Google оштрафував рекорд на 2,42 мільярди ЄС. Це лише початок, можуть бути накладені ще два штрафи.

Згідно з рішенням Європейської комісії, Google повинен сплатити штраф у розмірі 2,42 мільярда євро за порушення антимонопольного законодавства.

Європейська комісія заявляє, що Google надала переваги власним продуктам Google Shopping в результатах пошукової системи Google на шкоду іншим постачальникам товарів. Посилання на продукти Google Shopping були і знаходяться вгорі сторінки результатів пошуку, тоді як позиції конкуруючих служб, визначені алгоритмами пошуку Google, відображаються лише на нижчих позиціях.

Протягом 90 днів Google повинен буде змінити систему ранжирування алгоритму пошуку. В іншому випадку буде накладено штраф до 5% від середньоденного світового продажу Alphabet, материнської компанії Google.

Єврокомісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер заявила, що те, що Google зробило, було незаконним згідно антимонопольних правил ЄС. Цим рішенням було встановлено прецедент для майбутніх розслідувань.

Європейська комісія розслідує ще два випадки, коли Google нібито зловживає правилами конкуренції на вільному ринку: операційною системою Android та AdSense.

Детальніше: https://rechtennieuws.nl/54679/commisse-legt-google-geldboete-op-242-miljard-eur-misbruik-machtspositie-als-zoekmachine-eigen-prijsvergelijkingsdienst-illegaal-bevoordelen/

2017-06-27

частка