Голландські звичаї

Ризики та наслідки привезення заборонених продуктів

Голландська митниця: ризики та наслідки ввезення забороненої продукції в Нідерланди

Відвідуючи іноземну країну літаком, загальновідомо, що в аеропорту потрібно проходити митну службу. Особи, які відвідують Нідерланди, повинні пройти митницю, наприклад, в аеропорту Схіпхол або Eindhoven аеропорт. Часто трапляється, що в сумках пасажирів є заборонені продукти, які потім навмисне або через незнання чи неуважність потрапляють до Нідерландів. Незалежно від причини, наслідки цих дій можуть бути важкими. У Нідерландах уряд надав митниці спеціальні повноваження самостійно накладати кримінальні чи адміністративні покарання. Ці повноваження були закладені в Algemene Douanewet (Загальний митний закон). Які саме санкції існують і наскільки серйозними можуть бути ці санкції? Прочитайте це тут!

"Альгемен Дуанетвет"

Голландське кримінальне законодавство взагалі знає принцип територіальності. Кримінальний кодекс Голландії містить положення, в якому йдеться про те, що Кодекс застосовується до всіх, хто вчиняє будь-яке кримінальне правопорушення в межах Нідерландів. Це означає, що громадянство або країна проживання особи, яка вчинила злочин, не є визначальними критеріями. Альгемен Дуеневет базується на тому самому принципі і застосовний до конкретних митних ситуацій, що трапляються на території Нідерландів. Там, де Альгемен Дуаневет не передбачає конкретних правил, можна покластися на загальні положення, серед іншого, Кримінального кодексу Голландії ("Wetboek van Strafrecht") та Закону про загальне адміністративне право ("Algemene Wet Bestuursrecht" або "Awb"). У Альгемені Дуеневет акцент робиться на кримінальних санкціях. Крім того, існує різниця в ситуаціях, коли можуть застосовуватися різні види санкцій.

Голландська митниця ризики та наслідки ввезення забороненої продукції в Нідерланди

Адміністративне стягнення

Може бути накладено адміністративне стягнення: коли товари не пред'являються митниці, коли вони не відповідають умовам ліцензії, коли відсутність товару на місці зберігання, коли формальності щодо завершення митних процедур щодо товарів, що ввозяться в ЄС, не передбачено зустрічалися і коли товари вчасно не отримали митного призначення. Адміністративний штраф може досягати висоти + - 300 євро, - або в інших випадках висоти не більше 100% від суми мита.

Кримінальне покарання

Більш імовірно, що буде застосовано кримінальне покарання у разі забороненого товару в'їхати до Нідерландів через прибуття в аеропорт. Наприклад, кримінальне стягнення може бути накладено, коли в Нідерланди ввозяться товари, які згідно із законодавством не можуть бути ввезені або неправильно задекларовані. За винятком цих прикладів злочинних діянь, Альгемен Дуаневет описує низку інших злочинних діянь. Зазвичай кримінальний штраф може досягати максимальної висоти 8,200 82,000 євро або висоти суми мита, що ухиляється, коли ця сума вища. У разі умисних дій максимальний штраф за Альгеменом Дуаневет може досягати висоти 20,500 XNUMX євро або висоти суми мита, що ухиляється, коли ця сума вища. У деяких випадках Альгемен Дуеневет встановлює тюремний вирок. У цьому випадку діяння чи бездіяльність може розглядатися як злочин. Коли Альгемен Дуаневет не призначив покарання у в'язниці, а лише штраф, дії чи бездіяльність можуть розглядатися як правопорушення. Максимальний тюремний вирок, включений до Альгемена Дуеневет, - це шість років. Якщо заборонені товари ввозяться до Нідерландів, покаранням може бути вирок у чотири роки. Штраф у такому випадку матиме максимум XNUMX XNUMX євро.

