зображення розлучення з дітьми

Розлучення з дітьми

Коли ви розлучаєтесь, у вашій родині багато чого змінюється. Якщо у вас є діти, вплив розлучення буде дуже великим і для них. Особливо молодшим дітям може бути важко, коли їхні батьки розлучаються. У всіх випадках важливо, щоб стабільне домашнє середовище дітей якомога менше шкодило. Важливим і навіть юридичним зобов’язанням укласти з дітьми угоди про сімейне життя після розлучення. Ступінь, в якій це можна зробити разом з дітьми, очевидно, залежить від віку дітей. Розлучення - це також емоційний процес для дітей. Діти часто віддані обом батькам і часто не висловлюють своїх справжніх почуттів під час розлучення. Тому вони теж заслуговують на особливу увагу.

Для маленьких дітей спочатку буде не зовсім зрозуміло, що для них буде означати розлучення. Однак важливо, щоб діти знали, де вони стоять, і щоб вони могли дати свою думку про своє життєве становище після розлучення. Звичайно, саме батьки повинні зрештою прийняти рішення.

План батьківства

Батьки, які розлучаються, за законом часто вимагають скласти план батьківства. Він у будь-якому випадку є обов'язковим для батьків, які перебувають у шлюбі чи зареєстрованому товаристві (із спільним опікуном або без нього) та для спільно проживаючих батьків із спільною опікою. План батьківства - це документ, в якому батьки записують домовленості про здійснення батьківства.

У будь-якому випадку план батьківства повинен містити угоди про:

  • як ви залучили дітей до складання плану батьків;
  • як ви розділяєте догляд та виховання (регулювання догляду) або як ви маєте справу з дітьми (регулювання доступу);
  • як і як часто ви даєте один одному інформацію про свою дитину;
  • як разом приймати рішення з важливих тем, таких як вибір школи;
  • витрати на догляд та виховання (аліменти).

Крім того, батьки також можуть вирішити включити інші збори в батьківський план. Наприклад, те, що ви, як батьки, вважаєте важливим у вихованні, певних правилах (перед сном, домашнім завданням) чи поглядах на покарання. Угоди про контакти з обома сім’ями також можуть бути включені до плану батьківства.

Регулювання догляду або домовленості про контакт

Частиною плану батьківства є регламент догляду або регулювання контактів. Батьки, які мають спільні батьківські повноваження, можуть домовитись про догляд. Ці норми містять угоди про те, як батьки ділять завдання по догляду та вихованню. Якщо лише один з батьків має батьківські повноваження, це називається домовленістю про контакт. Це означає, що той, хто не має батьківських повноважень, може продовжувати бачити дитину, але цей батько не несе відповідальності за догляд та виховання дитини.

Складання батьківського плану

На практиці часто буває так, що батьки не в змозі домовитись про дітей разом, а потім записати їх у батьківський план. Якщо ви не можете домовитись зі своїм колишнім партнером про батьківство після розлучення, ви можете зателефонувати на допомогу наших досвідчених юристів або посередників. Ми будемо раді допомогти вам порадити та скласти план батьківства.

Коригування батьківського плану

Як правило, план батьківства повинен бути скоригований через кілька років. Адже діти постійно розвиваються і ситуації, що стосуються їх, можуть змінюватися. Подумайте, наприклад, про ситуацію, коли хтось із батьків стає безробітним, переїжджає додому тощо. Тому, можливо, було б заздалегідь домовитись про те, що, наприклад, план батьківства буде переглядатися кожні два роки та коригуватись у разі потреби.

Аліменти

Чи є у вас діти з партнером і ви розпадаєтесь? Тоді ваш обов'язок по догляду за дітьми залишається. Не має значення, ви були одружені або жили виключно зі своїм колишнім партнером. Кожен з батьків зобов’язаний піклуватися про своїх дітей також фінансово. Якщо діти більше живуть з вашим колишнім партнером, вам доведеться внести свій внесок у утримання дітей. У вас є зобов’язання з обслуговування. Обов’язок щодо підтримки дітей називається аліментом. Догляд за дитиною триває до досягнення 21 року.

Мінімальний розмір аліментів на дитину

Мінімальна сума аліментів - 25 євро на дитину на місяць. Ця сума може бути застосована лише в тому випадку, якщо боржник має мінімальний дохід.

Максимальний розмір аліментів на дитину

Максимального розміру аліментів на дитину немає. Це залежить від доходу обох батьків та потреб дитини. Аліменти ніколи не будуть вищими від цієї потреби.

Індексація утримання дітей

Розмір аліментів збільшується з кожним роком. Міністр юстиції щороку визначає, на який відсоток зростає допомога на дитину. На практиці це називається індексацією аліментів. Індексація є обов'язковою. Особа, яка сплачує аліменти, повинна застосовувати цю індексацію щороку у січні. Якщо цього не зробити, батько, який має право на аліменти, може вимагати різницю. Ви батько отримує аліменти, а ваш колишній партнер відмовляється індексувати суму аліментів? Зверніться до наших досвідчених юристів з сімейного права. Вони можуть допомогти вам заявити про прострочену індексацію. Це можна зробити до п’яти років тому.

