Знущання на роботі

Знущання на роботі зустрічаються частіше, ніж очікувалося. Будь то зневага, зловживання, виключення чи залякування, кожен десятий чоловік зазнає структурних знущань з боку колег чи керівників. Не слід також недооцінювати наслідки знущань на роботі. Зрештою, знущання на роботі не тільки коштують роботодавцям у чотири мільйони зайвих прогулів на рік та дев'ятсот мільйонів євро у постійній виплаті заробітної плати через прогули, але й викликають у працівників фізичні та психічні скарги. Отже, знущання на роботі є серйозною проблемою. Ось чому і працівникам, і роботодавцям важливо вжити заходів на ранній стадії. Хто може чи повинен вжити яких заходів, залежить від законодавчої бази, в якій слід зважати на знущання на роботі.

Знущання на роботі

По-перше, знущання на роботі можна кваліфікувати як психологічне навантаження за змістом Закону про умови праці. Відповідно до цього закону, роботодавець зобов’язаний проводити політику, спрямовану на створення найкращих можливих умов праці та запобігання та обмеження цієї форми податку на працю. Те, як це має зробити роботодавець, детальніше розроблено у статті 2.15 Указу про умови праці. Це стосується так званого інвентаризації та оцінки ризиків (RI&E). Він повинен не лише забезпечувати розуміння всіх ризиків, які можуть виникнути в компанії. RI & E також повинен містити план дій, в який включаються заходи, пов'язані з виявленими ризиками, такими як психологічне навантаження. Чи працівник не в змозі переглянути RI&E або це RI&E, і тому політика в компанії просто відсутня? Тоді роботодавець порушує Закон про умови праці. У такому випадку працівник може повідомити Службу інспекції SZW, яка виконує Закон про умови праці. Якщо слідство покаже, що роботодавець не виконав своїх зобов’язань згідно із Законом про умови праці, інспекція SZW може накласти на роботодавця адміністративний штраф або навіть скласти офіційний звіт, що дає можливість провести кримінальне розслідування.

Крім того, знущання на роботі є також актуальними у більш загальному контексті статті 7: 658 Цивільного кодексу Голландії. Зрештою, ця стаття також стосується обов'язку роботодавця піклуватися про безпечне робоче середовище і передбачає, що в цьому контексті роботодавець повинен надати заходи та вказівки, які розумно необхідні, щоб запобігти його працівникові зазнати збитків. Очевидно, що знущання на роботі можуть призвести до фізичних чи психологічних збитків. У цьому сенсі роботодавець повинен також запобігати знущанням на робочому місці, стежити за тим, щоб психосоціальне навантаження не було занадто високим, і забезпечити якнайшвидше припинення знущань. Якщо роботодавець цього не робить, а працівник зазнає збитків внаслідок цього, роботодавець діє всупереч правильній практиці зайнятості, про яку йдеться в розділі 7: 658 Цивільного кодексу Голландії. У такому випадку працівник може притягнути до відповідальності роботодавця. Якщо роботодавець потім не продемонструє, що він виконав обов'язок по догляду або що шкода є наслідком умисного або навмисного необачності з боку працівника, він несе відповідальність і повинен сплатити шкоду, завдану знущанням на роботі працівникові .

Незважаючи на те, що знущання на роботі неможливо повністю запобігти на практиці, від роботодавця, таким чином, можна очікувати, що вони вживатимуть розумних заходів для запобігання знущань якнайбільше або для боротьби з ним якомога раніше. У цьому сенсі, наприклад, розумно для роботодавця призначити конфіденційного радника, встановити процедуру подання скарг та активно інформувати працівників про знущання та заходи проти цього. Найбільш далекосяжний захід у цьому питанні - звільнення. Цим заходом може скористатися не лише роботодавець, а й працівник. Але приймати його, безумовно, сам працівник, не завжди розумно. У цьому випадку працівник ризикує не лише своїм правом на виплату вихідної допомоги, але і правом на допомогу по безробіттю. Чи цей крок виконує роботодавець? Тоді є хороший шанс, що рішення про звільнення буде оскаржено працівником.

At Law & Moreми розуміємо, що знущання на робочому місці можуть мати великий вплив як на роботодавця, так і на працівника. Ось чому ми використовуємо особистий підхід. Ви роботодавець і хотіли б точно знати, як запобігти чи обмежити знущання на робочому місці? Вам як працівникові доводиться стикатися з хуліганством на роботі і хочете знати, що ви можете з цим зробити? Або у вас є якісь інші запитання в цій галузі? Будь ласка зв'яжіться Law & More. Ми будемо працювати з вами, щоб визначити найкращі (подальші) кроки у вашому випадку. Наші юристи є експертами у галузі трудового права та раді надати консультації чи допомогу, в тому числі, коли справа стосується судових процесів.

частка