Відповідність законодавчому сектору Нідерландів

Відповідність законодавчому сектору Нідерландів

Бюрократичний біль у шиї називався "дотриманням"

Вступ

З введенням голландського Закону про боротьбу з відмиванням грошей та фінансування тероризму (Wwft) та змінами, які з цього часу були внесені до цього Закону, настала нова ера нагляду. Як видно з назви, Wwft був введений у спробі боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. Не тільки фінансові установи, такі як банки, інвестиційні компанії та страхові компанії, а й адвокати, нотаріуси, бухгалтери та багато інших професій повинні переконатися, що вони відповідають цим правилам. Цей процес, включаючи набір кроків, які необхідно вжити для дотримання цих правил, описується загальним терміном "відповідність". Якщо правила Wwft будуть порушені, може настати здоровенний штраф. На перший погляд, режим Wwft здається розумним, якби не той факт, що Wwft перетворився на справжню бюрократичну біль у шиї, бореться з більш ніж просто тероризмом та відмивачами грошей: ефективне управління своїми бізнес-операціями.

Розслідування клієнтів

Для дотримання Wwft вищезазначені установи повинні провести розслідування клієнтів. Про будь-яку (задуману) незвичну транзакцію потрібно повідомити Голландський відділ фінансової розвідки. У випадку, якщо результат розслідування не надає правильних деталей чи розумінь або якщо розслідування вказує на діяльність, яка є незаконною або підпадає під категорію підвищеного ризику під Wwft, установа повинна відмовити у своїх послугах. Клієнтське розслідування, яке потрібно провести, є досить детальним, і будь-яка людина, яка читає Wwft, заплутається в лабіринті довгих пропозицій, складних пропозицій і складних посилань. І це лише сам Закон. Крім того, більшість керівників Wwft видали свій складний посібник з Wwft. Зрештою, не тільки особа кожного клієнта, будь-якої фізичної чи юридичної особи, з якою встановлено ділові відносини або від імені якого здійснюється (проводиться) операція, а також особа кінцевого бенефіціарного власника ( UBO), можливих політично викритих осіб (PEPs) та представників клієнта необхідно створити та згодом перевірити. Юридичні визначення термінів "UBO" та "PEP" нескінченно розроблені, але зводяться до наступного. Оскільки UBO буде кваліфікувати кожну фізичну особу, яка безпосередньо чи опосередковано володіє більше 25% (частки) акцій компанії, не є компанією, котируваною на фондовому ринку. Коротше кажучи, PEP - це той, хто працює на чільній громадській функції. Фактична ступінь розслідування клієнтів буде залежати від конкретної ситуації щодо оцінки ризику з боку установи. Розслідування складається з трьох варіантів: стандартного розслідування, спрощеного розслідування та посиленого розслідування. Для того, щоб встановити та перевірити особу всіх вищезазначених осіб та юридичних осіб, необхідний цілий спектр документів, залежно від типу розслідування. Перегляд можливих необхідних документів призводить до такого неповного перерахування: копії (апостильованих) паспортів чи інших посвідчень особи, виписки з Торгово-промислової палати, статуту, реєстрів акціонерів та огляди структур компанії. У разі посиленого розслідування може знадобитися ще більше документів, таких як копії рахунків за енергію, трудові угоди, специфікація зарплати та банківські виписки. Вищезазначені результати призводять до відхилення уваги від клієнта та фактичного надання послуг, величезних бюрократичних клопотів, збільшення витрат, втрати часу, можлива потреба у працевлаштуванні зайвих працівників через цю втрату часу, обов’язок навчання персоналу щодо правил Wwft, роздратованих клієнтів і, перш за все, страху зробити помилки, оскільки, в останню чергу, Wwft вирішив покласти велику відповідальність за оцінку кожної конкретної ситуації з самими компаніями, працюючи з відкритими нормами .

Репресії: теоретично

Недотримання правил призводить до низки можливих наслідків. По-перше, коли установа не повідомляє про (задуману) незвичну операцію, установа винна в економічному правопорушенні згідно голландського (кримінального) законодавства. Коли мова йде про розслідування клієнтів, є певні вимоги. Установа повинна насамперед мати можливість провести розслідування. По-друге, працівники закладу повинні вміти розпізнавати незвичайну операцію. Якщо установа не дотримується правил Wwft, один із контролюючих органів, призначених Wwft, може винести додаткове покарання. Орган може також призначити адміністративний штраф, який зазвичай варіюється між максимальними сумами від 10.000 4.000.000 до XNUMX XNUMX XNUMX євро, залежно від виду правопорушення. Однак Wwft - це не єдиний акт, який передбачає штрафи та штрафи, оскільки Закон про санкції («Sanctiewet») також не можна забувати. Закон про санкції був прийнятий з метою імплементації міжнародних санкцій. Мета санкцій - виправити певні дії країн, організацій та осіб, які, наприклад, порушують міжнародне право чи права людини. Як санкції можна вважати ембарго на озброєння, фінансові санкції та обмеження подорожей для певних осіб. З цією мірою створені санкційні списки, на яких відображаються особи чи організації, які (імовірно) пов'язані з тероризмом. Відповідно до Закону про санкції, фінансові установи повинні вживати адміністративних та контрольних заходів, щоб переконатись у тому, що вони відповідають правилам санкцій, якщо вони не вчиняють економічного правопорушення. Також у цьому випадку може бути призначено додаткове стягнення або адміністративний штраф.

Теорія стає реальністю?

Міжнародні звіти зазначають, що Нідерланди роблять досить добре в боротьбі з тероризмом та відмиванням грошей. Отже, що це означає з точки зору фактично накладених санкцій у разі їх недотримання? До цих пір більшості адвокатів вдалося дотриматись, а покарання значною мірою формувалися як попередження або (умовні) відсторонення. Це стосується і більшості нотаріусів та бухгалтерів. Однак не всім досі так пощастило. Нереєстрація та підтвердження особи УБО вже призвело до отримання однієї компанії штрафу в розмірі 1,500 євро. Податковий консультант отримав штраф у розмірі 20,000 10,000 євро, з яких сума XNUMX XNUMX євро була умовною, щоб навмисно не повідомити про незвичайну операцію. Вже сталося, що адвокат та нотаріус були відсторонені від своєї посади. Однак ці суворі санкції здебільшого є наслідком навмисного порушення Wwft. Тим не менш, фактично невеликий штраф, попередження або відсторонення не означає, що санкція не вважається такою важкою. Зрештою, санкції можуть бути оприлюднені, створивши культуру "називання та ганьби", що, звичайно, не буде корисним для бізнесу.

Висновок

Wwft виявився необхідним, але складним набором правил. Особливо розслідування клієнта вимагає певних дій, в основному змушуючи фокус відійти від фактичного бізнесу і - найголовніше - клієнта, втрати часу та грошей, і не в останню чергу розчарованих клієнтів. До цього часу покарання були низькими, незважаючи на можливість досягнення цих штрафів величезних висот. Однак присвоєння імен і ганьба також є фактором, який, безумовно, може зіграти велику роль. Тим не менше, здається, ніби Wwft досягає своїх цілей, хоча шлях до відповідності заповнений перешкодами, горами паперів, страшних репресій та попереджувальних пострілів.

в кінці кінців

Якщо у вас виникнуть додаткові запитання чи коментарі після прочитання цієї статті, не соромтесь звертатися до mr. Максим Ходак, адвокат в Law & More через maxim.hodak@lawandmore.nl або mr. Том Мейвіс, адвокат в Law & More через tom.meevis@lawandmore.nl або зателефонуйте нам за номером +31 (0) 40-3690680.

Law & More