Інтернет-афера

Інтернет-афера

В останні роки Інтернет процвітав. Все частіше ми проводимо свій час в Інтернеті. З появою онлайн-банківських рахунків, варіантів платежів, торгових місць та платіжних запитів ми все частіше організовуємо в Інтернеті не лише особисті, але й фінансові питання. Він часто влаштовується лише одним натисканням кнопки. Інтернет багато чого нам приніс. Але ми не повинні помилятися. Інтернет та його швидкий розвиток приносять не лише зручності, але й ризики. Зрештою, інтернет-шахрайство лежить в очікуванні.

Щодня мільйони людей купують та продають цінні речі в Інтернеті. Зазвичай все йде добре і як очікувалося для обох сторін. Але занадто часто взаємна довіра порушується стороною, і, на жаль, виникає така ситуація: ви платите відповідно до домовленостей, але потім нічого не отримуєте або вас переконують відправити свій товар заздалегідь, але потім ніколи не отримуєте оплату. Обидва випадки можуть бути аферою. Це найпоширеніша і відома форма інтернет-афери. Ця форма в основному зустрічається в місцях онлайн-торгівлі, таких як eBay, але також через рекламу в соціальних мережах, таких як Facebook. Крім того, ця форма інтернет-афери стосується випадків, коли існує шахрайський веб-магазин, так званий підроблений магазин.

Інтернет-афера

Однак інтернет-афери охоплюють більше, ніж просто "випадки eBay". Коли ви використовуєте певну програму на своєму комп’ютері, ви можете зазнати інтернет-афери в іншому образі. Людина, яка прикидається працівником цієї програмної компанії, може переконати вас у тому, що програма застаріла і що вона становить певні ризики для вашого комп'ютера, коли це зовсім не так. Згодом такий «співробітник» пропонує вам придбати нову програму за доступною ціною. Якщо ви погоджуєтесь і платите, "працівник" повідомить вам, що оплата, на жаль, не була успішною, і вам доведеться здійснити платіж знову. Хоча всі платежі були здійснені правильно і гроші були отримані кілька разів за одну і ту ж «програму», так званий «працівник» продовжуватиме робити цю хитрість до тих пір, поки ви продовжите платити. З тією ж хитрістю ви також можете зустрітись у «куртці обслуговування клієнтів».

Шахрайство

Шахрайство карається відповідно до статті 326 Кримінального кодексу Нідерландів. Однак не кожну ситуацію можна кваліфікувати як таку аферу. Потрібно, щоб вас, як жертву, ввели в оману, щоб здати товар чи гроші. Обман може виникнути, якщо сторона, з якою ви працювали, використовувала помилкове ім’я чи функціональність. У такому випадку продавець представляє себе як надійний, тоді як його контактні дані взагалі не відповідають правильності. Обман може також складатися з хитрощів, таких як описаний раніше. Нарешті, можливо, що в умовах обману йдеться про плетіння фікцій, іншими словами - нагромадження брехні. Тому лише недостачання товарів, за які здійснено платіж, є недостатнім для прийняття шахрайства і не може безпосередньо призвести до засудження продавця.

Отже, за певних обставин ви можете вважати себе обманом, але не йдеться про шахрайство за змістом статті 326 Кримінального кодексу. Однак, можливо, у вашому випадку цивільне законодавство відкрито для подолання "афериста" через відповідальність. Відповідальність може виникати різними способами. Два найпоширеніші та відомі - це деліктна відповідальність та договірна відповідальність. Якщо ви не уклали угоду з «шахраєм», ви, можливо, зможете покластися на першу форму відповідальності. Це той випадок, коли це стосується протиправного діяння, діяння може бути віднесено до винного, ви зазнали шкоди і ця шкода є результатом дії, про яку йдеться. Якщо ці умови будуть дотримані, може виникнути вимога або зобов’язання у вигляді компенсації.

Договірна відповідальність, як правило, бере участь у "випадках eBay". Зрештою, ви уклали угоди відповідно до блага. Якщо інша сторона не виконає своїх зобов’язань за договором, вона може допустити порушення договору. Після того, як буде порушено договір, ви можете вимагати виконання угоди або компенсації. Також розумно дати іншій стороні останній шанс (термін) повернути гроші або надіслати товар за допомогою повідомлення про дефолт.

Щоб порушити цивільний процес, потрібно знати, хто саме такий «аферист». Ви також повинні залучити адвоката до цивільного судочинства. Law & More має юристів, які є одночасно експертами в галузі кримінального та цивільного права. Чи впізнаєте ви себе в одній із ситуацій, описаних раніше, хочете дізнатися, чи є ви жертвою афери чи у вас є питання щодо афери? Зверніться до юристів Law & More. Наші юристи не тільки раді надати вам поради, але і допоможуть вам у кримінальному чи цивільному судочинстві за бажанням.

Law & More