Криптовалюта - пам'ятайте про ризики відповідності - Імідж

Криптовалюта: знайте про ризики відповідності

Вступ

У нашому швидко розвивається суспільстві криптовалюта стає все більш популярною. В даний час існує багато типів криптовалют, таких як Bitcoin, Ethereum і Litecoin. Криптовалюти є виключно цифровими, а валюти та технології зберігаються в безпеці за допомогою технології blockchain. Ця технологія зберігає безпечний запис кожної транзакції в одному місці. Ніхто не контролює блокчейн, оскільки ці ланцюги децентралізовані на кожному комп’ютері, який має гаманець криптовалюти. Технологія Blockchain також забезпечує анонімність для користувачів криптовалюти. Відсутність контролю та анонімність користувачів може становити певні ризики для підприємців, які хочуть використовувати криптовалюту у своїй компанії. Ця стаття є продовженням нашої попередньої статті, "Криптовалюта: правові аспекти революційної технології". Оскільки ця попередня стаття в основному наближається до загальних правових аспектів криптовалюти, ця стаття присвячена ризикам, з якими можуть зіткнутися власники бізнесу при роботі з криптовалютою, та важливості їх дотримання.

Ризик підозри у відмиванні грошей

Хоча криптовалюта набирає популярність, вона все ще не регулюється в Нідерландах та решті Європи. Законодавці працюють над впровадженням детальних регламентів, але це буде тривалим процесом. Однак голландські національні суди вже винесли кілька судових рішень у справах, що стосуються криптовалюти. Хоча кілька рішень стосувалися правового статусу криптовалюти, більшість випадків знаходилися в межах злочинного спектру. Відмивання грошей відіграло велику роль у цих судових рішеннях.

Відмивання грошей - це аспект, який слід враховувати, щоб ваша організація не підпадала під дію голландського Кримінального кодексу. Відмивання грошей є караним діянням згідно з голландським кримінальним законодавством. Це встановлено у статтях 420bis, 420ter та 420 голландського Кримінального кодексу. Відмивання грошей доводиться тоді, коли людина приховує фактичну природу, походження, відчуження чи переміщення певного блага, або приховує, хто є бенефіціаром або власником товару, усвідомлюючи, що благо, отримане від злочинної діяльності. Навіть коли людина явно не усвідомлював факту, що благо, отримане від злочинної діяльності, але міг обґрунтовано припустити, що це так, його можна визнати винним у відмиванні грошей. Ці діяння караються позбавленням волі до чотирьох років (за усвідомлення злочинного походження), позбавленням волі до одного року (за розумне припущення) або штрафом до 67.000 23 євро. Це встановлено у статті XNUMX Кримінального кодексу Голландії. Людина, яка має звичку відмивати гроші, може бути навіть ув'язнена до шести років.

Нижче наведено кілька прикладів, коли голландські суди передавали питання використання криптовалюти:

  • Був випадок, коли людину звинувачували у відмиванні грошей. Він отримав гроші, отримані шляхом перетворення біткойнів на фіатні гроші. Ці біткойни були отримані через темну павутину, на якій ховаються IP-адреси користувачів. Дослідження показали, що темна павутина використовується майже виключно для торгівлі нелегальними товарами, які оплачуються біткойнами. Тому суд вважав, що біткойни, отримані через темну павутину, мають кримінальне походження. Суд заявив, що підозрюваний отримав гроші, які були отримані шляхом перетворення біткойнів злочинного походження у фіатові гроші. Підозрюваний знав, що біткойни часто мають кримінальне походження. І все-таки він не досліджував походження отриманих ним фіатних грошей. Тому він свідомо прийняв значний шанс, що гроші, які він отримав, були отримані незаконною діяльністю. Його засудили за відмивання грошей. [1]
  • У цьому випадку Служба фіскальної інформації та розслідувань (голландською мовою: FIOD) розпочала розслідування щодо торговців біткойнами. У цьому випадку підозрюваний надав торговцям біткойни та конвертував їх у фіатні гроші. Підозрюваний використовував інтернет-гаманець, на якому було закладено численні кількості біткойнів, які виходили з темної павутини. Як згадувалося у вищенаведеному випадку, ці біткойни вважаються незаконними. Підозрюваний відмовився давати роз'яснення щодо походження біткойнів. Суд заявив, що підозрюваний добре знає незаконне походження біткойнів, оскільки він звертався до торговців, які гарантують анонімність своїх клієнтів і просить високу комісію за цю послугу. Тому суд заявив про намір підозрюваного можна припустити. Його засудили за відмивання грошей. [2]
  • Наступна справа стосується голландського банку ING. ING уклала банківський контракт з торговцем біткойнами. Як банк, ING має певні зобов’язання щодо моніторингу та розслідування. Вони виявили, що їх клієнт використовував готівкові гроші для купівлі біткойнів для сторонніх осіб. ING припинив свої відносини, оскільки походження платежів готівкою неможливо перевірити, а гроші, можливо, можна отримати незаконною діяльністю. ING відчув, що вони більше не можуть виконувати свої зобов'язання KYC, оскільки вони не можуть гарантувати, що їхні рахунки не будуть використані для відмивання грошей та уникнення ризиків, пов'язаних із сумлінністю. Суд заявив, що клієнт ING був недостатнім у доказуванні, що готівкові гроші були законними. Тому ING було дозволено припинити банківські відносини. [3]

Ці судження показують, що робота з криптовалютою може становити ризик, коли мова йде про відповідність. Коли походження криптовалюти невідоме, і валюта може виходити з темної павутини, підозра на відмивання грошей може легко виникнути.

