Зображення образи, наклепу та наклепу

Образа, наклеп і наклеп

Висловлювати свою думку чи критику в принципі не є табу. Однак це має свої межі. Заяви не повинні бути незаконними. Чи є заява неправомірною, буде оцінюватися в залежності від конкретної ситуації. У судовому рішенні проводиться баланс між правом на свободу вираження поглядів, з одного боку, та правом на захист своєї честі та репутації, з іншого боку. Образа осіб або підприємців завжди має негативний підтекст. У деяких випадках образа вважається незаконною. На практиці часто говорять про дві форми образи. Можуть бути наклеп та / або наклеп. І наклеп, і наклеп навмисно ставлять жертву в погане світло. Що саме означає наклеп та наклеп, пояснюється в цьому блозі. Ми також розглянемо санкції, які можуть бути застосовані проти особи, яка винна у наклепі та / або наклепі.

Образа

"Будь-яка умисна образа, не покрита наклепів або наклеп", кваліфікується як проста образа. Характеристика образи полягає в тому, що це скаржне правопорушення. Це означає, що обвинувачений може бути притягнутий до відповідальності лише тоді, коли потерпілий повідомив про це. На образу зазвичай розглядають лише те, що є не акуратним, але якщо ви добре знаєте свої права, то в деяких випадках ви можете переконатись, що особа, яка вас образила, може бути притягнута до відповідальності. Однак часто трапляється так, що потерпілий не повідомляє про образу, оскільки він або вона можуть зазнати більших недоліків стосовно публічності справи.

Наклепи

Коли мова йде про навмисне зазіхання на честь чи добро ім’я, з метою оприлюднення цього, тоді ця особа винна у наклепі. Умисний напад означає, що чиєсь ім'я навмисно виставляється в поганому світлі. Під умисним нападом законодавець означає, що ви караєтесь, якщо навмисно говорите погані речі про особу, групу чи організацію з метою її розголошення. Наклеп може мати місце як усно, так і письмово. Коли це відбувається в письмовій формі, це кваліфікується як наклепницька примітка. Мотивами наклепу часто є помста або розчарування. Перевагою жертви є те, що скоєне наклепи простіше довести, якщо це письмово.

Наклеп

Про наклепи говорять, коли хтось навмисно наклепується шляхом публічних заяв, про які він знає чи повинен був знати, що заяви не засновані на правді. Тому наклеп можна розглядати як звинувачення когось за допомогою брехні.

Обвинувачення має ґрунтуватися на фактах

Важливим питанням, яке розглядається на практиці, є те, чи, якщо так, то в якій мірі, звинувачення знайшли підтримку у фактах, які були доступні на момент висловлювань. Тому суддя оглядається на ситуацію, яка була в той час, коли були зроблені відповідні заяви. Якщо певні заяви судді здадуться протизаконними, він вирішить, що особа, яка зробила заяву, несе відповідальність за заподіяну шкоду. У більшості випадків потерпілий має право на компенсацію. У разі неправомірної заяви потерпілий також може вимагати виправлення за допомогою адвоката. Виправлення означає, що незаконна публікація чи заява виправлена. Коротше кажучи, у виправлення зазначено, що попереднє повідомлення було невірним або необгрунтованим.

Цивільні та кримінальні процедури

У випадку образи, наклеп чи наклеп жертва має можливість пройти як цивільне, так і кримінальне провадження. За цивільним законодавством потерпілий може вимагати компенсації або виправлення. Оскільки наклеп і наклеп також є кримінальними злочинами, потерпілий також може повідомити про них і вимагати притягнення винного до кримінального законодавства.

Образа, наклеп і наклеп: які санкції?

Проста образа може бути караною. Умовою цього є те, що потерпілий повинен скласти протокол, і прокуратура повинна вирішити притягнути до кримінальної відповідальності підозрюваного. Максимальний вирок, який може призначити суддя, - це три місяці позбавлення волі або штраф другої категорії (4,100 XNUMX євро). Розмір штрафу або (позбавлення волі) залежить від тяжкості образи. Наприклад, дискримінаційні образи караються суворіше.

Наклеп також карається. Знову ж таки, потерпілий повинен був скласти протокол, і прокуратура, мабуть, вирішила притягнути до кримінальної відповідальності обвинуваченого. У разі наклепу суддя може призначити максимальне ув'язнення на шість місяців або штраф третьої категорії (8,200 XNUMX євро). Як і у випадку з образою, тут також враховується серйозність правопорушення. Наприклад, наклеп проти державного службовця карається суворіше.

У випадку наклеп, покарання, які можуть бути накладені, значно суворіші. У випадку наклеп суд може призначити максимальний термін ув'язнення у два роки або штраф четвертої категорії (20,500 XNUMX євро). У випадку наклеп також може бути помилкове повідомлення, хоча декларант знає, що правопорушення не було вчинено. На практиці це називається наклепницьким звинуваченням. Такі звинувачення в основному трапляються в ситуаціях, коли хтось заявляє, що піддався нападу чи жорстокому зловживанню, хоча це не так.

Спроба наклепу та / або наклеп

Спроба наклепу та / або наклеп також карається. Під "спробою" розуміється спроба вчинити наклеп або наклеп на іншу особу, але це не вдалося. Вимогою для цього є те, що злочин повинен бути початком. Якщо такий старт ще не зроблений, караність не передбачена. Це також стосується того, коли було розпочато, але винний сам вирішив не вчиняти наклеп чи наклеп.

Якщо хтось карається за спробу наклеп чи наклеп, застосовується максимальне покарання в розмірі 2/3 максимального покарання за вчинений злочин. Отже, у випадку спроби наклеп, це максимальний вирок 4 місяці. У випадку замаху на наклеп це означає максимальне покарання в один рік і чотири місяці.

Чи доводиться вам стикатися з образою, наклепом або наклепом? А ви хочете отримати більше інформації про свої права? Тоді не соромтеся звертатися Law & More юристів. Ми також можемо допомогти вам, якщо вас переслідують власні органи прокуратури. Наші експерти та спеціалізовані юристи у галузі кримінального права з радістю нададуть вам поради та допоможуть у судових справах.

Law & More