Розлучення з дітьми: спілкування - ключовий образ

Розлучення з дітьми: спілкування є ключовим

Як тільки рішення про розлучення буде прийнято, є багато чого домовитись і, таким чином, обговорити. Партнери, що розлучаються, зазвичай потрапляють в емоційні американські гірки, що ускладнює досягнення розумних домовленостей. Ще складніше, коли є задіяні діти. Через дітей ви більш-менш пов’язані один з одним на все життя. Вам доведеться регулярно домовлятися разом. Це робить розлучення з дітьми у всіх випадках більш емоційно оподатковуваним і має великий вплив на дітей. Для того, щоб якомога краще розділитися, важливо зробити такий вибір разом, і хороший зв’язок між сторонами є вирішальним фактором. За допомогою хорошого спілкування ви можете запобігти емоційній шкоді один одному, а також своїм дітям.

Спілкування з колишнім партнером

Ми розриваємо стосунки, які ми почали сповнені очікувань і з найкращими намірами. У відносинах у вас часто є фіксований шаблон, з яким ви реагуєте один на одного як партнери. Розлучення - це момент, щоб прорвати цей шаблон. І щоб добре поглянути на себе, бо відтепер ви хочете робити все інакше, для себе, але й для своїх дітей. І все ж іноді бувають розчарування та непорозуміння. Основою будь-яких відносин є спілкування. Якщо ми подивимося, де в нашому спілкуванні все йде не так, виявляється, що невдачі, як правило, походять не від змісту розмови, а від того, як про це говорять. Здається, інша людина вас «не розуміє», і перш ніж ви це зрозумієте, ви знову опинитесь у тих самих старих пастках. Прийняття та оформлення розлучення - саме по собі важке завдання для дитини. Через поганий зв'язок між колишніми партнерами у дітей можуть виникнути ще більше психологічних проблем.

Вплив розлучення на дітей

Розлучення - це болюча подія, яка часто супроводжується конфліктом. Це може вплинути на партнера фізично та психологічно, а також на дітей. Найпоширенішими наслідками розлучення для дітей є низька самооцінка, проблеми з поведінкою, тривога та пригнічені почуття. Коли розлучення є дуже конфліктним і складним, наслідки для дітей також є більш серйозними. Розвиток надійної прихильності до батьків є найважливішим завданням розвитку для маленьких дітей. Надійне прив’язання вимагає сприятливих умов, таких як наявність батьків, які пропонують мир, безпеку, стабільність та довіру. Ці умови знаходяться під тиском під час та після розлучення. Під час розлуки для маленьких дітей важливо мати змогу продовжувати зв’язок з батьками. Безпечний контакт з обома батьками тут є основним. Невпевнена прихильність може призвести до зниження впевненості в собі, зниження стійкості та поведінкових проблем. Діти також часто переживають розлуку як стресову ситуацію, яку вони не можуть контролювати чи впливати. У неконтрольованих стресових ситуаціях діти схильні (намагатись) ігнорувати або заперечувати проблему і навіть приймати форму посттравматичного стресу. Стрес також може призвести до конфліктів лояльності. Вірність - це природний зв’язок між батьками та дитиною, що виникає при народженні, завдяки чому дитина майже завжди віддана обом своїм батькам. У конфліктах лояльності один або обидва батьки можуть сильно залежати від своєї дитини. Під час складного розлучення батьки іноді можуть свідомо чи несвідомо змусити свою дитину вибрати. Це породжує внутрішній конфлікт у дитини, яка, природно, хоче бути відданою обом батькам. Необхідність вибору - це безнадійне завдання для дитини і часто призводить до того, що вона намагається вибрати між обома батьками. Може бути так, що дитина приїжджає додому до матері з вихідних з батьком і каже батькові, що це було дуже приємно, а матері, що це було жахливо нудно. Дослідження показують, що для дитини важливо отримати схвалення одного з батьків, щоб добре провести час з іншим. При деяких розлученнях може навіть трапитися так, що дитина вважає, що вона є відповідальною за добробут батьків. Дитину (і / або відчувають) закликають неправомірно доглядати. Вищезазначені наслідки є загальними при розлученні батьків, де між батьками виникає багато непорозумінь та напруженості.

