Зміна податку на трансферти: початківці та інвестори звертають увагу! Зображення

Зміна податку на трансферти: початківці та інвестори звертають увагу!

2021 рік - це рік, коли в галузі законодавства та нормативних актів зміниться кілька речей. Це також стосується передачі податку. 12 листопада 2020 року Палата представників схвалила законопроект про коригування податку на передачу. Метою цього законопроекту є поліпшення становища початківців на ринку житла стосовно інвесторів, оскільки інвестори часто занадто швидко купують будинок, особливо у (більших) містах. Це робить початківців все більш складними для придбання житла. У цьому блозі ви можете прочитати, які зміни стосуватимуться обох категорій з 1 січня 2021 року, і на що вам слід звернути увагу в результаті.

Два заходи

Для реалізації вищеописаної мети законопроекту з 2021 року в області податку на трансферти будуть внесені дві зміни або, принаймні, заходи. Очікується, що це збільшить кількість житлових операцій з боку початкових покупців та зменшення житлових операцій інвесторами.

Перший захід у цьому контексті стосується початківців і, коротше кажучи, передбачає звільнення від податку на передачу. Іншими словами, початківцям більше не потрібно платити податок на переказ з 1 січня 2021 року, так що придбання будинку стає для них набагато дешевшим. В результаті звільнення загальні витрати, пов’язані з придбанням будинку, залежно від збільшення вартості будинків, дійсно зменшаться. Зверніть увагу: звільнення є одноразовим, і ціна будинку не може перевищувати 400,000 1 євро з 2021 квітня 1 року. Крім того, звільнення застосовується лише тоді, коли передача майна відбувається у цивільно-правовому нотаріусі 2021 або після Січень XNUMX року і момент підписання договору купівлі-продажу не є вирішальним.

Інший захід стосується інвесторів і означає, що їх придбання оподатковуватимуться за вищою загальною ставкою з 1 січня 2021 року. Ця ставка буде збільшена з 6% до 8% на зазначену дату. На відміну від початківців, таким чином для інвесторів дорожче купувати житло. Для них загальні витрати, пов’язані з придбанням будинку, збільшаться в результаті збільшення ставки податку з продажу. До речі, ця ставка не оподатковує лише придбання нежитлових приміщень, включаючи господарські приміщення, а також придбання житлових приміщень, які не будуть використовуватися або лише тимчасово використовуватися як основне місце проживання. У цьому контексті, згідно з пояснювальною запискою до законопроекту про коригування податку на передачу, розглянемо, наприклад, будинок для відпочинку, будинок, який батьки купують для своєї дитини, та будинки, які купують не фізичні особи, а юридичні особи. такі особи, як житлові корпорації.

Стартер чи інвестор?

Але який захід слід пам’ятати? Іншими словами, ви стартовий виробник чи інвестор? Те, чи хтось фактично вперше виходить на ринок житла, зайнятого власниками, і ніколи раніше не придбав житло, можна взяти за вихідну точку для відповіді на це питання. Однак, хто відповідає вимогам для початкового звільнення та до кого застосовується збільшення ставки податку з обороту, не визначається на основі цього критерію. Для звільнення не має значення, чи були ви як покупець будинком раніше. Іншими словами, будинок не повинен бути вашим першим оселевим власником, щоб мати право на звільнення.

У законопроекті про коригування податку на переказ використовується зовсім інша відправна точка. Чи можна класифікувати вас як стартера і, отже, шанс на звільнення від стартера, залежить від трьох сукупних критеріїв. Критерії такі:

  • Вік набувача. Щоб вас вважали стартером, вам повинно бути від 18 до 35 років. У законопроекті використовується верхня межа 35, оскільки розслідування AFM показало, що в середньому складніше нести витрати на покупця у віці до 35 років. Крім того, для застосування звільнення з нижньою межею 18 років застосовується вимога про повноліття. Метою цієї нижньої межі є запобігання неправильному використанню звільнення від початківців: законні представники не можуть використовувати це звільнення при придбанні будинку на ім’я неповнолітньої дитини. Крім того, вікові обмеження повинні застосовуватися до кожного набувача, навіть у тому випадку, якщо одне житло придбано кількома набувачами спільно. Якщо один із набувачів старше 15 років, до цього набувача застосовується таке: звільнення від нього власного права.
  • Покупець раніше не застосовував це звільнення. Як вже зазначалося, звільнення від стартерів може бути використано лише один раз. Щоб переконатися, що це правило не порушено, ви повинні чітко, рішуче та без застережень заявити в письмовій формі, що раніше не застосовували звільнення від запуску. Потім цю письмову заяву необхідно подати до цивільно-правового нотаріуса, щоб скористатися звільненням від податку на передачу. В принципі, цивільно-правовий нотаріус може покластися на цю письмову заяву, якщо він не знав, що ця заява була видана неправильно. Якщо згодом виявиться, що ви як набувач застосовували звільнення раніше, незважаючи на видану заяву, все одно буде проведена додаткова оцінка.
  • Використання будинку, крім тимчасового, як основного місця проживання набувачем. Іншими словами, обсяг звільнення від початківців обмежується набувачами, які фактично проживатимуть у домі. Що стосується цієї умови, вам також необхідно як набувачу письмово чітко, твердо і без застережень заявити в письмовій формі, що будинок буде використовуватися не лише тимчасово, а як основне місце проживання, а також подати цю письмову заяву до цивільно-правовий нотаріус до придбання, якщо придбання проходить через нього. Тимчасове користування означає, наприклад, оренду будинку або використання його як будинку відпочинку. У той час як основне місце проживання включає реєстрацію в зборі та побудову там побуту (включаючи спортивні заходи, школу, місце поклоніння, догляд за дітьми, друзів, сім'ю). Якщо ви, як набувач, не збираєтеся використовувати новий будинок як основне місце проживання або лише тимчасово з 1 січня 2021 року, ви все одно будете оподатковуватися за загальною ставкою 8%.

Оцінка цих критеріїв, а отже, відповідь на питання, чи ви маєте право на застосування звільнення, відбувається під час придбання будинку. Більш конкретно, це момент, коли акт купівлі-продажу складається у нотаріуса. Безпосередньо перед виконанням нотаріального акту письмова заява щодо другої та третьої умов також повинна бути подана нотаріусу. Момент підписання договору купівлі-продажу не має значення для оформлення письмової заяви, як і для отримання звільнення від стартерів.

Придбання будинку - важливий крок як для початківців, так і для інвестора. Ви хочете знати, до якої категорії ви належите і які заходи ви повинні враховувати з 2021 року? Або вам потрібна допомога у складенні заяви, необхідної для звільнення? Потім зв’яжіться Law & More. Наші юристи є експертами в галузі нерухомості та договірного права і раді надати вам допомогу та консультацію. Наші юристи також із задоволенням допоможуть вам у подальших процесах, наприклад, коли мова йде про складання або перевірку договору купівлі-продажу.

Law & More