Загальні умови покупки: B2B

Загальні умови покупки: B2B

Як підприємець ви регулярно укладаєте угоди. Також з іншими компаніями. Загальні положення та умови часто є частиною угоди. Загальні положення та умови регулюють (юридичні) питання, які є важливими у кожній угоді, наприклад, умови оплати та зобов’язання. Якщо ви, як підприємець, купуєте товари та/або послуги, у вас також може бути набір загальних умов закупівлі. Якщо у вас їх немає, можна подумати про їх складання. Адвокат з Law & More із задоволенням допоможе вам у цьому. У цьому блозі будуть обговорюватися найважливіші аспекти загальних умов покупки та висвітлюватимуться деякі умови для конкретних секторів. У нашому блозі "Загальні умови: що вам слід про них знати" Ви можете прочитати більш загальну інформацію про загальні положення та умови та інформацію, яка цікавить споживачів або компанії, які орієнтовані на споживачів.

Загальні умови покупки: B2B

Які загальні положення та умови?

Загальні положення та умови часто містять стандартні положення, які можна повторно використовувати для кожного контракту. У самому договорі сторони домовляються про те, чого саме вони очікують один від одного: основні угоди. Кожен договір різний. Загальні умови визначають передумови. Загальні умови мають бути використані знову і знову. Ви використовуєте їх, якщо ви регулярно укладаєте договір одного типу або можете це зробити. Загальні умови значно полегшують укладання нових контрактів, оскільки ряд (стандартних) предметів не потрібно викладати кожного разу. Умови закупівлі - це умови, які застосовуються до придбання товарів та послуг. Це дуже широке поняття. Тому умови закупівлі можна знайти у всіх галузях, таких як будівельна промисловість, сектор охорони здоров’я та інші сфери послуг. Якщо ви активно працюєте на роздрібному ринку, покупки будуть на порядку денному. Залежно від виду діяльності, яку необхідно здійснювати, необхідно скласти відповідні загальні умови.

При використанні загальних умов велике значення мають два аспекти: 1) коли можна застосовувати загальні умови та 2) що можна, а що не можна регулювати загальними умовами та положеннями?

Викликаючи власні загальні положення та умови

У разі конфлікту з постачальником, ви можете покластися на свої загальні умови закупівлі. Чи можна насправді покластися на них, залежить від ряду аспектів. Перш за все, загальні положення та умови мають бути оголошені застосовними. Як ви можете оголосити їх застосовними? Вказуючи у запиті на котирування, замовленні чи замовленні на купівлю або в угоді, ви заявляєте, що ваші загальні умови закупівлі застосовуються до угоди. Наприклад, ви можете включити таке речення: "Загальні умови закупівлі [назва компанії] застосовуються до всіх наших угод". Якщо ви маєте справу з різними видами закупівель, наприклад, як із закупівлею товарів, так і з укладанням контрактів на роботу, а також працюєте з різними загальними умовами, ви також повинні чітко вказати, який набір умов ви оголошуєте застосовними.

По -друге, ваші загальні умови закупівлі повинні бути прийняті торговою стороною. Ідеальна ситуація полягає в тому, що це робиться у письмовій формі, але це не є обов’язковим для застосування умов. Умови також можна мовчки прийняти, наприклад, тому що постачальник не протестував проти заяви про застосування ваших загальних умов закупівлі і згодом укладає з вами договір.

Нарешті, користувач загальних умов закупівлі, тобто ви як покупець, несете обов’язок щодо інформації (Розділ 6: 233 згідно з b Цивільного кодексу Нідерландів). Це зобов’язання виконується, якщо загальні умови закупівлі були передані постачальнику до або після укладення угоди. Якщо передача загальних умов закупівлі до або під час укладення договору є розумно неможливо, зобов’язання надавати інформацію може бути виконане іншим способом. У цьому випадку буде достатньо зазначити, що умови доступні для перевірки в офісі користувача або в зазначеній ним торговій палаті, або вони були подані до реєстру судів, і що вони будуть надіслані на запит. Ця заява має бути зроблена до укладення договору. Той факт, що доставка обґрунтовано неможлива, можна припустити лише у виняткових випадках.

Доставка також може відбуватися в електронному вигляді. У цьому випадку застосовуються ті ж вимоги, що і до фізичної передачі. У цьому випадку умови закупівлі повинні бути доступні до або під час укладення контракту таким чином, щоб постачальник міг їх зберігати, і вони були доступні для подальшого використання. Якщо це так розумно неможливоПостачальник повинен бути поінформований до укладення угоди, де умови можна отримати в електронному вигляді та про те, що вони будуть надіслані електронним способом або іншим способом на запит. Будь ласка, зверніть увагу: якщо угода не укладається в електронному вигляді, для отримання загальних умов закупівлі в електронному вигляді необхідна згода постачальника!