Знижка на догляд

Якщо ви не дбайливий батько, але у вас є домовленість про відвідування, що означає, що діти регулярно бувають з вами, тоді ви маєте право на знижку на догляд. Ця знижка буде відрахована із сплати аліментів. Розмір цієї знижки залежить від домовленостей про відвідування і становить від 15 до 35 відсотків. Чим більше контактів ви маєте з дитиною, тим менша сума аліментів, які потрібно сплатити. Це тому, що ви несете більше витрат, якщо діти частіше бувають з вами.

Діти старше 18 років

Обов'язок щодо утримання ваших дітей триває до досягнення ними 21 року. З 18 років дитина перебуває у юному віці. З цього моменту ви більше не маєте нічого спільного зі своїм колишнім партнером, що стосується утримання дітей. Однак, якщо вашій дитині 18 років і він припиняє школу, це є причиною припинення аліментів. Якщо він або вона не ходить до школи, він може перейти на роботу на повний робочий день і забезпечити себе.

Зміна аліментів

В принципі, угоди, укладені щодо утримання дітей, продовжують діяти до досягнення 21 року. Якщо тим часом щось зміниться, що впливає на вашу платіжну здатність, аліменти також можна відповідно скоригувати. Можна подумати, як втратити роботу, заробити більше, іншу домовленість про контакт або знову одружитися. Це все причини перегляду аліментів. Наші досвідчені юристи можуть зробити самостійний перерахунок у таких ситуаціях. Ще одне рішення - закликати посередника разом прийти до нових угод. Досвідчені посередники нашої фірми також можуть вам у цьому допомогти.

Спільне виховання

Діти зазвичай йдуть і живуть з одним із батьків після розлучення. Але вона може бути і різною. Якщо обидва батьки обирають спільне батьківство, діти живуть поперемінно з обома батьками. Спільне виховання - це коли батьки більш-менш однаково розділяють завдання по догляду та вихованню після розлучення. Потім діти живуть як з батьком, так і з матір'ю.

Важлива хороша консультація

Батьки, які розглядають схему спільного батьківства, повинні мати на увазі, що їм потрібно регулярно спілкуватися один з одним. Ось чому важливо, щоб вони мали змогу проконсультуватися між собою навіть після розлучення, щоб спілкування пройшло безперебійно.

Діти проводять приблизно стільки ж часу з одним батьком, скільки з іншим у цій формі батьківства. Це зазвичай дуже подобається дітям. При такій формі батьківства обидва батьки сильно виходять із повсякденного життя дитини. Це теж велика перевага.

Перш ніж батьки можуть почати спільне батьківство, їм потрібно узгодити низку практичних та фінансових питань. Угоди про це можуть бути включені до плану батьківства.

Розподіл догляду не повинен бути рівно 50/50

На практиці спільне виховання часто є майже рівним розподілом допомоги. Наприклад, діти три дні з одним батьком і чотири дні з іншим батьком. Тому не потрібно, щоб розподіл допомоги було рівно 50/50. Важливо, щоб батьки дивилися на те, що реально. Це означає, що поділ 30/70 також може розглядатися як договір про спільне батьківство.

Розподіл витрат

Схема спільного батьківства законодавством не врегульована. В принципі, батьки складають власні домовленості щодо того, які витрати вони ділять, а які - ні. Можна розрізняти між собою власний витрати і витрати бути спільним. Власні витрати визначаються як витрати, які кожне домогосподарство несе на себе. Приклади - оренда, телефон та продуктові товари. Витрати, які повинні бути розподілені, можуть включати витрати, понесені одним батьком від імені дітей. Наприклад: страхування, абонементи, внески або шкільні збори.

Спільне батьківство та аліменти

Часто думають, що у разі спільного батьківства не потрібно сплачувати аліменти. Ця думка помилкова. Під час спільного батьківства обидва батьки мають приблизно однакові витрати на дітей. Якщо один з батьків має більший дохід, ніж інший, вони можуть легше нести витрати на дітей. Тоді, як очікується, людина з найвищим доходом все одно виплачуватиме аліменти другому батькові. Для цього один з наших досвідчених юристів із сімейного права може зробити розрахунок аліментів. Батьки також можуть домовитись про це разом. Інша можливість - відкрити дитячий рахунок. На цей рахунок батьки можуть здійснювати пропорційні щомісячні платежі та, наприклад, допомогу на дитину. Згодом можуть бути здійснені витрати для дітей цього рахунку.

Ви плануєте розлучитися і чи хочете ви влаштувати все якнайкраще для своїх дітей? Або у вас все ще виникають проблеми з аліментами або спільним вихованням після розлучення? Не соромтеся звертатися до юристів компанії Law & More. Ми будемо раді Вас порадити та направити.

Law & More