Криптовалюта: знайте про ризики відповідності

введення

У нашому швидко розвивається суспільстві криптовалюта стає все більш популярною. В даний час існує багато типів криптовалют, таких як Bitcoin, Ethereum і Litecoin. Криптовалюти є виключно цифровими, а валюти та технології зберігаються в безпеці за допомогою технології blockchain. Ця технологія зберігає безпечний запис кожної транзакції в одному місці. Ніхто не контролює блокчейн, оскільки ці ланцюги децентралізовані на кожному комп’ютері, який має гаманець криптовалюти. Технологія Blockchain також забезпечує анонімність для користувачів криптовалюти. Відсутність контролю та анонімність користувачів може становити певні ризики для підприємців, які хочуть використовувати криптовалюту у своїй компанії. Ця стаття є продовженням нашої попередньої статті, "Криптовалюта: правові аспекти революційної технології". Оскільки ця попередня стаття в основному наближається до загальних правових аспектів криптовалюти, ця стаття присвячена ризикам, з якими можуть зіткнутися власники бізнесу при роботі з криптовалютою, та важливості їх дотримання.

Ризик підозри у відмиванні грошей

Хоча криптовалюта набирає популярність, вона все ще не регулюється в Нідерландах та решті Європи. Законодавці працюють над впровадженням детальних регламентів, але це буде тривалим процесом. Однак голландські національні суди вже винесли кілька судових рішень у справах, що стосуються криптовалюти. Хоча кілька рішень стосувалися правового статусу криптовалюти, більшість випадків знаходилися в межах злочинного спектру. Відмивання грошей відіграло велику роль у цих судових рішеннях.

Відмивання грошей - це аспект, який слід враховувати, щоб ваша організація не підпадала під дію голландського Кримінального кодексу. Відмивання грошей є караним діянням згідно з голландським кримінальним законодавством. Це встановлено у статтях 420bis, 420ter та 420 голландського Кримінального кодексу. Відмивання грошей доводиться тоді, коли людина приховує фактичну природу, походження, відчуження чи переміщення певного блага, або приховує, хто є бенефіціаром або власником товару, усвідомлюючи, що благо, отримане від злочинної діяльності. Навіть коли людина явно не усвідомлював факту, що благо, отримане від злочинної діяльності, але міг обґрунтовано припустити, що це так, його можна визнати винним у відмиванні грошей. Ці діяння караються позбавленням волі до чотирьох років (за усвідомлення злочинного походження), позбавленням волі до одного року (за розумне припущення) або штрафом до 67.000 23 євро. Це встановлено у статті XNUMX Кримінального кодексу Голландії. Людина, яка має звичку відмивати гроші, може бути навіть ув'язнена до шести років.

Нижче наведено кілька прикладів, коли голландські суди передавали питання використання криптовалюти:

  • Був випадок, коли людину звинувачували у відмиванні грошей. Він отримав гроші, отримані шляхом перетворення біткойнів на фіатні гроші. Ці біткойни були отримані через темну павутину, на якій ховаються IP-адреси користувачів. Дослідження показали, що темна павутина використовується майже виключно для торгівлі нелегальними товарами, які оплачуються біткойнами. Тому суд вважав, що біткойни, отримані через темну павутину, мають кримінальне походження. Суд заявив, що підозрюваний отримав гроші, які були отримані шляхом перетворення біткойнів злочинного походження у фіатові гроші. Підозрюваний знав, що біткойни часто мають кримінальне походження. І все-таки він не досліджував походження отриманих ним фіатних грошей. Тому він свідомо прийняв значний шанс, що гроші, які він отримав, були отримані незаконною діяльністю. Його засудили за відмивання грошей. [1]
  • У цьому випадку Служба фіскальної інформації та розслідувань (голландською мовою: FIOD) розпочала розслідування щодо торговців біткойнами. У цьому випадку підозрюваний надав торговцям біткойни та конвертував їх у фіатні гроші. Підозрюваний використовував інтернет-гаманець, на якому було закладено численні кількості біткойнів, які виходили з темної павутини. Як згадувалося у вищенаведеному випадку, ці біткойни вважаються незаконними. Підозрюваний відмовився давати роз'яснення щодо походження біткойнів. Суд заявив, що підозрюваний добре знає незаконне походження біткойнів, оскільки він звертався до торговців, які гарантують анонімність своїх клієнтів і просить високу комісію за цю послугу. Тому суд заявив про намір підозрюваного можна припустити. Його засудили за відмивання грошей. [2]
  • Наступна справа стосується голландського банку ING. ING уклала банківський контракт з торговцем біткойнами. Як банк, ING має певні зобов’язання щодо моніторингу та розслідування. Вони виявили, що їх клієнт використовував готівкові гроші для купівлі біткойнів для сторонніх осіб. ING припинив свої відносини, оскільки походження платежів готівкою неможливо перевірити, а гроші, можливо, можна отримати незаконною діяльністю. ING відчув, що вони більше не можуть виконувати свої зобов'язання KYC, оскільки вони не можуть гарантувати, що їхні рахунки не будуть використані для відмивання грошей та уникнення ризиків, пов'язаних із сумлінністю. Суд заявив, що клієнт ING був недостатнім у доказуванні, що готівкові гроші були законними. Тому ING було дозволено припинити банківські відносини. [3]

Ці судження показують, що робота з криптовалютою може становити ризик, коли мова йде про відповідність. Коли походження криптовалюти невідоме, і валюта може виходити з темної павутини, підозра на відмивання грошей може легко виникнути.