Процедури

  • Адміністративна процедура: адміністративна процедура відрізняється від кримінальної. Залежно від тяжкості діяння адміністративна процедура може бути простою або складнішою. У разі дії, за яку може бути накладено штраф у розмірі менше 340 євро, процедура, як правило, буде простою. Якщо буде помічено правопорушення, за яке може бути накладено адміністративний штраф, про це буде повідомлено відповідну особу. Повідомлення містить результати. У разі діянь, за які розмір штрафу може перевищувати 340 євро, - необхідно дотримуватись більш детальної процедури. По-перше, задіяна особа повинна отримати письмове повідомлення про намір накласти адміністративний штраф. Це дає йому чи їй можливість протистояти штрафу. Після цього (протягом 13 тижнів) буде вирішено, чи буде накладено штраф чи ні. У Нідерландах можна заперечити рішення адміністративного органу (інспектора) протягом шести тижнів після прийняття рішення. Рішення буде переглянуто протягом шести тижнів. Після цього також можна прийняти рішення до суду.
  • Кримінальна процедура: Коли буде виявлено кримінальне правопорушення, буде складено офіційний звіт, на підставі якого може бути виданий кримінальний наказ. Коли винесено наказ про накладення штрафу на суму, що перевищує 2,000 євро, підозрюваного слід спочатку заслухати. Копія наказаного наказу буде надана підозрюваному. Інспектор або призначена посадова особа визначать час, протягом якого повинен бути сплачений штраф. Через чотирнадцять днів після отримання підозрюваним копії ухвали про виконання штрафу стягнення штрафу підлягає стягненню. Коли підозрюваний не погоджується з покаранням, він може протистояти виправданню у Державному прокуратурі протягом двох тижнів. Це призведе до повторної оцінки справи, після чого покарання для виконання покарань можна скасувати, змінити або викликати до суду. Потім суд вирішить, що станеться. У більш важких випадках офіційний звіт, зазначений у першому реченні попереднього пункту, спочатку повинен бути надісланий прокурору, який потім може забрати справу. Прокурор може також прийняти рішення повернути справу інспектору. Якщо покарання не виплачено, може відбутися вирок у в'язниці.

Висота штрафних санкцій

Вказівки щодо штрафу містяться в Альгемені Дуеневе. Конкретна висота покарань визначається або інспектором, або призначеною посадовою особою, або прокурором (останній лише у випадку злочинного діяння), і встановлюється у порядку виконання покарань (страфбешиккінг) або адміністративним рішенням (бешиккінг ). Як було описано раніше, можна викликати заперечення проти адміністративного рішення («безваарного макету») в адміністративному органі, або можна протистояти винесенню покарання прокурору. Після цього останнього опору суд винесе рішення з цього питання.

Як накладаються ці штрафи?

Виконання покарань або адміністративне рішення зазвичай проходитиме через деякий час після інциденту, оскільки потрібна певна процедурна / адміністративна робота, щоб розмістити всю відповідну інформацію на папері. Тим не менш, згідно з голландським законодавством є відомим явищем (особливо голландським кримінальним законодавством), що за певних обставин можна було негайно сплачувати штрафи. Хороший приклад - пряма сплата штрафних наказів у разі зберігання наркотиків на голландських фестивалях. Це, однак, ніколи не рекомендується, оскільки сплата пені негайно є визнанням вини з багатьма можливими наслідками, такими як судимість. Тим не менш, рекомендується сплатити або протистояти штрафу протягом зазначеного часу. Якщо після декількох нагадувань неустойка все одно не виплачується, зазвичай звертається за допомогою до судового виконавця, щоб отримати суму. Якщо це не виявиться ефективним, може відбутися вирок у в'язниці.

Контакти

Якщо у вас виникнуть додаткові запитання чи коментарі після прочитання цієї статті, не соромтесь звертатися до mr. Максим Ходак, адвокат в Law & More через maxim.hodak@lawandmore.nl або mr. Том Мейвіс, адвокат в Law & More через tom.meevis@lawandmore.nl або зателефонуйте нам за номером +31 (0) 40-3690680.

Law & More