Якщо зобов’язання щодо надання інформації не виконано, можливо, ви не зможете використати пункт у загальних умовах. Тоді це положення може бути скасовано. Великий контрагент не може посилатися на недійсність через порушення зобов’язання надавати інформацію. Інша сторона, однак, може покладатися на розумність і чесність. Це означає, що інша сторона може стверджувати, що і чому положення у ваших загальних умовах закупівлі є неприйнятним з огляду на вищезгаданий стандарт.

Битва форм

Якщо ви заявляєте, що ваші загальні умови закупівлі застосовні, може статися, що постачальник відкине застосовність ваших умов та оголосить свої загальні умови поставки застосовними. На юридичному жаргоні цю ситуацію називають «битвою форм». У Нідерландах основне правило полягає в тому, що застосовуються перші умови. Тому вам слід переконатися, що ви оголошуєте свої загальні умови закупівель застосовними і передаєте їх якнайшвидше. Умови можуть бути оголошені застосовними вже під час подання запиту на пропозицію. Якщо під час пропозиції постачальник явно не відхиляє ваші умови, застосовуються ваші загальні умови закупівлі. Якщо постачальник включає свої умови та умови до пропозиції (пропозиції) і явно відхиляє ваші, і ви приймаєте пропозицію, вам необхідно знову звернутися до своїх умов закупівлі та явно відхилити умови постачальника. Якщо ви прямо не відхилите їх, все одно буде укладено договір, до якого застосовуються загальні умови продажу постачальника! Тому важливо вказати постачальнику, що ви бажаєте погодитися, лише якщо застосовуються ваші загальні умови закупівлі. Для того, щоб зменшити ймовірність обговорень, найкраще включити той факт, що загальні умови закупівлі застосовуються до самої угоди.

Міжнародна угода

Вищезазначене може не застосовуватися, якщо є міжнародний договір купівлі -продажу. У такому разі суд, можливо, має поглянути на Віденську конвенцію про продаж. У цій угоді застосовується «правило вибивання». Основне правило полягає в тому, що договір укладено, а положення в умовах, які узгоджуються, є частиною договору. Положення обох загальних умов, які конфліктують, не стають частиною договору. Тому сторони повинні домовитися про суперечливі положення.

Свобода договорів та обмеження

Договірне право регулюється принципом свободи договору. Це означає, що ви не тільки можете вирішувати, з яким постачальником ви укладаєте контракт, але й у чому саме ви погоджуєтесь із цією стороною. Однак не все можна встановити в умовах без обмежень. Закон також визначає, що і коли загальні умови можуть бути «недійсними». Таким чином споживачам пропонується додатковий захист. Іноді підприємці також можуть посилатися на правила захисту. Це називається рефлекторною дією. Зазвичай це невеликі контрагенти. Це, наприклад, фізичні особи, які здійснюють певну професію або бізнес, наприклад, місцевий пекар. Чи залежить така сторона від правил захисту, залежить від конкретних обставин. Як сторона -покупця, ви не повинні враховувати це у своїх загальних умовах, оскільки інша сторона завжди є стороною, яка не може оскаржити правила захисту споживачів. Друга сторона часто є стороною, яка регулярно продає/надає чи надає послуги. Якщо ви ведете бізнес зі "слабшою стороною", можна укласти окремі угоди. Якщо ви вирішите скористатися своїми стандартними умовами покупки, ви ризикуєте не покладатися на певний пункт у загальних умовах, оскільки, наприклад, це зводиться нанівець вашим контрагентом.

Закон також має обмеження щодо свободи укладання договорів, які поширюються на всіх. Наприклад, угоди між сторонами не можуть суперечити закону чи громадському порядку, інакше вони є нікчемними. Це стосується як домовленостей у самому договорі, так і положень загальних положень та умов. Крім того, умови можуть бути скасовані, якщо вони неприйнятні відповідно до стандартів розумності та справедливості. Через вищезгадану свободу укладання договорів та правило, що укладені угоди повинні виконуватися, вищезгаданий стандарт слід застосовувати стримано. Якщо застосування зазначеного терміну є неприйнятним, його можна анулювати. Усі обставини конкретного випадку відіграють роль у оцінці.

Які теми охоплюються загальними умовами та положеннями?

