Допоможіть, я заарештований Зображення

Допоможіть, я заарештований

Коли вас як підозрюваного зупиняє слідчий, він має право встановити вашу особу, щоб знати, з ким має справу.

Однак затримання підозрюваного може відбутися двома способами: на гарячому чи без нього.

Червонорукий

Вас застали при вчиненні кримінального правопорушення? Тоді вас може заарештувати будь-хто. Коли слідчий це зробить, він доставить вас прямо на місце для допиту. Перше, що скаже вам слідчий, коли затримає вас на гарячому, це: «Ви маєте право зберігати мовчання і маєте право на адвоката». Як підозрюваний, ви маєте права, коли вас заарештовують, і ви повинні враховувати ці права. Наприклад, ви не зобов’язані відповідати на запитання, вам може допомогти адвокат, ви маєте право на перекладача та можете ознайомитись із документами судового процесу. Тоді слідчий також має право на ваш арешт. Наприклад, слідчий може обшукати будь-яке місце та перевірити будь-який одяг чи предмети, які ви маєте при собі.

Не червоний

Якщо вас підозрюють у вчиненні злочину з використанням гарячої руки, вас затримає слідчий за розпорядженням прокурора. Однак ця підозра має стосуватися злочину, за який дозволено попереднє ув’язнення. Це злочини, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох років. Попереднє ув’язнення – це коли підозрюваного тримають у камері в очікуванні рішення судді.

Дослідження

Після затримання вас слідчий доставить на місце допиту. Це слухання є пред’явленням обвинувачення помічнику прокурора або самому прокурору. Після пред’явлення обвинувачення прокурор може прийняти рішення про звільнення підозрюваного чи затримання для подальшого розслідування. В останньому випадку вас можуть затримати до дев’яти годин. Якщо вас не підозрюють у вчиненні злочину, за який дозволено попереднє ув’язнення, вас можуть затримати до дев’яти годин. Важливо знати, що час з 00:00 до 09:00 не зараховується. Тож якщо вас затримали о 23:00, то дев’ятигодинний термін закінчується о 17:00. Після допиту прокурором він може вирішити, чи доцільно тримати вас під вартою на довший період в інтересах слідства. Це називається триманням під вартою і можливе лише для злочинів, за які дозволено тримання під вартою. Затримання триває максимум три дні, якщо прокурор не вважає це вкрай необхідним, і в цьому випадку три дні подовжуються ще на три дні. Після того, як прокурор допитає вас, вас заслухає слідчий суддя.

Ви можете подати клопотання про звільнення до слідчого судді, оскільки затримання було незаконним. Це означає, що ви вважаєте, що вас не слід було брати під варту, і хотіли б, щоб вас звільнили. Тоді суддя, який проводить перевірку, може вирішити це питання. Вас звільнять, якщо це буде дозволено, і знову помістять під варту, якщо вам буде відмовлено.

Тимчасове затримання

Після тримання під вартою суддя за постановою прокурора може видати постанову про ваше тримання під вартою. Це відбувається в ізоляторі тимчасового тримання або поліцейській дільниці і триває максимум чотирнадцять днів. Ухвала про взяття під варту є першою стадією попереднього ув’язнення. Припустімо, що після закінчення цього періоду прокурор вважає за необхідне залишити вас під вартою на додатковий час. У цьому випадку суд може обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою за клопотанням прокурора. Після цього ви перебуватимете під вартою максимум на 90 днів. Після цього суд вирішить, і ви дізнаєтесь, чи будете ви покарані, чи відпустять. Кількість днів, протягом яких ви були взяті під варту, постанова про затримання чи затримання називається досудовим ув’язненням. Під час винесення вироку суддя може прийняти рішення про пом’якшення вашого покарання шляхом вирахування тримання під вартою з кількості днів/місяців/років, які вам доведеться провести у в’язниці.

Law & More