Наслідки невиконання колективного договору

Наслідки невиконання колективного договору

Більшість людей знають, що таке колективний договір, його переваги та які з них поширюються на них. Однак багато людей не знають про наслідки, якщо роботодавець не дотримується колективного договору. Ви можете прочитати більше про це в цьому блозі!

Чи обов'язкове дотримання колективного договору?

У колективному договорі встановлюються домовленості щодо умов найму працівників у певній галузі або на підприємстві. Як правило, угоди, що містяться в них, є більш сприятливими для працівника, ніж умови найму, що випливають із закону. Приклади включають угоди щодо заробітної плати, періодів попередження, оплати понаднормової роботи або пенсій. В окремих випадках колективний договір визнається загальнообов'язковим. Це означає, що роботодавці в галузі, на яку поширюється дія колективного договору, зобов’язані застосовувати норми колективного договору. У таких випадках трудовий договір між роботодавцем і працівником не може відступати від положень колективного договору на шкоду працівника. Як працівник, так і роботодавець, ви повинні знати про колективний договір, який стосується вас.

тяжба 

Якщо роботодавець не дотримується обов’язкових угод за колективним договором, він допускає «порушення контракту». Він не виконує ті домовленості, які його стосуються. У цьому випадку працівник може звернутися до суду, щоб переконатися, що роботодавець все-таки виконує свої зобов’язання. Організація працівників також може вимагати виконання своїх зобов'язань у судовому порядку. Працівник або організація працівників може вимагати дотримання та відшкодування шкоди внаслідок невиконання колективного договору в суді. Деякі роботодавці вважають, що вони можуть уникнути колективних договорів, уклавши з працівником конкретні угоди (у трудовому договорі), які відрізняються від угод у колективному договорі. Однак ці угоди є недійсними, що тягне за собою відповідальність роботодавця за невиконання положень колективного договору.

Інспекція праці

Окрім працівника та організації працівників, інспекція праці Нідерландів також може проводити незалежне розслідування. Таке розслідування може відбуватися як оголошено, так і неоголошено. Це розслідування може полягати в постановці запитань присутнім працівникам, тимчасовим працівникам, представникам підприємства та іншим особам. Крім того, інспекція праці може вимагати перевірку документації. Причетні особи зобов’язані співпрацювати з розслідуванням інспекції праці. Основа повноважень інспекції праці випливає із Закону про загальне адміністративне право. Якщо інспекція праці виявляє, що обов'язкові положення колективного договору не дотримуються, вона повідомляє про це організації роботодавців і працівників. Тоді вони можуть вжити заходів проти відповідного роботодавця.

Фіксований штраф 

Нарешті, колективний договір може містити норму чи положення, згідно з якими роботодавців, які не дотримуються колективного договору, можна оштрафувати. Це також відомо як фіксований штраф. Таким чином, розмір цього штрафу залежить від того, що передбачено колективним договором, що діє для вашого роботодавця. Тому сума штрафу різна, але може досягати чималих сум. Такі штрафи, в принципі, можуть бути накладені без втручання суду.

У вас є запитання щодо чинного на вас колективного договору? Якщо так, зв’яжіться з нами. Наші юристи спеціалізуються на законодавство про зайнятість і будемо раді Вам допомогти!

Law & More