Дотримання

Оскільки криптовалюта ще не врегульована, а анонімність транзакцій забезпечена, це привабливий платіжний засіб, який використовується для злочинної діяльності. Тому криптовалюта має якийсь негативний відтінок у Нідерландах. Це також видно з того факту, що Голландське управління фінансових послуг та ринків радить не торгувати криптовалютами. Вони заявляють, що використання криптовалют представляє ризик щодо економічних злочинів, оскільки відмивання грошей, обман, шахрайство та маніпуляції можуть легко виникнути [4]. Це означає, що ви повинні бути дуже точними з дотриманням вимог при роботі з криптовалютою. Ви повинні мати можливість показати, що криптовалюта, яку ви отримуєте, не отримується через незаконну діяльність. Ви повинні мати можливість довести, що дійсно досліджували походження отриманої вами криптовалюти. Це може виявитися важким для людей, які використовують криптовалюту, часто неможливо ідентифікувати. Дуже часто, коли голландський суд приймає рішення щодо криптовалюти, воно потрапляє в кримінальний спектр. На даний момент влада не активно контролює торгівлю криптовалютами. Однак криптовалюта дійсно приділяє їм увагу. Тому, коли компанія має стосунки з криптовалютою, органи влади будуть з особливою пильністю. Влада, мабуть, захоче знати, як отримується криптовалюта і яке походження валюти. Якщо ви не можете відповісти на ці питання належним чином, може виникнути підозра у відмиванні грошей або інших кримінальних правопорушеннях, і може бути розпочато розслідування щодо вашої організації.

Регулювання криптовалюти

Як зазначено вище, криптовалюта ще не регулюється. Однак торгівля та використання криптовалют, ймовірно, будуть суворо регламентовані через кримінальні та фінансові ризики, які криптовалюта тягне за собою. Регулювання криптовалюти - це тема розмов у всьому світі. Міжнародний валютний фонд (організація ООН, яка працює над глобальним валютним співробітництвом, забезпеченням фінансової стабільності та сприянням міжнародній торгівлі) закликає до глобальної координації щодо криптовалют, оскільки попереджав як про фінансові, так і про кримінальні ризики. [5] Європейський Союз обговорює питання регулювання чи моніторингу криптовалют, хоча вони ще не створили конкретного законодавства. Крім того, регулювання криптовалюти є предметом дискусій у ряді окремих країн, таких як Китай, Південна Корея та Росія. Ці країни вживають або хочуть вжити заходів для встановлення правил щодо криптовалют. У Нідерландах Управління фінансових послуг та ринків зазначило, що інвестиційні фірми мають загальний обов'язок дбати, коли пропонують біткойн-ф'ючерси роздрібним інвесторам у Нідерландах. Це означає, що ці інвестиційні фірми повинні дбати про інтереси своїх клієнтів професійно, чесно та чесно. [6] Глобальна дискусія щодо регулювання криптовалюти показує, що багато організацій вважають необхідним встановити хоча б якийсь вид законодавства.

Висновок

Можна з упевненістю сказати, що криптовалюта процвітає. Однак, здається, люди забувають, що торгівля та використання цих валют також може спричинити за собою певні ризики. Перш ніж це знати, ви можете потрапити в сферу дії Кримінального кодексу Голландії, коли маєте справу з криптовалютою. Ці валюти часто асоціюються із злочинною діяльністю, особливо відмиванням грошей. Тому дотримання дуже важливе значення для компаній, які не хочуть притягуватися до кримінальної відповідальності. Знання про походження криптовалют відіграє велику роль у цьому. Оскільки криптовалюта має дещо негативну конотацію, країни та організації ведуть дискусію щодо того, чи слід встановлювати положення щодо криптовалюти чи ні. Хоча деякі країни вже зробили кроки на шляху до регулювання, все ще може пройти певний час, перш ніж всесвітнє регулювання буде досягнуто. Тому для компаній дуже важливо бути обережними при роботі з криптовалютою і обов'язково звертати увагу на їх дотримання.

Контакти

Якщо у вас виникли запитання чи коментарі після прочитання цієї статті, будь ласка, звертайтесь до Максима Ходака, адвоката в Law & More через maxim.hodak@lawandmore.nl, або Том Мівіс, адвокат в Law & More через tom.meevis@lawandmore.nl, або зателефонуйте +31 (0) 40-3690680.

[1] ECLI:NL:RBMNE:2017:5716, https://uitspraken.rechtspraak.nl/inziendocument?id=ECLI:NL:RBMNE:2017:5716.

[2] ECLI:NL:RBROT:2017:8992, https://uitspraken.rechtspraak.nl/inziendocument?id=ECLI:NL:RBROT:2017:8992.

[3] ECLI:NL:RBAMS:2017:8376, https://uitspraken.rechtspraak.nl/inziendocument?id=ECLI:NL:RBAMS:2017:8376.

[4] Autoriteit Financiële Markten, 'Reële cryptocurrencies, https://www.afm.nl/nl-nl/nieuws/2017/nov/risico-cryptocurrencies.

[5] Звіт Фінтех та Фінансові послуги: початкові міркування, Міжнародний валютний фонд 2017 року.

[6] Autoriteit Financiële Markten, 'Bitcoin Futures: AFM op', https://www.afm.nl/nl-nl/nieuws/2017/dec/bitcoin-futures-zorgplicht.

Law & More