Звільнення під час випробувального терміну зображення

Звільнення протягом випробувального терміну

Під час випробувального терміну роботодавець та працівник можуть познайомитись один з одним. Працівник може перевірити, чи робота та компанія йому до душі, тоді як роботодавець може перевірити, чи підходить працівник для роботи. На жаль, це може призвести до звільнення працівника. Чи може роботодавець звільнити працівника з будь-якої причини протягом випробувального терміну? У цій статті в блозі ми пояснюємо, чого очікувати як працівник чи роботодавець. Спочатку ми обговоримо, коли випробувальний термін відповідає законодавчим вимогам. Далі обговорюються правила щодо звільнення під час випробувального терміну.

Юридичний випробувальний термін

Оскільки до звільнення протягом випробувального терміну застосовуються інші вимоги, ніж до звільнення поза випробувальним терміном, перш за все має значення, чи відповідає випробувальний термін вимогам законодавства. По-перше, випробувальний термін повинен бути однаковим для обох сторін. По-друге, випробувальний термін повинен бути погоджений у письмовій формі. Про це можна домовитись, наприклад, у (колективному) трудовому договорі.

Тривалість випробувального терміну

Крім того, випробувальний термін не повинен бути довшим, ніж дозволено законодавством. Це залежить від тривалості трудового договору. Наприклад, закон стверджує, що у випадку трудового договору на 6 місяців або менше не може застосовуватись випробувальний термін. Якщо трудовий договір має тривалість менше 1 року, але перевищує 6 місяців, застосовується максимум 1 місяць. Якщо контракт укладається на 2 роки або довше (наприклад, на невизначений термін), застосовується максимум 2 місяці.

Випробувальний термін за новим трудовим договором у того ж роботодавця

З закону також випливає, що випробувальний термін у новому трудовому договорі з одним і тим же роботодавцем в принципі не допускається, якщо новий трудовий договір чітко не вимагає різних навичок чи обов'язків. Новий випробувальний термін не може бути включений, якщо ця ж робота залучає роботодавця-наступника (наприклад, тимчасове працевлаштування). Наслідком цього є те, що в силу закону випробувальний термін, в принципі, може бути узгоджений лише один раз.

Випробувальний термін не відповідає законодавчим вимогам

Якщо випробувальний термін не відповідає законодавчим вимогам (наприклад, оскільки він довший за допустимий), він вважається нікчемним. Це означає, що випробувального терміну не існує. Це має наслідки для обґрунтованості звільнення, оскільки регулярні юридичні норми про звільнення подати заявку. До цього застосовуються більш суворі вимоги, ніж звільнення протягом випробувального терміну.

Звільнення протягом випробувального терміну

Якщо випробувальний термін відповідає законодавчим вимогам, описаним вище, застосовується більш гнучка схема звільнення. Це означає, що трудовий договір може бути розірваний у будь-який час протягом випробувального терміну без юридично обґрунтованої підстави для звільнення. В результаті працівник може також бути звільнений під час випробувального терміну у випадку хвороби, наприклад, і в цьому випадку він не має права на більш тривалий випробувальний термін. При розірванні трудового договору достатньо усної заяви, хоча переважно підтвердити це письмово. Розірвання трудового договору протягом випробувального терміну може бути здійснено за цих умов як для працівника, так і для роботодавця. Це також можливо, якщо працівник ще не розпочав свою роботу. У разі звільнення протягом випробувального терміну роботодавець не зобов'язаний продовжувати виплачувати заробітну плату і, крім того (за винятком вимушених обставин) не зобов'язаний виплачувати збитки.

Причина звільнення

Роботодавець не зобов'язаний мотивувати причини припинення трудового договору. Однак на прохання працівника роботодавець повинен це пояснити. Те саме стосується працівника, якщо роботодавець хоче мотивацію для звільнення. Мотивація звільнення повинна бути надана в письмовій формі.

Право на пільги

Якщо працівник вирішив звільнитися протягом випробувального терміну, він або вона не має права на пільгу для ВВ. Однак він або вона може мати право на муніципальну допомогу щодо соціальної допомоги. Якщо працівник звільняється через хворобу, він може отримати право на допомогу згідно із Законом про медичні виплати при хворобі (Ziektewet).

дискримінація

Однак роботодавець зобов’язаний виконувати заборону дискримінації при розірванні трудового договору. Тому роботодавець не може розірвати контракт у зв'язку зі статтю (наприклад, вагітністю), расою, релігією, орієнтацією, інвалідністю чи хронічною хворобою. Однак тут доречно, що припинення строку випробування під час вагітності або хронічної хвороби дозволяється у зв'язку із загальною причиною звільнення.

Якщо звільнення є дискримінаційним, його може скасувати окружний суд. Про це потрібно вимагати протягом двох місяців після звільнення. Для того, щоб такий запит був задоволений, роботодавець повинен мати серйозну вину. Якщо суд винесе рішення на користь працівника, роботодавець повинен зарплату, оскільки повідомлення про звільнення вважається недійсним. Роботодавець не зобов'язаний відшкодувати шкоду. Замість анулювання також можна, у разі дискримінаційного припинення, вимагати справедливої ​​компенсації, у такому випадку не слід доводити серйозних докорів.

Ви стикаєтесь із звільненням чи маєте намір звільнити працівника під час випробувального терміну? Якщо так, будь ласка, зв’яжіться Law & More. Наші юристи є експертами в галузі трудового права і з радістю нададуть вам юридичну консультацію або допомогу під час розгляду справи. У вас є питання щодо наших послуг або щодо звільнення? Більше інформації також можна знайти на нашому сайті: звільнення.сайт.

Law & More