Чи є пенсійна схема обов'язковою?

Чи є пенсійна схема обов'язковою?

Так і ні! Основне правило полягає в тому, що роботодавець не зобов’язаний пропонувати працівникам пенсійну схему. Крім того, в принципі працівники не зобов’язані брати участь у пенсійній програмі, яку надає роботодавець.

На практиці, однак, є багато ситуацій, коли це основне правило не застосовується, залишаючи роботодавцю мало вибору щодо того, пропонувати чи ні пенсійну схему. Крім того, роботодавець не завжди може розробити або змінити пенсійну схему так, як вважає за потрібне. Важливо мати впевненість у цьому.

У яких випадках пенсійне забезпечення є обов’язковим?

  • Для обов'язкового членства в ан галузевий пенсійний фонд;
  • Зобов'язання за а колективний договір; Обмеження через робоча рада"s право на згоду;
  • У разі вже існуючого договір реалізації;
  • Після законодавче положення в Законі про пенсії.

Обов'язкова участь у галузевому пенсійному фонді

Коли компанія підпадає під дію обов’язкового галузевого пенсійного фонду, наслідком цього є те, що роботодавець зобов’язаний запропонувати пенсійну схему пенсійного фонду та зареєструвати працівника в цьому фонді. Якщо роботодавець помилково не приєднається до обов’язкового галузевого пенсійного фонду, це може мати значні фінансові наслідки для нього та його працівників. Крім того, роботодавець все одно повинен приєднатися пізніше і оформити працівників заднім числом. Це означає, що всі прострочені пенсійні внески все одно потрібно сплатити. Іноді можливе звільнення, але оскільки це залежить від галузі, важливо ретельно вивчити це. Ви можете перевірити, чи охоплює ваше підприємство один із обов’язкових фондів із визначеною виплатою, на сайті uitvoeringarbeidsvoorwaardenwetgeving.nl.

Більшість нідерландських працівників обов’язково є афілійованими в одному з понад 50 галузевих пенсійних фондів. Найвідомішими галузевими пенсійними фондами є ABP (для уряду та освіти), PFZW (здоров’я та соціального забезпечення), BPF Bouw та Пенсійний фонд металів і технологій.

Пенсійні зобов'язання за колективним договором

Колективний договір може містити положення та умови, яким повинна відповідати пенсійна схема, або може обов'язково передбачати, до якого пенсійного закладу має бути призначена пенсія. Положення ЦБА щодо пенсій не можуть бути визнані загальнообов'язковими. Це означає, що, в принципі, роботодавці та працівники, які не є сторонніми, не зобов’язані ними дотримуватися. Однак завжди важливо з’ясувати, чи можуть роботодавець і працівники підпадати під дію обов’язкового галузевого пенсійного фонду.

Обмеження для роботодавця, пов'язані з правом погодження трудової ради 

Так зване право на згоду трудової ради додатково обмежує договірну свободу роботодавця щодо пенсій. Це право на згоду регулюється розділом 27 Закону про робочі ради. Рада працівників є обов’язковою за законом, якщо в компанії працює щонайменше 50 осіб. При визначенні чисельності працюючих на підприємстві не допускається розмежування повного та неповного робочого часу. Відповідно до Закону про виробничі ради, роботодавець повинен отримати згоду виробничої ради на будь-яке рішення щодо запровадження, зміни або скасування пенсійної угоди, серед іншого.

Роботодавець уже уклав угоду про управління з пенсійним закладом.

У цій ситуації роботодавець майже завжди зобов’язаний за контрактом реєструвати всіх нових працівників у пенсійному закладі. Однією з причин цього є те, що, в принципі, пенсійний адміністратор не має права запитувати про стан здоров’я працівників. Тепер, щоб не реєструвати лише працівників зі слабким здоров’ям, пенсійний адміністратор вимагає, щоб усі працівники або група працівників були зареєстровані.

Обмеження через положення Закону про пенсійне забезпечення

Роботодавець повинен повідомити нового працівника в письмовій формі протягом одного місяця після його вступу, чи буде він брати участь у пенсійній схемі. Якщо цей працівник належить до тієї самої групи працівників, які вже беруть участь у пенсійній схемі, новий працівник також автоматично почне брати участь у цій пенсійній схемі. На практиці це, як правило, вже зазначено в запропонованому трудовому договорі.

