Зміни трудового законодавства

Зміни трудового законодавства

Ринок праці постійно змінюється через різні фактори. Одна — це потреби працівників. Ці потреби створюють тертя між роботодавцем і працівниками. Це призводить до того, що разом з ними повинні змінюватися норми трудового права. З 1 серпня 2022 року в трудове законодавство внесено ряд важливих змін. Крізь Директива ЄС про імплементацію прозорих і передбачуваних умов зайнятості, модель зайнятості формується в прозорий і передбачуваний ринок. Нижче наведено зміни по черзі.

Передбачуваний робочий час

З 1 серпня 2022 року, якщо ви є працівником з ненормованим або непередбачуваним робочим часом, ви повинні заздалегідь визначити свої контрольні дні та години. Це також передбачає наступне. Співробітники, які працюють принаймні 26 тижнів, можуть запросити роботу з більш передбачуваними та безпечними умовами праці. У разі якщо на підприємстві працює менше 10 працівників, письмова вмотивована відповідь повинна бути надана протягом трьох місяців. Якщо на підприємстві більше 10 працівників, цей термін становить один місяць. Від роботодавця очікується своєчасна відповідь, інакше запит буде задоволено без питань.

Крім того, термін попередження про відмову від роботи буде скориговано до чотирьох днів до початку. Це означає, що ви, як працівник, можете відмовитися від роботи, якщо роботодавець цього вимагає менш ніж за чотири дні до початку роботи.

Право на безкоштовну обов'язкову освіту/навчання

Якщо ви, як працівник, бажаєте або потребуєте пройти навчальний курс, ваш роботодавець повинен оплатити всі витрати на це навчання, включаючи додаткові витрати на навчальні приладдя або витрати на відрядження. Крім того, вам повинна бути надана можливість відвідувати навчання в робочий час. Нова постанова з 1 серпня 2022 року забороняє вказувати в трудовому договорі пункт про вартість навчання для обов’язкового навчання. З цієї дати ці правила також застосовуються до існуючих контрактів. При цьому не має значення, добре чи погано ви закінчили навчання, чи закінчується трудовий договір.

Що таке обов'язкові навчальні курси?

Навчання, що випливає з національного або європейського законодавства, підпадає під обов’язкове навчання. Також включається навчання, яке випливає з колективного трудового договору або правового положення. Також курс навчання, який є функціонально необхідним або передбачає продовження у випадку, якщо посада стає вакантною. Навчальний курс або освіта, які ви, як працівник, повинні пройти для отримання професійної кваліфікації, не підпадають автоматично під обов’язкове навчання. Головна умова полягає в тому, що роботодавець зобов’язаний згідно зі схемою пропонувати працівникам певне навчання.

Допоміжні види діяльності

Допоміжна діяльність — це робота, яку ви виконуєте на додаток до діяльності, описаної у вашій посадовій інструкції, наприклад, організація екскурсій компанії або ведення власного бізнесу. Ця діяльність може бути обумовлена ​​в трудовому договорі, але ця діяльність також може бути заборонена. З початку серпня 22 року для застосування положення про допоміжну діяльність потрібне об’єктивне обґрунтування. Прикладом об’єктивного виправдання є випадки, коли ви берете участь у діяльності, яка може зашкодити іміджу організації.

Розширений обов'язок розкриття інформації

Обов'язок роботодавця інформувати було розширено, щоб включити наступні теми. Працівник повинен бути проінформований про:

 • Порядок припинення трудового договору, включаючи вимоги, дату закінчення та термін дії;
 • форми оплачуваних відпусток;
 • тривалість і умови випробувального терміну;
 • заробітна плата, включаючи терміни, розмір, складові та спосіб оплати;
 • Право на навчання, його зміст та обсяг;
 • від чого застрахований працівник і які органи його здійснюють;
 • найменування наймача у разі тимчасового трудового договору;
 • умови працевлаштування, надбавки та витрати та посилання у разі відрядження з Нідерландів до іншої країни ЄС.

Існує різниця між людьми з фіксованим і непередбачуваним робочим часом. При передбачуваному графіку роботи роботодавець повинен повідомляти про тривалість робочого періоду та оплату понаднормової роботи. З непередбачуваним робочим часом ви повинні бути проінформовані

 • час роботи;
 • мінімальна кількість оплачуваних годин;
 • заробітна плата за години понад мінімальної кількості робочих годин;
 • мінімальний час для скликання (не менше чотирьох днів).

Остання зміна для роботодавців полягає в тому, що вони більше не зобов’язані призначати одне або кілька робочих місць, якщо працівник не має постійного робочого місця. Тоді можна вказати, що ви можете самостійно визначати своє робоче місце.

Як працівник, ви не можете опинитися в невигідному становищі, коли хочете виконувати будь-який із цих предметів. Таким чином, розірвання трудового договору не може бути здійснене з жодної з цих причин.

Контакти

У вас є питання, пов'язані з трудовим законодавством? Тоді сміливо звертайтеся до наших юристів за адресою info@lawandmore.nl або зателефонуйте нам за номером +31 (0)40-3690680.

Law & More