Звільнення за безстроковим контрактом

Звільнення за безстроковим контрактом

Чи допускається звільнення за безстроковим контрактом?

Безстроковий контракт – це трудовий договір, у якому ви не погоджуєте дату закінчення. Отже, ваш контракт діє безстроково. З безстроковим контрактом вас швидко не звільнять. Це пояснюється тим, що такий трудовий договір припиняється лише тоді, коли ви або ваш роботодавець повідомите про це. Ви повинні дотримуватися терміну попередження та інших правил, які застосовуються під час процедури звільнення. Ваш роботодавець також повинен мати вагомі причини. Крім того, цю поважну причину має оцінити UWV або окружний суд.

Безстроковий договір може бути розірвано в наступні способи:

 • Самостійно скасуйте контракт відповідно до встановленого законом терміну попередження. Ви можете самостійно розірвати свій постійний контракт, якщо ви дотримуєтеся встановленого законом періоду повідомлення. Однак зауважте, що якщо ви звільнитеся самостійно, ви, в принципі, втратите право на допомогу по безробіттю та компенсацію у зв’язку з перехідним періодом. Поважна причина для звільнення – підписаний трудовий договір з новим роботодавцем.
 • Роботодавець має поважну причину для розірвання трудового договору, ваш роботодавець наводить поважну причину та може обґрунтувати її поданням обґрунтованої заяви про звільнення. Часто спочатку перевіряють, чи можливе звільнення за згодою сторін. Якщо ви не можете дійти спільної згоди, ваша причина звільнення або UWV чи окружний суд вирішить запит на звільнення. Приклади поширених причин звільнення:
 • економічні причини
 • неадекватне функціонування
 • порушені трудові відносини
 • регулярні прогули
 • тривалої інвалідності
 • винна дія чи бездіяльність
 • відмова від роботи
 • Постійне звільнення через (структурно) серйозну поведінку, якщо ви серйозно неправильно поводилися (структурно), ваш роботодавець може звільнити вас у спрощеному порядку. Згадайте термінову причину, наприклад, шахрайство, крадіжка або насильство. Якщо вас звільняють у спрощеному порядку, вашому роботодавцю не потрібно запитувати дозвіл у окружного суду. Але важливо, щоб про Ваше звільнення було оголошено негайно та повідомлено термінову причину.

Порядок звільнення за безстроковим контрактом

Якщо ваш роботодавець хоче розірвати ваш трудовий договір на невизначений термін, він повинен мати для цього обґрунтовані підстави (якщо не застосовується виняток). Залежно від підстави звільнення буде застосовано один із таких порядків звільнення:

 • За взаємною згодою; хоча багато людей цього не усвідомлюють, під час процедури звільнення майже завжди можливі переговори. Як працівник, ви часто маєте найбільше свободи дій, коли звільняєтеся за взаємною згодою, оскільки ви можете впливати на всі положення та потрібне ваше схвалення. Швидкість, відносна впевненість щодо результату та невеликий обсяг роботи, які потребує ця процедура, також часто є причинами, через які ваш роботодавець вибирає це. Це передбачає використання мирової угоди. Ви отримали мирову угоду? Якщо так, завжди перевіряйте це у юриста з питань зайнятості.
 • Через UWV; прохання про звільнення з UWV з ділових економічних причин або тривалої втрати працездатності. Тоді ваш роботодавець попросить дозвіл на звільнення.
 • Через окружний суд, якщо обидва перші два варіанти неможливі/застосовні, ваш роботодавець розпочне провадження в окружному суді. Тоді ваш роботодавець подасть до районного суду клопотання про розірвання трудового договору.

Вихідна допомога при безстроковому контракті

По суті, будь-який працівник, який був звільнений за власним бажанням, має право на допомогу при переході. Відправною точкою є те, що ваш роботодавець ініціював розірвання вашого трудового договору. Однак деякі винятки можуть стосуватися як вашого роботодавця, так і вас самих. Наприклад, ви не отримаєте допомогу на перехідний період, якщо, на думку районного суду, ви поводилися серйозно провинно. Після цього субрайонний суд може не надавати допомогу на перехідний період. У дуже особливих ситуаціях субрайонний суд може присудити допомогу на перехід, незважаючи на винну поведінку.

Рівень перехідної компенсації

Для визначення розміру встановленої законом тимчасової компенсації враховується кількість років служби та розмір вашої заробітної плати.

У всіх процедурах є місце для переговорів.

Приємно знати, що звільнення рідко є завершеною справою. Ми раді оцінити вашу ситуацію, пояснити ваші шанси та найкращі кроки.

Будь ласка, не залишайтеся більше в підвішеному стані; ми тут для вас.

Звертайтеся до наших юристів за адресою info@lawandmore.nl або зателефонуйте нам за номером +31 (0)40-3690680.

Law & More