Виселення орендованого майна

Виселення орендованого майна

Виселення - це кардинальна процедура як для орендаря, так і для орендодавця. Адже після виселення орендарі змушені залишати орендовану власність з усіма своїми речами з усіма її далекосяжними наслідками. Тому орендодавець може не просто продовжувати виселення, якщо орендар не виконує своїх зобов'язань за договором оренди. Хоча виселення прямо не врегульовано законом, до цієї процедури діють суворі правила.

Щоб мати можливість продовжувати виселення, орендодавець повинен отримати наказ про виселення від суду. Цей судовий наказ включає дозвіл на виселення орендованого майна у визначену судом дату. Якщо орендар не погоджується з наказом про виселення, орендар може оскаржити це рішення суду. Подання апеляційної скарги зазвичай припиняє дію судового наказу і, таким чином, виселення, поки апеляційний суд не вирішить це. Однак, якщо наказ про виселення був визнаний судом примусовим, апеляція орендаря не призведе до призупинення, і орендодавець може продовжити виселення. Такий перебіг подій створює небезпеку для орендодавця, якщо апеляційний суд вирішить інакше про виселення.

Виселення орендованого майна

Перш ніж суд надасть дозвіл на виселення, орендодавець повинен був розірвати договір оренди. Орендодавець може припинити використання таких методів:

Розчинення

Для цього способу припинення повинен бути недолік орендаря у виконанні його зобов’язань з відповідного договору оренди, тобто невиконання. Це випадок, якщо орендар, наприклад, створює заборгованість з орендної плати або спричинює протиправні неприємності. Недолік орендаря повинен бути достатнім, щоб розірвання договору оренди було виправданим. Якщо орендована нерухомість стосується житлової площі або приміщення середнього розміру, орендар буде користуватися захистом у тому сенсі, що розірвання може відбутися лише через судовий порядок.

Скасування

Це ще один спосіб припинення. Вимоги, яким повинен відповідати орендодавець у цьому контексті, залежать від виду орендованого майна. Якщо орендоване майно стосується житлового приміщення або приміщення середнього бізнесу, орендар користується захистом у тому сенсі, що анулювання відбувається лише на ряді вичерпних підстав, як зазначено у статті 7: 274 та 7: 296 Цивільний кодекс Нідерландів. Однією з підстав, на яку можна посилатися в обох випадках, є, наприклад, термінове особисте користування орендованим майном. Окрім цього, орендодавець повинен дотримуватися різних інших формальностей, таких як терміни.

Чи є орендований простір, крім житлової площі або середнього бізнес-простору, а саме бізнес-приміщення 230a? У цьому випадку орендар не користується захистом оренди, про який було сказано вище, і орендодавець може відносно швидко та легко здійснити розірвання договору оренди. Однак це жодним чином не стосується виселення. Зрештою, орендар так званого бізнес-простору 230a має право захист виселення відповідно до статті 230а Цивільного кодексу Голландії, в тому сенсі, що орендар може просити продовжити термін виселення максимум на один рік протягом двох місяців після письмового повідомлення про виселення. Такий запит може бути звернений і до орендаря, який вже покинув або звільнив орендовану площу. Якщо орендар подав запит про продовження терміну виселення, то оцінка цього запиту проводиться з балансом інтересів. Суд задовольнить цей запит, якщо інтереси орендаря серйозно пошкоджені виселенням і повинні перевершити інтереси орендодавця щодо користування орендованим майном. Якщо суд відхиляє прохання, орендар не може оскаржувати чи касаційну скаргу на це рішення. Це відрізняється лише в тому випадку, якщо суд неправильно застосував або не застосував статтю 230а Цивільного кодексу Голландії.

Якщо орендодавець правильно виконав усі необхідні кроки в процедурі виселення і суд надає йому дозвіл на виселення орендованого майна, це не означає, що орендодавець може сам розпочати виселення. Якщо він це зробить, орендодавець часто буде протиправно діяти до орендаря, щоб орендар міг вимагати компенсації в такому випадку. Дозвіл суду означає лише, що орендодавець може виселити орендоване майно. Це означає, що орендодавець повинен найняти судового виконавця для виселення. Судовий пристав також вручить орендарю наказ про виселення, даючи орендареві останній шанс залишити орендоване майно сам. Якщо орендар цього не зробить, витрати на фактичне виселення несе орендар.

Чи є у вас питання щодо чи вам потрібна юридична допомога в порядку виселення? Будь ласка зв'яжіться Law & More. Наші юристи є фахівцями в галузі орендарського права і раді надати вам поради та / або допомогу в процедурі виселення.

Law & More