Донорська угода: що потрібно знати? зображення

Угода про донорство: Що потрібно знати?

Є кілька аспектів народження дитини за допомогою донора сперми, наприклад, пошук відповідного донора або процес запліднення. Іншим важливим аспектом у цьому контексті є правові відносини між стороною, яка хоче завагітніти шляхом запліднення, будь-якими партнерами, донором сперми та дитиною. Це правда, що донорська угода не вимагає регулювання цих правовідносин. Однак правові відносини між сторонами є юридично складними. Щоб запобігти суперечкам у майбутньому та забезпечити впевненість для всіх сторін, розумно для всіх сторін укласти угоду про донорів. Угода про донорів також гарантує чіткість домовленостей між майбутніми батьками та донорами сперми. Кожна донорська угода - це особиста угода, але важлива угода для всіх, оскільки вона також містить домовленості про дитину. Записавши ці угоди, також буде менше розбіжностей щодо ролі донора в житті дитини. На додаток до переваг, які угода про донори може запропонувати всім сторонам, цей блог послідовно обговорює, що передбачає донорська угода, яка інформація в ній викладена та які конкретні угоди можуть бути укладені в ній.

Що таке донорська угода?

Договір донора або донорська угода - це контракт, в якому реєструються угоди між передбачуваними батьками (батьками) та донором сперми. З 2014 року в Нідерландах виділяють два типи донорства: донорство В та С.

B-донорство означає, що пожертву робить донор клініки, невідомий передбачуваним батькам. Однак цей тип донорів реєструється клініками у Фонді штучних запліднень даних про донорів. В результаті цієї реєстрації зачаті діти пізніше мають можливість дізнатись про своє походження. Як тільки зачата дитина досягне дванадцяти років, вона може запросити деякі основні відомості про цей тип донорів. Основні дані стосуються, наприклад, зовнішнього вигляду, професії, сімейного статусу та рис характеру, як зазначено донором під час пожертви. Коли зачала дитина досягла шістнадцяти років, вона може також вимагати (інші) персональні дані даного донора.

С-донорство, з іншого боку, означає, що це стосується донора, який відомий передбачуваним батькам. Цей тип донорів - це, як правило, хтось із кола знайомих чи друзів майбутніх батьків або хтось, кого майбутні батьки самі знайшли в Інтернеті, наприклад. Останній тип донорів також є донором, з яким зазвичай укладаються донорські угоди. Великою перевагою такого типу донорів є те, що передбачувані батьки знають донора і, отже, його характеристики. Більше того, немає списку очікування, і осіменіння може тривати швидко. Однак важливо укласти дуже якісні угоди з цим типом донорів та записати їх. Угода про донори може надати роз'яснення заздалегідь у разі виникнення питань або невизначеності. Якщо коли-небудь буде судовий позов, така угода ретроспективно покаже, якими укладеними є угоди про те, що особи домовились між собою та які наміри мали сторони на момент підписання угоди. Для того, щоб уникнути юридичних конфліктів та судочинства з донором, доцільно звертатися за юридичною допомогою до адвоката на ранній стадії процесу для підготовки донорської угоди.

Що зазначено в донорській угоді?

Часто в донорській угоді передбачається наступне:

  • Дані про ім’я та адресу донора
  • Ім'я та адреса даних майбутніх батьків
  • Угоди про донорство сперми, такі як тривалість, спілкування та обробка
  • Медичні аспекти, такі як дослідження спадкових дефектів
  • Дозвіл на перевірку медичних даних
  • Будь-які надбавки. Це часто дорожні витрати та витрати на медичне обстеження донора.
  • Права та обов'язки донора.
  • Права на анонімність та конфіденційність
  • Відповідальність обох сторін
  • Інші положення на випадок зміни ситуації

Законні права та обов'язки щодо дитини

Що стосується зачатої дитини, невідомий донор зазвичай не виконує жодної юридичної ролі. Наприклад, донор не може доводити, що він законно стає батьком зачатої дитини. Це не змінює того факту, що за певних обставин донор залишається можливим законно стати батьком дитини. Єдиний шлях для донора до законного батьківства - це визнання народженої дитини. Однак для цього потрібна згода майбутнього батька. Якщо зачата дитина вже має двох законних батьків, донор не може визнати зачату дитину, навіть з дозволу. Права у відомого донора різні. У цьому випадку, наприклад, схема відвідування та аліменти також можуть зіграти свою роль. Тому майбутнім батькам мудро обговорити та записати з донором такі моменти:

Легальне батьківство. Обговорюючи цю тему з донором, майбутні батьки можуть уникнути здивування тим фактом, що донор хоче визнати зачату дитину своєю власною і тому хоче бути її законним батьком. Тому важливо заздалегідь запитати у донора, чи не хотів би він також визнати дитину та / або отримати опіку. Щоб уникнути обговорення в подальшому, доцільно також чітко фіксувати те, що обговорювалось між донором та передбачуваними батьками з цього питання у донорській угоді. У цьому сенсі донорська угода також захищає законне походження батьків, яких передбачається.

Контакт і опіка. Це ще одна важлива частина, яка заслуговує на попереднє обговорення майбутніми батьками та донором у донорській угоді. Більш конкретно, можна домовитись про те, чи буде контакт між донором сперми та дитиною. У цьому випадку донорська угода може також вказати обставини, за яких це відбуватиметься. В іншому випадку це може перешкодити зачатої дитини бути (небажаним) зненацька. На практиці існують розбіжності в домовленостях, які майбутні батьки та донори сперми укладають між собою. Один донор сперми матиме щомісячні або щоквартальні контакти з дитиною, а інший донор сперми не буде зустрічатися з дитиною до досягнення нею шістнадцяти років. Зрештою, донор та майбутні батьки мають домовитись про це разом.

Аліменти. Якщо в донорській угоді чітко зазначено, що донор дарує своє насіння лише передбачуваним батькам, тобто не більше, ніж робить його доступним для штучного запліднення, донор не повинен платити аліменти на дитину. Адже в такому випадку він не є збудником. Якщо це не так, можливо, донора розглядають як причинного агента і визначають як законного батька через батьківство, який буде зобов’язаний сплачувати аліменти. Це означає, що донорська угода важлива не лише для батьків, яких передбачається, але, безумовно, також для донора. За донорською угодою донор може довести, що він є донором, що гарантує, що майбутні батьки не зможуть вимагати обслуговування.

Складання, перевірка або коригування донорської угоди

Ви вже маєте донорську угоду і чи існують обставини, які змінилися для вас чи для донора? Тоді може бути доцільним скорегувати донорську угоду. Подумайте про переїзд, який має наслідки для організації відвідування. Або зміна доходу, що вимагає перегляду аліментів. Якщо вчасно змінити угоду та укласти домовленості, які підтримують обидві сторони, ви збільшуєте шанс на стабільне та мирне життя не лише для себе, а й для дитини.

Чи залишаються для вас обставини незмінними? Навіть тоді може бути розумним перевірити вашу донорську угоду у юриста. В Law & More ми розуміємо, що кожна ситуація відрізняється. Тому ми підходимо особисто. Law & MoreАдвокати компанії є експертами з сімейного права і можуть переглянути вашу ситуацію з вами та визначити, чи заслуговує донорська угода на коригування.

Ви хочете скласти угоду про донорів під керівництвом експерта з питань сімейного адвоката? Навіть тоді Law & More готовий для вас. Наші юристи також можуть надати вам правову допомогу або консультацію у разі суперечки між передбачуваними батьками та донором. Чи є у вас інші запитання на цю тему? Будь ласка зв'яжіться Law & More, ми будемо раді вам допомогти.

Law & More