Зображення контакту з дитиною під час коронакризи

Зв'яжіться зі своєю дитиною під час кризи в Короні

Тепер, коли коронавірус вибухнув і в Нідерландах, стурбованість багатьох батьків зростає. Як батько, тепер ви можете зіткнутися з кількома питаннями. Вашій дитині все ж дозволяється ходити до колишнього? Чи можете ви тримати дитину вдома, навіть якщо він чи вона має бути з мамою чи татом у ці вихідні? Чи можете ви вимагати побачити своїх дітей, якщо ваш колишній партнер хоче утримати їх вдома через кризу корони? Звичайно, це дуже особлива ситуація для всіх, яких ми ніколи раніше не відчували, тому це ставить питання для всіх нас без чітких відповідей.

Принцип нашого закону полягає в тому, що дитина і батько мають право на зв'язок один з одним. Тому батьки часто зобов'язані домовитись про контактну угоду. Однак зараз ми живемо у виняткові часи. Ми нічого подібного раніше не переживали, в результаті чого не існує однозначних відповідей на вищезазначені питання. У нинішніх умовах важливо оцінити, що найкраще підходить для ваших дітей, виходячи з розумності та справедливості для кожної конкретної ситуації.

Що відбувається, коли в Голландії оголошено про повне блокування? Чи застосовується узгоджена домовленість про контакт?

На даний момент відповідь на це питання ще не зрозуміла. Коли ми беремо Іспанію як приклад, ми бачимо, що там (незважаючи на блокування) батьки можуть продовжувати застосовувати контактну угоду. Тому батькам в Іспанії прямо дозволяється, наприклад, забрати дітей або привезти їх до іншого батька. Наразі в Нідерландах немає конкретних правил щодо контактів під час коронавірусу.

Чи є коронавірус поважною причиною не дозволяти дитині перейти до іншого батька?

Відповідно до вказівок RIVM, кожен повинен максимально залишатися вдома, уникати соціальних контактів та тримати відстань у півтора метра від інших. Можливо, ви не хочете відпускати свою дитину до іншого батька, оскільки він, вона, наприклад, перебував у зоні підвищеного ризику або має професію в галузі охорони здоров’я, що збільшує ризик його або її стати заражена корона.

Однак не можна використовувати коронавірус як "привід", щоб перешкодити контакту між вашими дітьми та іншим батьком. Навіть у цій винятковій ситуації ви зобов’язані якомога більше заохочувати контакти між своїми дітьми та іншим батьком. Однак важливо, щоб ви інформували одне одного, якщо, наприклад, ваші діти мають симптоми хвороби. Якщо у вас немає можливості забрати та привезти дітей у цей особливий період, ви можете тимчасово домовитись про альтернативні способи максимально дозволити контакт. Наприклад, ви можете подумати про широкий контакт через Skype або Facetime.

Що ви можете зробити, якщо інший батько відмовиться від контакту з вашою дитиною?

У цей винятковий період складно забезпечити домовленість про контакт, поки діють заходи RIVM. Ось чому доцільно проконсультуватися з другим батьком і разом визначити, що найкраще для здоров’я ваших дітей, а також для вашого власного здоров’я. Якщо взаємні консультації вам не допоможуть, ви також можете звернутися за допомогою до юриста. Як правило, у такому випадку може бути розпочато проміжну процедуру, щоб забезпечити контакт через адвоката. Однак питання полягає в тому, чи можете ви розпочати процедуру для цього за нинішніх обставин. У цей винятковий період суди закриті, і розглядаються лише невідкладні справи. Як тільки заходи, що стосуються коронавірусу, скасовані, а інший батько продовжує перешкоджати контакту, ви можете зателефонувати до адвоката, щоб забезпечити контакт. Юристи Law & More може допомогти вам у цьому процесі! Під час заходів щодо коронавірусу ви також можете зв’язатися з юристами США Law & More для консультації зі своїм колишнім партнером. Наші юристи можуть гарантувати, що ви зможете досягти мирового рішення разом зі своїм колишнім партнером.

У вас є питання щодо домовленостей про контакт з вашою дитиною чи ви хотіли б поспілкуватися зі своїм колишнім партнером під наглядом адвоката, щоб досягти мирного рішення? Не соромтеся контактувати Law & More.

Law & More