Звільнення, Нідерланди

Звільнення, Нідерланди

Звільнення - один із найбільш далекосяжних заходів трудового законодавства, що має далекосяжні наслідки для працівника. Ось чому ви, як роботодавець, на відміну від працівника, не можете просто звільнити його. Ви маєте намір звільнити свого працівника? У цьому випадку ви повинні пам’ятати про певні умови для дійсного звільнення. Перш за все, важливо визначити, чи перебуває працівник, якого ви збираєтеся звільнити, в особливій ситуації. Такі працівники насолоджуються захист від звільнення. Про наслідки для вас як роботодавця ви можете прочитати на нашому сайті: Звільнення.сайт.

Підстави звільнення

Ви також повинні базувати звільнення свого працівника на одній із таких підстав:

  • економічне звільнення якщо одна або кілька робочих місць обов'язково будуть втрачені;
  • тривала непрацездатність якщо ваш працівник хворий або непрацездатний безперервно протягом двох років і більше;
  • несправність коли ви можете мотивовано продемонструвати, що ваш працівник непридатний для виконання своїх обов'язків;
  • винні дії або бездіяльність коли ваш працівник поводиться (серйозно) винно на роботі;
  • порушені трудові відносини якщо відновлення трудових відносин вже неможливе, а звільнення неминуче;
  • часті прогули якщо ваш працівник регулярно не приходить на роботу, хворіє або має інвалідність, і це має неприйнятні наслідки для вашої ділової діяльності;
  • звільнення за залишковими підставами якщо обставини такі, що для вас як роботодавця не є розумним дозволяти продовження контракту з вашим працівником;
  • заперечення сумління щодо роботи коли ви сіли за стіл зі своїм співробітником і дійшли висновку, що роботу не можна виконувати в адаптованій формі, і перерозподіл не є проблемою.

З 1 січня 2020 року закон має додаткову підставу для звільнення, а саме кумулятивний ґрунт. Це означає, що ви як роботодавець можете також звільнити свого працівника, якщо обставини з кількох підстав для звільнення дають вам достатньо підстав для цього. Однак, будучи роботодавцем, ви повинні не лише базувати свій вибір на звільненні на одній із вищезазначених юридичних підстав, а й доводити та обґрунтовувати його існування. Вибір конкретної підстави для звільнення також передбачає конкретну процедуру звільнення.

Процедура звільнення

Ви обираєте звільнення з ділових причин або через непрацездатність (довше 2 років)? У цьому випадку ви як роботодавець повинні подати заяву на отримання дозволу на звільнення з UWV. Щоб мати право на отримання такого дозволу, ви повинні належним чином мотивувати причину звільнення свого працівника. Тоді ваш співробітник матиме можливість захиститися від цього. Потім UWV вирішує, чи можна звільнити працівника чи ні. Якщо UWV надає дозвіл на звільнення, а ваш працівник не погоджується, ваш працівник може подати клопотання до окружного суду. Якщо останній виявить, що працівник має право, Підрайонний суд може прийняти рішення про поновлення трудового договору або про присудження компенсації вашому працівникові.

Ви збираєтеся звільнити з особистих причин? Тоді слід піти шляхом підрайонного суду. Це непроста дорога. Як роботодавець, ви повинні створити велику картотеку, на основі якої можна продемонструвати, що звільнення є єдиним варіантом. Тільки тоді суд надасть вам дозвіл на клопотання про розірвання трудового договору з вашим працівником. Ви подаєте такий запит на скасування? Тоді ваш працівник може вільно захищатися від цього і заявляти, чому він не погоджується зі звільненням або чому ваш працівник вважає, що він повинен мати право на вихідну допомогу. Тільки після того, як будуть виконані всі законодавчі вимоги, Окружний суд приступить до розірвання трудового договору.

Однак за допомогою a звільнення за взаємною згодою, ви можете уникнути відвідування UWV, а також розгляду справи в окружному суді і тим самим заощадити витрати. У такому випадку ви повинні досягти належних домовленостей зі своїм працівником під час переговорів. Коли ви укладете чіткі домовленості зі своїм працівником, відповідні угоди будуть записані в мирову угоду. Наприклад, це може містити положення про вихідну допомогу, яку отримуватиме ваш працівник, і чи застосовуватиметься положення про неконкуренцію. Важливо, щоб ці угоди були юридично належним чином записані на папері. Ось чому доцільно, щоб укладені угоди перевіряв юрист-експерт. До речі, ваш співробітник має 14 днів після підписання, щоб повернутися до укладених домовленостей.

Бали на увагу у разі звільнення

Ви вирішили звільнити свого працівника? Тоді також доцільно звернути увагу на такі моменти:

Плата за перехід. Ця форма стосується мінімальної встановленої законодавством компенсації, яка визначається за фіксованою формулою, яку ви винні своєму постійному або гнучкому працівникові під час звільнення. З введенням WAB нарахування цієї перехідної виплати відбувається з першого робочого дня вашого працівника, і чергові працівники або службовці у випробувальному періоді також мають право на перехідну виплату. Однак, з іншого боку, збільшене нарахування перехідної виплати для ваших працівників, які мають трудовий договір довше десяти років, буде скасовано. Іншими словами, для вас як роботодавця стає «дешевше», іншими словами, легше звільнити працівника за довгостроковим трудовим договором.

Справедлива компенсація. Окрім перехідної виплати, ви, як працівник, можете також заборгувати додаткову вихідну допомогу своєму працівникові. Особливо це буде, якщо на вашому боці є серйозні винні дії. Наприклад, у контексті цього акту, звільнення працівника без поважної причини звільнення, наявність залякування чи дискримінації. Хоча справедлива компенсація не є винятком, вона стосується лише особливих випадків, коли суд присудить цю справедливу компенсацію працівникові. Якщо суд присудить вашому працівникові справедливу компенсацію, він також визначить суму залежно від ситуації.

Остаточний рахунок. Після закінчення роботи ваш працівник також має право на оплату нарахованих днів відпустки. Скільки днів відпусток має право на ваш працівник, залежить від того, що було узгоджено трудовим договором та, можливо, CLA. Законодавчі відпустки, на які ваш працівник має право в будь-якому випадку мають чотирикратну кількість робочих днів на тиждень. У кінці рядка вам потрібно заплатити працівникові лише нараховані дні відпусток, але ще не використані. Якщо ваш працівник також має право на тринадцятий місяць або бонус, ці пункти також повинні бути обговорені в остаточному звіті та виплачені вами.

Ви роботодавець, який має намір звільнити вашого працівника? Потім зв’яжіться Law & More. У Law & More ми розуміємо, що процедури звільнення не тільки складні, але можуть мати і кардинальні наслідки для вас як роботодавця. Ось чому ми підходимо особисто і разом можемо оцінити вашу ситуацію та можливості. На основі цього аналізу ми можемо проконсультувати вас щодо правильних подальших кроків. Ми також раді надати вам поради та допомогу під час процедури звільнення. У вас є запитання щодо наших послуг або щодо звільнення? Ви також можете знайти більше інформації про звільнення та наші послуги на нашому сайті: Звільнення.сайт.

Law & More