Авторські права на фотографії

Авторські права на фотографії

Усі фотографуються майже щодня. Але навряд чи хтось звертає увагу на той факт, що право інтелектуальної власності у вигляді авторських прав перешкоджає кожній зробленій фотографії. Що таке авторське право? А як щодо, наприклад, авторських прав та соціальних медіа? Адже нині кількість фотографій, зроблених згодом у Facebook, Instagram чи Google, більше, ніж будь-коли. Потім ці фотографії доступні в Інтернеті для широкої аудиторії. Хто тоді має авторські права на фотографії? А чи дозволяєте ви розміщувати фотографії в соціальних мережах, якщо на ваших фотографіях є інші люди? На ці запитання відповідають у блозі нижче.

Авторські права на фотографії

Copyright

Закон визначає авторське право так:

"Авторське право - це виключне право творця літературного, наукового чи художнього твору або його правонаступників публікувати та відтворювати його з урахуванням обмежень, встановлених законом".

З огляду на юридичне визначення авторського права, ви, як творець фотографії, маєте два ексклюзивні права. Перш за все, ви маєте право на експлуатацію: право на публікацію та примноження фотографії. Крім того, ви маєте право на захист авторських прав: право заперечувати проти публікації фотографії без зазначення вашого імені чи іншого позначення як виробника та проти будь-яких модифікацій, модифікацій або каліцтв вашої фотографії. Авторські права автоматично надходять до творця з моменту створення твору. Зробивши фотографію, ви автоматично та законно придбаєте авторські права. Отже, вам не потрібно ніде реєструватися чи подавати заявку на авторське право. Однак авторське право не діє безкінечно і закінчується через сімдесят років після смерті творця.

Авторські права та соціальні медіа

Оскільки ви маєте авторське право як виробник фотографії, ви можете вирішити розмістити свою фотографію в соціальних мережах і таким чином зробити її доступною для широкої аудиторії. Це часто буває. Ваші авторські права не будуть впливати на публікацію фотографії у Facebook чи Instagram. Однак такі платформи часто можуть використовувати ваші фотографії без дозволу чи оплати. Чи будуть порушені ваші авторські права? Не завжди. Зазвичай ви надаєте права користування фотографією, яку ви розміщуєте в Інтернеті за допомогою ліцензії на таку платформу.

Якщо ви завантажуєте фотографію на таку платформу, часто застосовуються "умови використання". Умови використання можуть містити положення, які за вашою згодою дозволяють платформі публікувати та відтворювати ваші фотографії певним чином, для певної мети або в певній області. Якщо ви погоджуєтесь із такими умовами, платформа може розмістити вашу фотографію в Інтернеті під своїм іменем та використовувати її в маркетингових цілях. Однак видалення фотографії або вашого облікового запису, в якому ви розміщуєте фотографії, також позбавить права платформи використовувати ваші фотографії в майбутньому. Це часто не стосується будь-яких копій ваших фотографій, зроблених раніше платформою, і платформа може продовжувати використовувати ці копії за певних обставин.

Порушення Ваших авторських прав можливе лише в тому випадку, якщо вони опубліковані або відтворені без Вашого дозволу як автора. В результаті ви, як компанія чи фізична особа, можете зазнати шкоди. Якщо, наприклад, хтось інший видаляє вашу фотографію з облікового запису Facebook або Instagram, а потім використовує її без дозволу чи згадки про джерело на власному веб-сайті / акаунті, ваше авторське право може бути порушено, і ви як автор можете вжити заходів проти цього. . Чи є у вас запитання щодо вашої ситуації з цього приводу, чи хотіли б ви зареєструвати свої авторські права чи захистити свою роботу від осіб, які порушують ваше авторське право? Потім зверніться до юристів компанії Law & More.

Права на портрет

Хоча виробник фотографії має авторські права і, отже, два ексклюзивні права, за певних обставин ці права не є абсолютними. Чи є на зображенні теж інші люди? Тоді виробник фотографії повинен враховувати права фотографуваних осіб. Особи на фотографії мають права на портрет, які стосуються публікації портрета, зробленого з нього. Портрет - це коли людину на фотографії можна впізнати, навіть якщо обличчя не видно. Характерна постава чи оточення можуть бути достатніми.

Чи було зроблено фото, зроблене від імені людини, і чи хоче виробник опублікувати фотографію? Тоді виробнику потрібен дозвіл від фотографуваної людини. Якщо дозволу немає, фото може не оприлюднюватися. Чи немає завдання? У такому випадку людина, що сфотографується, може на основі свого портретного права виступити проти публікації фотографії, якщо вона може проявити розумний інтерес до цього. Часто розумний інтерес включає конфіденційність або комерційні аргументи.

Хочете отримати більше інформації про авторські права, права на портрет або наші послуги? Потім зверніться до юристів компанії Law & More. Наші юристи - фахівці в галузі права інтелектуальної власності і раді допомогти вам.

Law & More