Товариство з обмеженою дієздатністю

Товариство з обмеженою дієздатністю

Юридично об’єднання є юридичною особою, до складу якої входять члени. Асоціація створюється з певною метою, наприклад, спортивна асоціація, і може створювати власні правила. Закон розрізняє товариство з повною дієздатністю та товариство з обмеженою дієздатністю. У цьому блозі обговорюються важливі аспекти асоціації з обмеженою дієздатністю, також відомої як неформальна асоціація. Мета полягає в тому, щоб допомогти читачам оцінити, чи є ця правова форма прийнятною.

Заснування

Для створення товариства з обмеженою дієздатністю не потрібно звертатися до нотаріуса. Однак потрібен багатосторонній правовий акт, який означає, що принаймні дві особи створюють асоціацію. Як засновники ви можете скласти свій статут і підписати його. Вони називаються приватними статутами. На відміну від кількох інших організаційно-правових форм, ви не зобов'язаний зареєструвати цей статут у Торгово-промисловій палаті. Нарешті, асоціація не має мінімального стартового капіталу, тому для створення асоціації капітал не потрібен.

Є кілька речей, які ви повинні принаймні включити в приватний статут:

 1. Назва асоціації.
 2. Муніципалітет, у якому розташована асоціація.
 3. Мета асоціації.
 4. Обов'язки членів і як ці зобов'язання можуть бути накладені.
 5. Правила членства; як стати учасником та умови.
 6. Порядок скликання загальних зборів.
 7. Порядок призначення та звільнення директорів.
 8. Призначення коштів, що залишилися після розпуску асоціації, або спосіб визначення цього призначення.

Чинні закони та нормативні акти застосовуються, якщо питання не передбачено в статуті.

Відповідальність та обмежена юрисдикція

Відповідальність залежить від реєстрації в Торгово-промисловій палаті; ця реєстрація не є обов'язковою, але обмежує відповідальність. Якщо асоціація зареєстрована, в принципі, асоціація несе відповідальність, можливо, директори. Якщо асоціація не зареєстрована, директори несуть пряму приватну відповідальність.

Крім того, директори також несуть пряму приватну відповідальність у разі неналежного управління. Це відбувається, коли директор не виконує належним чином свої обов’язки.

Деякі приклади безгосподарності:

 • Фінансове зловживання: неведення належного бухгалтерського обліку, нескладання фінансової звітності або незаконне привласнення коштів.
 • Конфлікт інтересів: використання свого становища в організації в особистих інтересах, наприклад, укладання контрактів родині чи друзям.
 • Зловживання повноваженнями: прийняття рішень, які не входять до повноважень директора, або прийняття рішень, які суперечать найкращим інтересам організації.

Через обмежену правоздатність асоціація має менше прав, оскільки асоціація не має права купувати майно чи отримувати спадщину.

Обов'язки асоціації

Відповідно до закону директори асоціації зобов’язані зберігати облік протягом семи років. Крім того, щонайменше одне засідання членів повинно проводитися щорічно. Що стосується ради, якщо статут не передбачає інше, рада асоціації повинна складатися принаймні з голови, секретаря та скарбника.

Органи

У будь-якому випадку асоціація зобов’язана мати правління. Члени правління призначають правління, якщо інше не передбачено статутом. Усі члени разом утворюють найважливіший орган асоціації – загальні збори учасників. У статуті також може бути передбачено, що буде спостережна рада; головним завданням цього органу є нагляд за політикою правління та загальним ходом справ.

Фіскальні аспекти

Чи буде асоціація оподатковуватись, залежить від того, як це здійснюється. Наприклад, якщо асоціація є підприємцем для сплати ПДВ, веде бізнес або наймає працівників, асоціація може сплачувати податки.

Інші ознаки товариства з обмеженою відповідальністю

 • База даних членства, містить відомості про членів асоціації.
 • З метою, асоціація головним чином організовує діяльність для своїх членів і, роблячи це, не має на меті отримання прибутку.
 • Асоціація має діяти як єдине ціле в рамках закону. Це означає, що окремі члени не можуть діяти з тією ж метою, що й асоціація. Наприклад, окремий учасник не може збирати кошти на благодійність за своєю ініціативою, якщо збір коштів на цю благодійність також є загальною метою об'єднання. Це може призвести до плутанини та конфліктів всередині організації.
 • Асоціація не має капіталу, розділеного на частки; в результаті асоціація також не має акціонерів.

Розірвати асоціацію

Асоціація припиняється за рішенням членів загальних зборів. Це рішення повинно бути в порядку денному засідання. В іншому випадку він недійсний.

Асоціація не припиняє існування одразу; він не припиняється повністю, доки не будуть виплачені всі борги та інші фінансові зобов'язання. Якщо будь-які активи залишаються, слід дотримуватися процедури, викладеної в приватному статуті.

Членство може закінчитися:

 • Смерть члена, якщо не дозволено успадкування членства. Відповідно до статуту.
 • Припинення відповідним членом або асоціацією.
 • Виключення з членства; правління приймає це рішення, якщо статут не визначає інший орган. Це правовий акт, яким особа виписується з реєстру учасників.
Law & More