Авторські права: коли вміст є загальнодоступним?

Закон про інтелектуальну власність постійно розвивається і останнім часом надзвичайно зростав. Це можна побачити, серед іншого, у законодавстві про авторське право. В даний час майже кожен працює у Facebook, Twitter або Instagram або має власний веб-сайт. Тому люди створюють набагато більше контенту, ніж раніше, який часто публікується публічно. Більше того, порушення авторських прав трапляються набагато частіше, ніж раніше, наприклад, тому, що фотографії публікуються без дозволу власника або через те, що Інтернет полегшує користувачам доступ до незаконного вмісту.

Публікація вмісту стосовно авторських прав зіграла важливу роль у трьох останніх рішеннях Суду Європейського Союзу. У цих випадках обговорювалося поняття "публічний доступ до вмісту". Більш чітко обговорювалося, чи належать такі дії до сфери "оприлюднення громадськості":

  • Публікація гіперпосилання на нелегально опубліковані, просочені фотографії
  • Продаж медіаплеєрів, які надають доступ до цифрового контенту без дозволу власників прав щодо цього вмісту
  • Спрощення системи, яка дозволяє користувачам відстежувати та завантажувати захищені роботи (The Pirate Bay)

В рамках закону про авторське право

За словами Суду, до "оприлюднення громадськості" слід підходити не технічно, а функціонально. На думку європейського судді, посилання на захищені авторським правом твори, які зберігаються десь ще, прирівнюються до, наприклад, надання незаконно скопійованого DVD.[1] У таких випадках може бути порушення авторських прав. Таким чином, в рамках закону про авторські права ми бачимо розвиток, який більш практично зосереджується на способі отримання споживачами доступу до вмісту.

Детальніше: http://assets.budh.nl/advocatenblad/pdf/ab_10_2017.pdf

[1] Sanoma / GeenStijl: ECLI: EU: C: 2016: 644; BREIN / Filmspeler: ECLI: EU: C: 2017: 300; BREIN / Ziggo & XS4ALL: ECLI: EU: C: 2017: 456.

Law & More