хочете подати заяву на дозвіл на проживання чи організувати заяву на отримання дозволу на роботу? Навіть тоді Law & More фахівці з радістю допоможуть вам.

Law & More