Знущання на роботі

Знущання на роботі

Знущання на роботі трапляються частіше, ніж очікувалося

Незалежно від того, нехтування, зловживання, відторгнення чи залякування, кожен десятий чоловік зазнає структурних знущань з боку колег чи керівників. Також не слід недооцінювати наслідки знущань на роботі. Зрештою, знущання на роботі не лише коштують роботодавцям чотири мільйони додаткових днів прогулу на рік та дев'ять мільйонів євро постійної виплати заробітної плати через прогули, а й викликають у працівників фізичні та психічні скарги. Отже, знущання на роботі - це серйозна проблема. Ось чому як працівникам, так і роботодавцям важливо вживати заходів на ранній стадії. Хто може чи повинен вжити заходів, залежить від правової бази, в якій слід розглядати знущання на роботі.

По-перше, знущання на роботі можна класифікувати як психологічне навантаження за змістом Закону про умови праці. Відповідно до цього закону роботодавець зобов’язаний проводити політику, спрямовану на створення найкращих можливих умов праці та запобігання та обмеження цієї форми податку на працю. Те, як це повинен зробити роботодавець, детально розкрито у статті 2.15 Декрету про умови праці. Це стосується так званої інвентаризації та оцінки ризиків (RI&E). Він повинен не тільки давати уявлення про всі ризики, які можуть виникнути в компанії. RI&E також повинен містити план дій, до якого включаються заходи, що стосуються виявлених ризиків, такі як психологічне навантаження. Чи не може працівник переглянути RI&E, або RI&E, а отже, політика в компанії просто відсутня? Тоді роботодавець порушує Закон про умови праці. У такому випадку працівник може подати звіт до Служби інспекції SZW, яка застосовує Закон про умови праці. Якщо розслідування покаже, що роботодавець не виконав своїх зобов’язань, передбачених Законом про умови праці, Інспекція SZW може накласти на роботодавця адміністративний штраф або навіть скласти офіційний протокол, що дає можливість провести кримінальне розслідування.

Крім того, знущання на робочому місці також мають значення у більш загальному контексті статті 7: 658 Цивільного кодексу Нідерландів. Врешті-решт, ця стаття також стосується обов'язку роботодавця піклуватися про безпечне робоче середовище і передбачає, що в цьому контексті роботодавець повинен надати заходи та інструкції, які є обґрунтовано необхідними, щоб запобігти завданню збитків його працівникові. Очевидно, що знущання на роботі можуть призвести до фізичного або психологічного збитку. У цьому сенсі роботодавець також повинен запобігати знущанню на робочому місці, забезпечити, щоб психосоціальне навантаження не було надто високим, і забезпечити, щоб знущання якнайшвидше припинилися. Якщо роботодавець цього не робить, і внаслідок цього працівник зазнає збитків, роботодавець діє всупереч належній практиці зайнятості, як зазначено у розділі 7: 658 Цивільного кодексу Нідерландів. У такому випадку працівник може притягнути роботодавця до відповідальності. Якщо роботодавець потім не продемонстрував, що він виконав свій обов'язок піклування або що шкода є наслідком умислу або навмисного необдуманого розгляду працівника, він несе відповідальність і повинен сплатити працівникові шкоду, заподіяну знущанням на роботі .

Незважаючи на те, що знущання на роботі неможливо повністю запобігти на практиці, від роботодавця, таким чином, можна очікувати, що вони вживатимуть розумних заходів для запобігання знущань якнайбільше або для боротьби з ним якомога раніше. У цьому сенсі, наприклад, розумно для роботодавця призначити конфіденційного радника, встановити процедуру подання скарг та активно інформувати працівників про знущання та заходи проти цього. Найбільш далекосяжний захід у цьому питанні - звільнення. Цим заходом може скористатися не лише роботодавець, а й працівник. Але приймати його, безумовно, сам працівник, не завжди розумно. У цьому випадку працівник ризикує не лише своїм правом на виплату вихідної допомоги, але і правом на допомогу по безробіттю. Чи цей крок виконує роботодавець? Тоді є хороший шанс, що рішення про звільнення буде оскаржено працівником.

At Law & Moreми розуміємо, що знущання на робочому місці можуть мати великий вплив як на роботодавця, так і на працівника. Ось чому ми використовуємо особистий підхід. Ви роботодавець і хотіли б точно знати, як запобігти чи обмежити знущання на робочому місці? Вам як працівникові доводиться стикатися з хуліганством на роботі і хочете знати, що ви можете з цим зробити? Або у вас є якісь інші запитання в цій галузі? Будь ласка зв'яжіться Law & More. Ми будемо працювати з вами, щоб визначити найкращі (подальші) кроки у вашому випадку. Наші юристи є експертами у галузі трудового права та раді надати консультації чи допомогу, в тому числі, коли справа стосується судових процесів.

Law & More