Розлучення в Нідерландах для громадян, які не є громадянами Голландії Зображення

Розлучення в Нідерландах для негромадян Голландії

Коли двоє голландських партнерів, які одружилися в Нідерландах і проживають у Нідерландах, хочуть розлучитися, нідерландський суд, природно, має юрисдикцію винести це розірвання. Але як бути, якщо мова йде про двох іноземних партнерів, які одружилися за кордоном? Останнім часом ми регулярно отримуємо запитання щодо українських біженців, які хочуть розлучитися в Нідерландах. Але хіба це можливо?

Заява про розлучення не може бути подана в жодній країні. Має бути певний зв’язок між партнерами та країною подання. Чи має голландський суд юрисдикцію розглядати заяву про розірвання шлюбу, залежить від правил юрисдикції Європейської Брюссельської конвенції II-ter. Відповідно до цієї конвенції голландський суд може видати розлучення, серед іншого, якщо подружжя має звичайне місце проживання в Нідерландах.

Щоб визначити, чи є звичайне місце проживання в Нідерландах, необхідно подивитися, де подружжя встановило центр своїх інтересів, маючи намір зробити його постійним. Щоб визначити звичайне місце проживання, необхідно розглянути фактичні обставини конкретної справи. Це може бути реєстрація в муніципалітеті, членство в місцевому тенісному клубі, кілька друзів або родичів, а також робота чи навчання. Мають бути особисті, соціальні чи професійні обставини, які вказують на тривалі зв’язки з певною країною. Простіше кажучи, звичайне місце проживання - це місце, де зараз знаходиться центр життя людини. Якщо звичайне місце проживання партнерів знаходиться в Нідерландах, голландський суд може оголосити про розірвання шлюбу. У деяких випадках вимагається, щоб лише один із партнерів мав звичайне місце проживання в Нідерландах.

Незважаючи на те, що проживання українських біженців у Нідерландах у багатьох випадках є тимчасовим, все ж можна встановити, що звичайне місце проживання знаходиться в Нідерландах. Чи це так, визначають конкретні факти та обставини осіб.

Ви та ваш партнер не є голландцями, але хочете розлучитися в Нідерландах? Якщо так, зв’яжіться з нами. наш сімейні адвокати спеціалізуються на (міжнародних) розлученнях і будуть раді Вам допомогти!

Law & More