Запобігання розлученню

 Як батьки ви бажаєте для дитини найкращого, і лише це є причиною уникати проблем у спілкуванні. Нижче ми пропонуємо низку порад, щоб гарантувати, що ви продовжуєте добре спілкуватися зі своїм колишнім партнером у важкий період розлучення:

  • Важливо продовжувати бачитися і вести очні розмови. Намагайтеся уникати прийняття складних рішень за допомогою WhatsApp або телефонного дзвінка.
  • Слухайте іншу людину (але дивіться на себе!) Уважно слухайте іншу людину і реагуйте лише на те, що вона говорить. Не вводьте речі, які не стосуються цієї розмови.
  • Завжди намагайтеся зберігати спокій і повагу один до одного. Якщо під час розмови ви помітили, що емоції підсилюються, зупиніть їх, щоб потім можна було спокійно продовжувати їх.
  • Якщо ви негайно покладете всі свої вимоги на стіл під час розмови, це може знеохотити вашого партнера. Тому намагайтеся спокійно приймати рішення щодо речей по одному.
  • Кожного разу, коли ви обговорюєте тему, завжди намагайтеся змусити свого колишнього партнера відреагувати і висловитись. Це дасть вам чітке уявлення про те, що думає з цього приводу ваш колишній партнер.
  • На переговорах намагайтеся щось робити, замість того, щоб ображати речі колишнього партнера. Ви побачите, що при позитивному ставленні у вас будуть кращі розмови.
  • Щоб полегшити розмову, корисно уникати таких закритих слів, як „завжди” та „ніколи”. Таким чином, ви ведете відкриту розмову і можете продовжувати вести хороші розмови.
  • Обов’язково йдіть на співбесіду добре підготовленою. Сюди входить думка про речі, які можуть бути для вас складними чи емоційними.
  • Погодьтеся, що роздратування повинно виражатися безпосередньо, а не зберігатись у пляшках.
  • Поговоріть про розмови, які ви ведете з людьми, які вас оточують. Таким чином у вас є вихід для ваших емоцій, і вони можуть допомогти вам розглянути речі на перспективу або дати вам подальші поради щодо майбутніх розмов.

Підтримайте

Якщо розлучення важке, доступні різні форми допомоги, окрім підтримки вашого адвоката та / або посередника. Наприклад, ви можете звернутися за підтримкою до близьких вам людей, соціальних працівників або постраждалих. Що стосується підтримки дітей, існують добровільні організації та молодіжні служби, які можуть запропонувати керівництво. Розмова про важкий вибір надає душевного спокою, ясності та сприяє позитивному ставленню.

Блокування та ключ

Те, що інтереси дітей мають бути на першому місці, здається само собою зрозумілим, і тому не варто згадувати. Але це може бути навіть важливим ключем, якщо ви не можете щось вирішити разом: подумайте, чого б хотіли діти? Це вирішує багато дискусій. Визнання моделі, в якій ви потрапили в пастку, є першим кроком до її зупинки. Як зупинити таку закономірність - завдання не з простих: це вид спорту найвищого класу, який вимагає від вас, як одного з батьків, поглянути на те, що потрібно дітям і звідки беруться ваші емоції, спілкуючись із колишнім партнером. Найшвидший шлях у майбутнє - це усвідомити, що на вас впливає, і наважитися задати собі питання, через яке ви замикаєтесь і більше не можете раціонально обговорювати справи з другим батьком. І саме в цьому полягає ключ.

Ви плануєте розлучення і хочете якнайкраще влаштувати для своїх дітей? Або у вас все ще виникають проблеми після розлучення? Не соромтеся звертатися до адвокати з розлучень of Law & More. Ми будемо раді проконсультувати та допомогти вам.

Law & More