Дотримання

Оскільки криптовалюта ще не врегульована і забезпечується анонімність транзакцій, це привабливий платіжний засіб, який використовується для злочинної діяльності. Тому криптовалюта має якусь негативну конотацію в Нідерландах. Це також показано в тому, що Нідерландський орган фінансових послуг та ринків радить не торгувати криптовалютами. Вони заявляють, що використання криптовалют створює ризики щодо економічних злочинів, оскільки відмивання грошей, обман, шахрайство та маніпуляції можуть легко виникнути. [4] Це означає, що ви маєте бути дуже точними з дотриманням при роботі з криптовалютою. Ви повинні бути в змозі показати, що криптовалюта, яку ви отримуєте, не отримується незаконною діяльністю. Ви повинні бути в змозі довести, що ви дійсно дослідили походження отриманої криптовалюти. Це може виявитися важким для людей, які використовують криптовалюту, часто не вдається впізнати. Дуже часто, коли суд Голландії має рішення щодо криптовалюти, він знаходиться в межах кримінального спектру. На даний момент влада активно не контролює торгівлю криптовалютами. Однак криптовалюта має свою увагу. Тому, коли компанія має стосунки з криптовалютою, влада буде надзвичайно насторожена. Влада, ймовірно, захоче знати, як отримується криптовалюта та яке походження валюти. Якщо ви не можете відповісти належним чином на ці питання, може виникнути підозра у відмиванні грошей чи інших кримінальних злочинах, і може бути розпочато розслідування стосовно вашої організації.

Регулювання криптовалюти

Як було сказано вище, криптовалюта ще не врегульована. Однак торгівля та використання криптовалют, ймовірно, буде суворо регламентована через кримінальні та фінансові ризики, які криптовалюта тягне за собою. Регулювання криптовалюти - тема обговорення у всьому світі. Міжнародний валютний фонд (організація Організації Об'єднаних Націй, яка працює над глобальним валютним співробітництвом, забезпечуючи фінансову стабільність та сприяючи міжнародній торгівлі) закликає до глобальної координації криптовалют, як це попереджало як щодо фінансових, так і кримінальних ризиків. [5] Європейський Союз обговорює питання щодо регулювання чи моніторингу криптовалют, хоча вони ще не створили конкретного законодавства. Крім того, регулювання криптовалюти є предметом дискусій у кількох окремих країнах, таких як Китай, Південна Корея та Росія. Ці країни вживають або хочуть вжити заходів для встановлення правил щодо криптовалют. У Нідерландах Управління фінансових послуг та ринків вказало, що інвестиційні фірми мають загальний обов'язок дбати, коли вони пропонують біткойн-ф'ючерси роздрібним інвесторам у Голландії. Це означає, що ці інвестиційні фірми повинні дбати про інтереси своїх клієнтів професійно, справедливо та чесно. [6] Світова дискусія щодо регулювання криптовалюти показує, що багато організацій вважають за необхідне встановити хоча б якесь законодавство.

Висновок

Можна з упевненістю сказати, що криптовалюта процвітає. Однак, здається, люди забувають, що торгівля та використання цих валют також може спричинити за собою певні ризики. Перш ніж це знати, ви можете потрапити в сферу дії Кримінального кодексу Голландії, коли маєте справу з криптовалютою. Ці валюти часто асоціюються із злочинною діяльністю, особливо відмиванням грошей. Тому дотримання дуже важливе значення для компаній, які не хочуть притягуватися до кримінальної відповідальності. Знання про походження криптовалют відіграє велику роль у цьому. Оскільки криптовалюта має дещо негативну конотацію, країни та організації ведуть дискусію щодо того, чи слід встановлювати положення щодо криптовалюти чи ні. Хоча деякі країни вже зробили кроки на шляху до регулювання, все ще може пройти певний час, перш ніж всесвітнє регулювання буде досягнуто. Тому для компаній дуже важливо бути обережними при роботі з криптовалютою і обов'язково звертати увагу на їх дотримання.

Контакти

If you have questions or comments after reading this article, please feel free to contact Maxim Hodak, an attorney-at-law at Law & More via maxim.hodak@lawandmore.nl, or Tom Meevis, an attorney-at-law at Law & More via tom.meevis@lawandmore.nl, or call +31 (0)40-3690680.

[1] ECLI:NL:RBMNE:2017:5716, https://uitspraken.rechtspraak.nl/inziendocument?id=ECLI:NL:RBMNE:2017:5716.

[2] ECLI:NL:RBROT:2017:8992, https://uitspraken.rechtspraak.nl/inziendocument?id=ECLI:NL:RBROT:2017:8992.

[3] ECLI:NL:RBAMS:2017:8376, https://uitspraken.rechtspraak.nl/inziendocument?id=ECLI:NL:RBAMS:2017:8376.

[4] Авторитет Financiële Markten, "Перевірити криптовалюти, https://www.afm.nl/nl-nl/nieuws/2017/nov/risico-cryptocurrencies.

[5] Звіт Фінтех та Фінансові послуги: початкові міркування, Міжнародний валютний фонд 2017 року.

[6] Авторитетне фінансування Markten, "Bitcoin Futures: AFM op", https://www.afm.nl/nl-nl/nieuws/2017/dec/bitcoin-futures-zorgplicht.

частка