Визначення вартості компанії: як це зробити?

Чого вартий ваш бізнес? Якщо ви хочете придбати, продати або просто знати, як працює ваша компанія, корисно знати відповідь на це питання. Зрештою, хоча вартість компанії не така, як кінцева ціна, яка фактично виплачується, вона є відправною точкою в переговорах щодо цієї ціни. Але як ви прийшли до відповіді на це питання? Існує ряд різних методів. Основні методи обговорюються нижче.

Визначення вартості компанії: як це зробити?

Визначення вартості чистого активу. Чиста вартість активів - це вартість власного капіталу компанії і може бути обчислена шляхом віднімання вартості всіх активів, таких як будівлі, машини, виробничі запаси та грошові кошти за вирахуванням усіх зобов'язань або боргів. Виходячи з цього розрахунку, можна визначити, яка компанія насправді варта зараз. Тим не менш, цей метод оцінки не завжди дає повну картину. Зрештою, постійно змінюється баланс є основою цієї внутрішньої оцінки. Крім того, баланс компанії не завжди включає всі активи, такі як знання, контракти та якість персоналу, а також не завжди включає всі фінансові зобов'язання, такі як договори оренди та оренди. Таким чином, цей метод є лише оглядом, який нічого більше не говорить про прогрес у минулому чи можливу перспективу компанії.

Визначення вартості рентабельності. Значення рентабельності - це ще один спосіб, за яким можна визначити вартість компанії. На відміну від попереднього методу, цей метод розрахунку враховує (рівень прибутку в) майбутнього. Для того, щоб визначити цінність вашої компанії за допомогою цього методу, потрібно спочатку визначитись рівень прибутку , А потім вимога рентабельності. Ви визначаєте рівень прибутку на основі чистого прибутку компанії, враховуючи розвиток прибутку в минулому та очікування на майбутнє. Потім ви ділите прибуток на необхідну прибутковість власного капіталу. Ця вимога повернення часто базується на відсотках від довгострокових безризикових інвестицій плюс надбавки за секторний та бізнес-ризик. На практиці найчастіше використовується цей метод. Незважаючи на це, цей метод недостатньо враховує структуру фінансування компанії та наявність інших активів. Більше того, за допомогою цього методу інвестиційний ризик не можна відокремити від ризику фінансування.

Метод дисконтованих грошових потоків. Найкраща картина вартості компанії отримується шляхом обчислення за допомогою наступного методу, який також називається методом DFC. Адже метод DFC заснований на грошових потоках та дивиться на їх розвиток у майбутньому. Основна ідея полягає в тому, що компанія зможе виконати свої зобов'язання лише в тому випадку, якщо надійде достатня кількість коштів і що результати минулого не є гарантією майбутнього. Ось чому банки також надають великого значення оцінці компанії за цим методом DFC. Однак оцінка за цим методом є складною. Для того, щоб сформувати гарну картину прибутку, який ви могли б отримати з компанією в майбутньому, важливо скласти карту всіх майбутніх грошових потоків. Згодом вхідні грошові потоки повинні бути розраховані з вихідними грошовими потоками. Нарешті, за допомогою середньозваженої вагової вартості капіталу (WACC) результат знижується, і вартість компанії випливає.

Для визначення вартості компанії було обговорено вище три шляхи. Повертаючись до вступного питання, відповідь на нього, таким чином, не є однозначною. Більше того, кожен метод призводить до різного кінцевого результату. Якщо один метод розглядає лише знімок і визначає, що компанія коштує мільйон, інший метод дивиться в основному в майбутнє і розраховує, що та сама компанія оцінить півтора мільйона. Здається логічним вибрати метод з найбільшою оцінкою. Однак це не завжди найкращий метод для вашої компанії, і оцінка в більшості випадків проводиться на замовлення. Ось чому доцільно зайнятись професіоналом та отримати консультацію щодо свого юридичного становища перед тим, як вступити у процес купівлі чи продажу. Law & MoreАдвокати є фахівцями в галузі корпоративного права і раді надати вам поради, а також всі інші види допомоги під час вашого процесу, такі як складання та оцінка договорів, ретельна перевірка та участь у переговорах.

частка