Авторські права на фотографії

Усі фотографуються майже щодня. Але навряд чи хтось звертає увагу на той факт, що право інтелектуальної власності у вигляді авторських прав перешкоджає кожній зробленій фотографії. Що таке авторське право? А як щодо, наприклад, авторських прав та соціальних медіа? Адже нині кількість фотографій, зроблених згодом у Facebook, Instagram чи Google, більше, ніж будь-коли. Потім ці фотографії доступні в Інтернеті для широкої аудиторії. Хто тоді має авторські права на фотографії? А чи дозволяєте ви розміщувати фотографії в соціальних мережах, якщо на ваших фотографіях є інші люди? На ці запитання відповідають у блозі нижче.

Авторські права на фотографії

Copyright

Закон визначає авторське право так:

"Авторське право - виняткове право творця літературного, наукового чи художнього твору або його правонаступників на публікацію та відтворення його з дотриманням обмежень, встановлених законом".

З огляду на юридичне визначення авторського права, ви як автор фотографії маєте два ексклюзивні права. Перш за все, ви маєте право на експлуатацію: право на публікацію та помноження фотографії. Крім того, ви маєте право на захист авторських прав: право заперечувати проти публікації фотографії, не згадуючи своє ім’я чи інше позначення як виробника та проти будь-яких змін, змін чи каліцтв вашої фотографії. Авторські права автоматично нараховуються автору з моменту створення твору. Якщо ви зробите фотографію, ви автоматично та законно отримаєте авторські права. Отже, вам не потрібно реєструватися або подавати заявки на авторські права де завгодно. Однак авторські права не діють безстроково і закінчуються через сімдесят років після смерті творця.

Авторські права та соціальні медіа

Оскільки ви маєте авторське право як виробник фотографії, ви можете вирішити розмістити свою фотографію в соціальних мережах і таким чином зробити її доступною для широкої аудиторії. Це часто буває. Ваші авторські права не будуть впливати на публікацію фотографії у Facebook чи Instagram. Однак такі платформи часто можуть використовувати ваші фотографії без дозволу чи оплати. Чи будуть порушені ваші авторські права? Не завжди. Зазвичай ви надаєте права користування фотографією, яку ви розміщуєте в Інтернеті за допомогою ліцензії на таку платформу.

Якщо ви завантажуєте фотографію на таку платформу, часто застосовуються "умови використання". Умови використання можуть містити положення, згідно з якими за згодою ви дозволяєте платформі публікувати та відтворювати вашу фотографію певним чином, для певної мети та в певній місцевості. Якщо ви погоджуєтесь з такими умовами та умовами, платформа може розмістити вашу фотографію в Інтернеті під своїм іменем та використовувати її в маркетингових цілях. Однак видалення фотографії або облікового запису, в якому ви публікуєте фотографії, також скасує право платформи використовувати ваші фотографії в майбутньому. Це часто не стосується будь-яких копій ваших фотографій, зроблених раніше платформою, і платформа може продовжувати використовувати ці копії за певних обставин.

Порушення Ваших авторських прав можливе лише в тому випадку, якщо вони опубліковані або відтворені без Вашого дозволу як автора. В результаті ви, як компанія чи фізична особа, можете зазнати шкоди. Якщо, наприклад, хтось інший видаляє вашу фотографію з облікового запису Facebook або Instagram, а потім використовує її без дозволу чи згадки про джерело на власному веб-сайті / акаунті, ваше авторське право може бути порушено, і ви як автор можете вжити заходів проти цього. . Чи є у вас запитання щодо вашої ситуації з цього приводу, чи хотіли б ви зареєструвати свої авторські права чи захистити свою роботу від осіб, які порушують ваше авторське право? Потім зверніться до юристів компанії Law & More.

Права на портрет

Хоча виробник фотографії має авторські права і, отже, два ексклюзивні права, за певних обставин ці права не є абсолютними. Чи є на зображенні теж інші люди? Тоді виробник фотографії повинен враховувати права фотографуваних осіб. Особи на фотографії мають права на портрет, які стосуються публікації портрета, зробленого з нього. Портрет - це коли людину на фотографії можна впізнати, навіть якщо обличчя не видно. Характерна постава чи оточення можуть бути достатніми.

Чи було зроблено фото, зроблене від імені людини, і чи хоче виробник опублікувати фотографію? Тоді виробнику потрібен дозвіл від фотографуваної людини. Якщо дозволу немає, фото може не оприлюднюватися. Чи немає завдання? У такому випадку людина, що сфотографується, може на основі свого портретного права виступити проти публікації фотографії, якщо вона може проявити розумний інтерес до цього. Часто розумний інтерес включає конфіденційність або комерційні аргументи.

Хочете отримати більше інформації про авторські права, права на портрет або наші послуги? Потім зверніться до юристів компанії Law & More. Наші юристи - фахівці в галузі права інтелектуальної власності і раді допомогти вам.

частка