Внесок працівників

Чи поширюється обов’язкова пенсійна програма на роботодавця? Якщо так, то в цій схемі чи колективному договорі буде визначено максимальний внесок працівників. Примітка! Пенсійні внески відраховуютьсяЧастка роботодавця у пенсійних внесках працівників зараховується до витрат на оплату праці. Роботодавець може вирахувати їх із прибутку. В результаті ви платите менше податків.

Обов'язок роботодавця піклуватися

Інформація про пенсію надходить через постачальника пенсій (пенсійний фонд або пенсійний страхувальник). Але роботодавець також повинен інформувати працівників про деякі речі. Це називається обов'язком обережності. Часто в цьому може допомогти пенсійний фонд або пенсійний страхувальник. Роботодавець зобов'язаний повідомити працівників про призначення ними пенсії:

  • На початку працевлаштування. Роботодавець розповідає їм про пенсійну схему та пенсійні внески, які вони повинні платити самі. І чи можливий переказ вартості. Новий працівник перераховує вже нараховану пенсію в пенсійну схему нового роботодавця.
  • Якщо вони вже працюють, наприклад, про можливості створити додаткову пенсію.
  • Якщо вони залишають роботу, роботодавець повідомляє роботодавцю, що пенсійна схема може продовжуватися, якщо працівник розпочне власну справу. Крім того, роботодавець повинен повідомити працівника про переведення вартості його пенсії на пенсійну схему нового роботодавця.

Чи може працівник відмовитися від пенсії?

У більшості випадків практично неможливо не брати участі в пенсійній програмі. Якщо в колективному договорі передбачено галузеву пенсію або пенсійну участь, то працівник не може з нього вийти. Якщо роботодавець уклав договір із пенсійним страхувальником, зазвичай також є домовленість про участь усіх працівників. Як працівник, ви також можете запитати себе, чи розумно не брати участі. Окрім вашого обов’язкового внеску до пенсійного фонду, роботодавець також сплачує частину. Крім того, пенсійні внески складаються з валової зарплати, тоді як вони повинні надходити з вашої чистої зарплати, коли ви починаєте заощаджувати.

Засудженим

Відмова від військової служби з переконань – це особа, яка не бажає оформляти страховку через свої релігійні переконання. Це впливає на пенсію. Тоді вони повинні мати офіційний дозвіл від Банку соціального страхування (SVB). Подати заявку на таке звільнення досить радикально, оскільки звільнення поширюється на всі види страхування. Вас також знімуть з реєстрації для AOW та WW, і ви більше не зможете отримати медичне страхування. Тож не реєструйтеся як відмова від військової служби з мотивів совісті лише для того, щоб позбутися обов’язкового пенсійного внеску. Якщо ви отримуєте визнання від SVB, ви не обов'язково дешевші. Замість застрахованого варіанту особа, яка відмовляється від військової служби, сплачує премію за ощадний варіант. Премія сплачується на спеціально відкритий накопичувальний рахунок з процентною ставкою. Вони отримують це частинами до пенсійного віку, поки не спорожніє котел.

Роботодавець не може змінити пенсійну схему відразу.

Пенсійний план є умовою працевлаштування, і роботодавець не має права змінювати його просто так. Це дозволяється лише за згодою працівників. Іноді в пенсійній схемі чи колективному договорі зазначено, що можливе одностороннє коригування. Але це дозволено лише за серйозних обставин, наприклад, якщо компанії загрожує банкрутство або через зміни законодавства чи колективного трудового договору. Потім роботодавець повинен повідомити своїх працівників про пропозицію щодо змін.

Якщо схема застосовується в компанії, вона є обов’язковою майже у всіх випадках. Якщо пропонується добровільна пенсія, ключовим є забезпечення участі всіх. У вас залишилися запитання після прочитання нашого блогу? Не соромтеся контакт нас; наші юристи з радістю поспілкуються з вами та нададуть відповідну консультацію. 

Law & More