Раніше стати громадянином Нідерландів через процедуру опціону

Раніше стати громадянином Нідерландів через процедуру опціону

Ви залишаєтеся в Нідерландах і вам там дуже подобається. Тому ви можете отримати голландське громадянство. Голландцем можна стати шляхом натуралізації або за вибором. Ви можете швидше подати заявку на отримання голландського громадянства через процедуру опціону; Крім того, вартість цієї процедури значно нижча. З іншого боку, опціонна процедура передбачає більш суворі вимоги. У цьому блозі ви можете прочитати, чи відповідаєте ви цим вимогам і які підтверджуючі документи потрібні для успішного результату.

Враховуючи складний характер провадження, доцільно найняти адвоката, який допоможе вам у процесі та зосередиться на вашій конкретній та індивідуальній ситуації. 

Conditions

Ви можете подати заявку на отримання голландського громадянства за бажанням у таких випадках:

  • Ви повнолітні, народилися в Нідерландах і проживаєте в Нідерландах від народження. Ви також маєте дійсний дозвіл на проживання.
  • Ви народилися в Нідерландах і не маєте громадянства. Ви живете в Нідерландах із дійсним дозволом на проживання щонайменше три роки поспіль.
  • Ви проживаєте в Нідерландах з того дня, як вам виповнилося чотири роки, ви завжди мали дійсний дозвіл на проживання та все ще маєте дійсний дозвіл на проживання.
  • Ви колишній громадянин Нідерландів і проживали в Нідерландах принаймні один рік з дійсним дозволом на постійне або визначений термін проживання з нетимчасовою метою перебування. Зауважте, що якщо ваше громадянство колись було анульовано через те, що ви від нього відмовилися, ви не можете подати заявку на вибір.
  • Ви перебуваєте в шлюбі з громадянином Нідерландів принаймні три роки або маєте зареєстроване партнерство з громадянином Нідерландів принаймні три роки. Ваш шлюб або зареєстроване партнерство є безперервним з тим самим громадянином Нідерландів, і ви безперервно проживаєте в Нідерландах з дійсним дозволом на проживання протягом щонайменше 15 років.
  • Вам виповнилося 65 років і ви проживали в Королівстві Нідерланди безперервно принаймні 15 років із дійсним дозволом на проживання безпосередньо перед підтвердженням отримання громадянства Нідерландів.

Якщо ви народилися, усиновили або одружилися до 1 січня 1985 року, ви можете подати заяву на отримання громадянства Нідерландів у трьох інших випадках:

  • Ви народилися до 1 січня 1985 року від голландської матері. Ваш батько не мав нідерландського громадянства на момент вашого народження.
  • Ви були усиновлені як неповнолітні до 1 січня 1985 року жінкою, яка на той час мала голландське громадянство.

Ви були одружені з неголландським чоловіком до 1 січня 1985 року, і в результаті втратили нідерландське громадянство. Якщо ви нещодавно розлучилися, ви подасте заяву про опціон протягом одного року після розірвання шлюбу. Ви не повинні бути резидентом Нідерландів, щоб подати цю декларацію.

Якщо ви не підпадаєте під жодну з наведених вище категорій, ви, швидше за все, не маєте права на процес опціону.

Запит

Подання заяви на отримання голландського громадянства за бажанням здійснюється в муніципалітеті. Для цього ви повинні мати дійсне посвідчення особи та свідоцтво про народження з вашої країни походження. Ви також повинні мати дійсний дозвіл на проживання або інший доказ законного проживання. У муніципалітеті ви повинні заявити, що подасте декларацію про зобов’язання під час церемонії набуття голландського громадянства. Роблячи це, ви заявляєте, що знаєте, що закони Королівства Нідерландів також застосовуються до вас. Крім того, у більшості випадків вам доведеться відмовитися від свого поточного громадянства, якщо ви не можете посилатися на підставу для звільнення.

Контакти

У вас є запитання щодо імміграційного законодавства чи ви хочете, щоб ми допомогли вам у подальшій процедурі вибору? Тоді не соромтеся звертатися до пана Айліна Селамета, юриста в Law & More at aylin.selamet@lawandmore.nl або пан Рубі ван Керсберген, юрист Law & More at ruby.van.kersbergen@lawandmore.nl або зателефонуйте нам за номером +31 (0)40-3690680.

Law & More