Розлучення в 10 кроків

Розлучення в 10 кроків

Важко вирішити, чи розлучатися. Коли ви вирішили, що це єдине рішення, процес справді починається. Багато речей потрібно домовитись, і це також буде емоційно важким періодом. Щоб допомогти вам на шляху, ми дамо огляд усіх кроків, які вам потрібно зробити під час розлучення.

Розлучення в 10 кроків

Крок 1: Повідомлення про розлучення

Важливо, щоб ви спочатку сказали своєму партнерові, що хочете розлучитися. Це повідомлення часто називають також повідомленням про розлучення. Доцільно надіслати це повідомлення своєму партнеру особисто. Як би складно це не було, добре поговорити про це між собою. Таким чином ви можете пояснити, чому ви прийшли до цього рішення. Намагайтеся не звинувачувати одне одного. Це і залишається складним рішенням для вас обох. Важливо намагатися підтримувати хороший зв’язок. Крім того, добре уникати напруженості. Таким чином, ви можете запобігти своєму розлученню, щоб воно не стало розлученням у боротьбі.

Якщо ви можете добре спілкуватися між собою, ви також можете розлучитися разом. Важливо найняти адвоката, який проведе вас через цей період. Якщо спілкування з вашим партнером хороше, ви можете використовувати одного адвоката разом. Якщо це не так, кожна сторона повинна буде найняти власного адвоката.

Крок 2: Звернення до юриста / посередника

Розлучення оголошує суддя, і лише адвокати можуть подати клопотання про розлучення до суду. Чи варто вибирати адвоката чи посередника, залежить від способу розлучення. При медіації ви обираєте супроводжувати одного адвоката / посередника. Якщо ви та ваш партнер використовуєте свого власного адвоката, ви будете на протилежних сторонах процесу. У такому випадку провадження також триватиме довше і несе більше витрат.

Крок 3: Важливі дані та документи

Для розлучення важлива низка особистих даних про вас, вашого партнера та дітей. Наприклад, свідоцтво про шлюб, свідоцтва про народження дітей, виписки з муніципалітету, виписки з реєстру законних опік та будь-які передбрачні угоди. Це найважливіші особисті дані та документи, необхідні для початку розлучення. Якщо у вашій конкретній ситуації потрібні додаткові документи або інформація, ваш адвокат повідомить вас про це.

Крок 4: Активи та борги

Важливо, щоб ви розписали всі активи та борги вас та вашого партнера під час розлучення та зібрали підтверджуючі документи. Наприклад, ви можете подумати про право власності на ваш будинок та про нотаріальний іпотечний акт. Наступними фінансовими документами також можуть бути важливі: поліси страхування капіталу, ануїтетні поліси, інвестиції, виписки з банків (із заощаджень та банківських рахунків) та декларації про прибуток за останні роки. Крім того, слід скласти список побутових речей, в яких ви вкажете, хто що отримає.

Крок 5: Підтримка дітей / Підтримка партнерів

Залежно від вашого матеріального становища, можливо, доведеться виплачувати також допомогу дитині чи подружжю. Для цього слід переглянути дані про доходи та постійні витрати обох сторін. На основі цих даних ваш адвокат / посередник може зробити розрахунок аліментів.

Крок 6: Пенсія

Розлучення також може мати наслідки для вашої пенсії. Щоб це можна було визначити, потрібні документи, що демонструють усі пенсійні права, накопичені вами та вашим партнером. Згодом ви та ваш (колишній) партнер зможете домовитись про розподіл пенсії. Наприклад, ви можете вибрати між встановленим законодавством вирівнюванням або способом перетворення. Ваш пенсійний фонд може допомогти вам зробити правильний вибір.

Крок 7: План виховання

Якщо у вас та вашого (колишнього) партнера також є діти, ви зобов’язані скласти план батьківства разом. Цей батьківський план подається до суду разом із клопотанням про розлучення. У цьому плані ви разом викладете домовленості про:

  • Спосіб розподілу завдань по догляду та вихованню;
  • спосіб інформування та консультування один одного про важливі події для дітей та про майно неповнолітніх дітей;
  • витрати на догляд та виховання неповнолітніх дітей.

Важливо, щоб діти також брали участь у складанні батьківського плану. Ваш юрист, можливо, може скласти для вас разом з вами план батьківства. Таким чином ви можете бути впевнені, що план батьківства відповідає усім вимогам суду.

Крок 8: Подання петиції

Коли всі угоди будуть укладені, ваш спільний адвокат або адвокат вашого партнера підготує клопотання про розлучення та подасть його до суду. При односторонньому розлученні іншій стороні буде надано певний проміжок часу для винесення справи, а потім буде призначено судове засідання. Якщо ви вибрали спільне розлучення, ваш адвокат подасть клопотання, і в більшості випадків судове засідання не буде необхідним.

Крок 9: Усне провадження

Під час усного провадження сторони повинні з'явитися разом зі своїм адвокатом. Під час усного слухання сторонам надається можливість розповісти свою історію. Суддя також матиме можливість задавати питання. Якщо суддя вважає, що він має достатньо інформації, він закінчує слухання і вказує, протягом якого строку він буде приймати рішення.

Крок 10: Рішення про розлучення

Як тільки суддя винесе рішення про розірвання шлюбу, ви можете подати апеляцію протягом 3 місяців після ухвали, якщо ви не згодні з рішенням. Через три місяці рішення стає безповоротним, і розірвання шлюбу може бути зареєстровано в реєстрі актів цивільного стану. Лише тоді розлучення є остаточним. Якщо ви не хочете чекати тримісячного періоду, ви та ваш партнер можете підписати акт про згоду, який складе ваш адвокат. Цей документ вказує на те, що ви погоджуєтесь з рішенням про розірвання шлюбу та що не будете апелювати. Тоді вам не доведеться чекати тримісячного періоду, і ви можете негайно зареєструвати рішення про розірвання шлюбу в реєстрі актів цивільного стану.

Вам потрібна допомога з розлученням чи є запитання щодо розлучення? Потім зверніться до спеціалізованого адвокати сімейного права at Law & More. У Law & More, ми розуміємо, що розлучення та подальші події можуть мати великий вплив на ваше життя. Тому ми підходимо особисто. Наші юристи також можуть допомогти вам у будь-якому провадженні. Адвокати в Law & More є фахівцями в галузі особистого та сімейного права і із задоволенням проведуть вас, можливо разом із вашим партнером, у процесі розлучення.

Law & More