Я хочу схопити! Зображення

Я хочу схопити!

Ви зробили велику доставку одному зі своїх клієнтів, але покупець не сплачує належну суму. Що ти можеш зробити? У цих випадках ви можете накласти арешт на товари покупця. Однак це залежить від певних умов. Крім того, існують різні види судом. У цьому блозі ви прочитаєте все, що вам потрібно знати про накладення арешту на ваших боржників.

Запобіжне проти виконавчого арешту

Можна розрізнити два типи арешту: запобіжний і виконавчий. У разі попереднього арешту кредитор може тимчасово конфіскувати товар, щоб бути впевненим, що у боржника все ще буде достатньо грошей, щоб пізніше сплатити свій борг. Після накладення запобіжного арешту кредитор повинен порушити справу, щоб суд міг винести рішення щодо конфлікту, на підставі якого було зроблено арешт. Це провадження також називають провадженням по суті. Простіше кажучи, кредитор бере майно боржника під варту, поки суддя не вирішить по суті. Тому товар може бути не проданий до цього часу. З іншого боку, у виконавчому арешті товари накладаються для їх продажу. Потім кошти від продажу використовуються для погашення боргу.

Профілактичний напад

Обидві форми захоплення не допускаються просто так. Щоб накласти арешт на рішення про винесення попереднього рішення, ви повинні отримати дозвіл від судді з тимчасової судової заборони. Для цього ваш адвокат повинен подати заяву до суду. У цій заяві також має бути зазначено, чому ви бажаєте зробити вкладення щодо попереднього рішення. Повинен бути страх розкрадання. Після того, як суд надасть дозвіл, на активи боржника може бути накладено арешт. Тут важливо, щоб кредитор не мав права накладати арешт на товар самостійно, а щоб це робилося через судового пристава. Після цього кредитор має чотирнадцять днів для відкриття провадження по суті. Перевага попереднього арешту полягає в тому, що кредитор не повинен побоюватися, що, якщо борг буде присуджено в рамках провадження по суті в суді, у боржника не залишиться грошей для сплати боргу.

Виконавчий арешт

У разі накладення арешту на примусове виконання потрібен виконавчий документ. Зазвичай це стосується наказу або рішення суду. Тому для виконавчого наказу часто необхідно, щоб провадження в суді вже було проведено. Якщо у вас є виконавчий документ, ви можете попросити судового виконавця вручити його. При цьому судовий пристав відвідує боржника і дає розпорядження сплатити борг у певний термін (наприклад, протягом двох днів). Якщо боржник не сплатить протягом цього терміну, судовий виконавець може накласти арешт на все майно боржника. Потім судовий виконавець може продати ці товари на виконавчому аукціоні, після чого виручені кошти переходять до кредитора. Також може бути накладено арешт на банківський рахунок боржника. Звичайно, аукціону в цьому випадку проводити не потрібно, але гроші можна передати безпосередньо кредитору за згодою судового пристава.

Law & More