Дифамація та наклеп: пояснення відмінностей

Дифамація та наклеп: пояснення відмінностей 

Наклеп і наклеп - це терміни, які походять з Кримінального кодексу. Ці злочини караються штрафами і навіть тюремним ув’язненням, хоча в Нідерландах рідко хтось потрапляє за ґрати за наклеп чи наклеп. В основному це кримінальні терміни. Але особа, винна в наклепі чи наклепі, також вчиняє протиправну дію (ст. 6:162 Цивільного кодексу) і, отже, також може бути притягнута до кримінальної відповідальності за цивільним законодавством, відповідно до якого можуть бути витребувані різні заходи у спрощеному провадженні або провадженні по суті, наприклад виправлення та видалення незаконних заяв.

Наклепи

Закон описує наклеп (ст. 261 Кримінального кодексу) як навмисне заподіяння шкоди честі чи доброму імені шляхом звинувачення певного факту з метою оприлюднення. Коротше кажучи: наклеп має місце, коли хтось свідомо говорить «погані» речі про іншу людину, щоб привернути до цього увагу інших і виставити цю особу в поганому світлі. Наклеп передбачає заяви, які намагаються зруйнувати чиюсь репутацію.

Наклеп є так званим «злочином скарги» і переслідується, коли хтось повідомляє про це. Винятками з цього принципу є наклеп проти державного органу, державного органу чи установи та наклепи на державного службовця. У разі наклепу на померлих, кровні родичі повинні повідомити про це, якщо вони хочуть, щоб було притягнуто до відповідальності. Крім того, немає покарання, коли винний діяв у рамках необхідної оборони. Крім того, особа не може бути засуджена за наклеп, якщо вона могла добросовісно припустити, що інкримінований злочин був дійсним і його встановлення відповідало суспільним інтересам. 

Пасквіль

Окрім наклепу, існує також наклеп (ст. 261 Sr). Наклеп - це письмова форма наклепу. Наклеп — це навмисне публічне очорнення когось через, наприклад, газетну статтю або публічний форум на веб-сайті. Наклеп у текстах, які читаються вголос, також підпадає під наклеп. Як і наклеп, наклеп переслідується лише тоді, коли жертва повідомляє про злочин.

Різниця між наклепом і дифамацією

Наклеп (ст. 262 Кримінального кодексу) полягає в тому, що хтось публічно висуває звинувачення на адресу іншої особи, знаючи або повинні були знати, що ці звинувачення є недійсними. Межу між дифамацією іноді важко провести. Якщо ви знаєте, що щось неправда, то це може бути наклепом. Якщо ви говорите правду, то це ніколи не може бути наклепом. Але це може бути наклеп або наклеп, тому що правда також може каратися (а отже, бути незаконною). Дійсно, питання полягає не стільки в тому, чи хтось бреше, скільки в тому, чи зачіпає чиюсь честь і репутацію це звинувачення.

Угода між наклепом і дифамацією

Особа, винна в наклепі чи наклепі, ризикує бути притягненою до кримінальної відповідальності. Однак особа також вчиняє делікт (ст. 6:162 Цивільного кодексу), і потерпілий може пред’явити позов у ​​цивільному порядку. Наприклад, потерпілий може вимагати компенсацію та ініціювати спрощене провадження.

Спроба наклепу та наклепу

Також карається спроба наклепу чи наклепу. «спроба» означає спробу вчинити наклеп або наклеп проти іншої особи. Вимога тут полягає в тому, що має бути початок виконання правопорушення. Чи знаєте ви, що хтось опублікує негативне повідомлення про вас? І ви хочете цьому запобігти? Тоді можна просити суд у спрощеному провадженні це заборонити. Для цього вам знадобиться адвокат.

доповідь

Людей або компанії щодня звинувачують у шахрайстві, шахрайстві та інших злочинах. Це розпорядок дня в Інтернеті, газетах, телебаченні та радіо. Але звинувачення мають бути підтверджені фактами, особливо якщо ці звинувачення серйозні. Якщо звинувачення необґрунтовані, особа, яка висунула звинувачення, цілком може бути винною в наклепі, наклепі чи наклепі. Тоді було б гарною ідеєю почати з подачі заяви в поліцію. Ви можете зробити це самостійно або разом зі своїм юристом. Потім ви можете виконати такі дії:

Крок 1: перевірте, чи маєте ви справу з наклепом (написаним текстом) чи дифамацією

Крок 2: Дайте людині зрозуміти, що ви хочете, щоб він припинив це, і попросіть його видалити повідомлення.

Це повідомлення в газеті чи в Інтернеті? Попросіть адміністратора видалити повідомлення.

Крім того, повідомте, що ви подасте позов до суду, якщо особа не припинить або не видалить повідомлення.

Крок 3: Важко довести, що хтось навмисно хоче завдати шкоди вашому «доброму імені». Хтось також може негативно висловитися про вас, щоб застерегти інших. І наклеп, і наклеп є кримінальними злочинами та «злочином скарги». Це означає, що поліція може щось зробити, лише якщо ви самі повідомите про це. Тому зберіть для цього якомога більше доказів, наприклад:

  • копії повідомлень, фотографій, листів чи інших документів
  • Повідомлення WhatsApp, електронні листи чи інші повідомлення в Інтернеті
  • звіти інших людей, які щось бачили або чули

Крок 4: Ви повинні повідомити про це в поліцію, якщо хочете, щоб була порушена кримінальна справа. Прокурор вирішує, чи достатньо у нього доказів, і починає кримінальну справу.

Крок 5: Якщо доказів достатньо, прокурор може порушити кримінальну справу. Суддя може призначити покарання, як правило, штраф. Крім того, суддя може вирішити, що особа має видалити повідомлення та припинити розповсюдження нових повідомлень. Майте на увазі, що кримінальна справа може тривати довго.

Чи не буде кримінальної справи? Або ви хочете швидко видалити публікації? Тоді ви можете подати позов до цивільного суду. У цьому випадку ви можете попросити наступне:

  • видалити повідомлення.
  • заборона на розміщення нових повідомлень.
  • "виправлення". Це передбачає виправлення/відновлення попередньої звітності.
  • компенсація.
  • пенальті. Тоді правопорушник також має сплатити штраф, якщо він не виконає рішення суду.

Відшкодування збитків за наклеп і наклеп

Хоча можна повідомити про дифамацію та наклеп, ці правопорушення рідко призводять до тюремного ув’язнення, як мінімум до відносно невеликого штрафу. Тому багато потерпілих вирішують подати позов проти кривдника (також) через цивільне право. Потерпіла сторона має право на компенсацію відповідно до Цивільного кодексу, якщо звинувачення або звинувачення є незаконними. Можуть бути завдані різні види пошкоджень. Основні з них – шкода репутації та (для компаній) шкода обороту.

Рецидивізм

Якщо хтось неодноразово порушує правопорушення або перебуває під судом за багаторазове вчинення наклепу, наклепу чи наклепу, він може очікувати більшого покарання. Крім того, слід враховувати, чи було правопорушення одним триваючим діянням чи окремими діями.

Вам загрожує наклеп чи наклеп? А ви хочете отримати більше інформації про свої права? Тоді не зволікайте контакт Law & More Юристи. Наші юристи мають великий досвід і будуть раді проконсультувати вас і допомогти в судових розглядах. 

 

 

Law & More