Імідж міжнародного сурогатного материнства

Міжнародне сурогатне материнство

На практиці передбачувані батьки все частіше вирішують розпочати програму сурогатного материнства за кордоном. Вони можуть мати на це різні причини, усі вони пов’язані з нестабільним становищем передбачуваних батьків згідно з голландським законодавством. Вони коротко обговорюються нижче. У цій статті ми пояснюємо, що можливості за кордоном також можуть спричиняти різні проблеми через різницю між закордонним та голландським законодавством.

Імідж міжнародного сурогатного материнства

Мотиви

Існує кілька причин, чому багато батьків, які планують вирішити, шукають сурогатну матір за кордоном. По-перше, у Нідерландах згідно із кримінальним законодавством забороняється посередництво між потенційними сурогатними матерями та передбачуваними батьками, що може ускладнити пошук сурогатної матері. По-друге, на практиці до гестаційного сурогатного материнства застосовуються суворі вимоги. Цим вимогам не завжди можуть відповідати передбачувані батьки або сурогатна мати. Крім того, у Нідерландах також важко накласти зобов'язання на сторони, які беруть участь у договорі сурогатного материнства. Як наслідок, сурогатна мати, наприклад, не може бути законно змушена поступитися дитиною після народження. З іншого боку, більше шансів знайти посередницьке агентство за кордоном та укласти обов’язкові угоди. Причиною цього є те, що, на відміну від Нідерландів, там іноді дозволяється комерційне сурогатне материнство. Для отримання додаткової інформації про сурогатне материнство в Нідерландах, будь ласка, зверніться до цю статтю.

Підводні камені у міжнародному сурогатному материнстві

Тож, хоча на перший погляд може здатися, що простіше успішно пройти програму сурогатного материнства в іншій (спеціалізованій) країні, передбачувані батьки частіше стикаються з проблемами після народження. Це особливо стосується розбіжностей між закордонним та голландським законодавством. Нижче ми обговоримо найпоширеніші підводні камені.

Визнання свідоцтва про народження

У деяких країнах також можливо, щоб передбачувані батьки були вказані як законні батьки у свідоцтві про народження (наприклад, через генетичне походження). У цьому випадку сурогатна мати часто реєструється в реєстрі народжень, шлюбів та смертей. Таке свідоцтво про народження суперечить громадському порядку в Нідерландах. У Нідерландах народжена мати юридично є матір'ю дитини, і дитина також має право на знання свого батьківства (стаття 7, параграф 1, Міжнародна конвенція про права дитини). Тому таке свідоцтво про народження не буде визнано в Нідерландах. У такому випадку суддя повинен буде відновити запис про народження дитини.

Визнання одруженим передбачуваним батьком

Інша проблема виникає, коли одружений батько згадується у свідоцтві про народження як законний батько, тоді як мати у свідоцтві про народження є сурогатною матір'ю. Як результат, свідоцтво про народження не може бути визнане. Згідно із нідерландським законодавством, одружений чоловік не може визнати дитину жінки, яка не є його подружжям, без законного втручання.

Подорож назад до Нідерландів

Крім того, може бути проблематично поїхати з дитиною назад до Нідерландів. Якщо свідоцтво про народження, як описано вище, суперечить громадському порядку, неможливо буде отримати проїзні документи на дитину від посольства Нідерландів. Це може перешкодити батькам, яких планують виїхати з країни разом зі своєю новонародженою дитиною. Більше того, самі батьки часто мають подорожню візу, термін дії якої закінчується, що в гіршому випадку може змусити їх залишити країну без дитини. Можливим рішенням було б розпочати коротке провадження проти нідерландської держави і внаслідок цього видати екстрений документ. Однак неясно, чи вдасться це.

Практичні задачі

Нарешті, можуть бути деякі практичні проблеми. Наприклад, що у дитини немає номера служби громадян (Burgerservicenummer), що має наслідки для медичного страхування та права, наприклад, на допомогу на дитину. До того ж, як і в сурогатне материнство в Нідерландах, отримання законного батьківства може бути цілком роботою.

Висновок

Як було описано вище, на перший погляд здається легшим вибрати сурогатне материнство за кордоном. Оскільки це законодавчо регулюється та комерціалізується в ряді країн, це може дозволити передбачуваним батькам швидше знайти сурогатну матір, вибрати гестаційний сурогатне материнство та полегшити виконання контракту про сурогатне материнство. Тим не менше, існує низка основних підводних каменів, які батьки часто не враховують. У цій статті ми перерахували ці підводні камені, так що з цією інформацією можна зробити зважений вибір.

Як ви вже читали вище, вибір сурогатного материнства як у Нідерландах, так і за кордоном, є непростим, частково через юридичні наслідки. Хотіли б Ви дізнатись більше про це? Тоді звертайтесь Law & More. Наші юристи спеціалізуються на сімейному праві та мають міжнародну увагу. Ми будемо раді надати вам пораду та допомогу під час будь-якого судового розгляду.

Law & More