В загальних умовах Ви можете передбачити будь -яку ситуацію, в якій Ви можете опинитися. Якщо положення не застосовується у конкретному випадку, сторони можуть домовитися про те, що це положення - та будь -які інші положення - будуть виключені. У самому контракті також можна укласти інші або більш конкретні домовленості, ніж у загальних умовах. Нижче наведено ряд тем, які можна регулювати у ваших умовах покупки.

Визначення

Перш за все, корисно включити перелік визначень до загальних умов закупівлі. У цьому списку пояснюються важливі терміни, які повторюються в умовах.

Відповідальність

Відповідальність - це предмет, який потребує належного регулювання. В принципі, ви хочете, щоб однакова схема відповідальності застосовувалася до кожного контракту. Ви хочете максимально виключити власну відповідальність. Таким чином, це є предметом, який заздалегідь регулюється загальними умовами закупівлі.

Право інтелектуальної власності

Положення про інтелектуальну власність також слід включити до деяких загальних положень та умов. Якщо ви часто доручаєте архітекторам проектувати будівельні креслення та/або підрядникам для виконання певних робіт, вам буде потрібно, щоб кінцеві результати були вашою власністю. В принципі, архітектор як виробник має авторські права на креслення. Наприклад, в загальних умовах може бути визначено, що архітектор передає право власності або дає дозвіл на внесення змін.

Конфіденційність

Під час ведення переговорів з іншою стороною або здійснення фактичної покупки конфіденційна інформація (бізнесу) часто передається. Тому важливо включити до загальних положень та положень положення, яке гарантує, що ваш контрагент не може використовувати конфіденційну інформацію (просто так).

Гарантії

Якщо ви купуєте продукцію або доручаєте стороні надавати послуги, ви, природно, хочете, щоб інша сторона гарантувала певну кваліфікацію чи результати.

Чинне законодавство та компетентний суддя

Якщо ваша договірна сторона знаходиться в Нідерландах, а доставка товарів та послуг також відбувається в Нідерландах, положення про право, що застосовується до контракту, може здатися менш важливим. Однак, щоб запобігти непередбаченим ситуаціям, рекомендується завжди включати у свої загальні положення та умови той закон, який ви оголошуєте застосовним. Крім того, ви можете вказати в загальних умовах, до якого суду слід подавати будь -який спір.

Підрядне виконання робіт

Наведений вище перелік не є вичерпним. Звісно, ​​є ще багато питань, які можна регулювати загальними умовами. Це також залежить від типу компанії та сектора, в якому вона працює. В якості ілюстрації ми розглянемо ряд прикладів предметів, цікавих для загальних умов закупівлі у разі укладення контракту на виконання робіт.

Ланцюгова відповідальність

Якщо ви як замовник або підрядник залучаєте (під) підрядника для виконання значних робіт, то ви підпадаєте під регулювання ланцюгової відповідальності. Це означає, що ви несете відповідальність за сплату податків із заробітної плати вашим (під) підрядником. Податки на заробітну плату та внески на соціальне страхування визначаються як податки на заробітну плату та внески на соціальне страхування. Якщо ваш підрядник або субпідрядник не виконує платіжні зобов’язання, податкова та митна адміністрація може притягнути вас до відповідальності. Щоб максимально уникнути відповідальності та зменшити ризик, вам слід укласти певні угоди з вашим (під) підрядником. Вони можуть бути викладені в загальних умовах.

Обов’язок попередження

Наприклад, як керівник ви можете домовитися зі своїм підрядником, що перед тим, як він почне працювати, він дослідить ситуацію на місці, а потім повідомить вам про помилки у дорученні. Це домовляється, щоб запобігти підряднику виконувати роботу наосліп та змушує підрядника думати разом з вами. Таким чином можна уникнути будь -яких пошкоджень.

Безпека

З міркувань безпеки ви хочете пред'явити вимоги до якості підрядника та персоналу підрядника. Наприклад, вам може знадобитися сертифікат VCA. Це переважно тема, яку слід розглядати в загальних умовах.

БПЛА 2012

Як підприємець, можливо, ви захочете оголосити Єдині адміністративні положення та умови виконання робіт та робіт з технічного монтажу 2012, що застосовуються до відносин з іншою стороною. У цьому випадку також важливо оголосити їх застосовними в загальних умовах закупівлі. Крім того, будь -які відхилення від БПЛА 2012 також повинні бути чітко зазначені.

Команда Law & More адвокати допомагають як покупцям, так і постачальникам. Хочете точно знати загальні положення та умови? Юристи з Law & More можу порадити вам з цього приводу. Вони також можуть скласти для вас загальні умови або оцінити існуючі.

Law & More