Імідж мігранта знань

Мігрант знань

Чи хотіли б ви, щоб високоосвічений іноземний працівник приїхав до Нідерландів для роботи у вашій компанії? Це можливо! У цьому блозі ви можете прочитати про умови, за яких висококваліфікований мігрант може працювати в Нідерландах.

Знаннєві мігранти з вільним доступом

Слід зазначити, що мігрантам із знаннями з деяких країн не потрібна віза, дозвіл на проживання чи дозвіл на роботу. Це стосується всіх країн, які входять до Європейського Союзу, Норвегії, Ісландії, Швейцарії та Ліхтенштейну. Якщо ви маєте намір привезти висококваліфікованих мігрантів з однієї з цих країн, висококваліфікованим мігрантам потрібен лише дійсний паспорт або посвідчення особи.

Знанні мігранти з-за меж Європи

Якщо ви хочете взяти висококваліфікованого мігранта, який не походить з однієї з країн, згаданих у попередньому абзаці, застосовуються суворіші правила. Їм знадобляться віза та посвідка на проживання. Як роботодавець, ви несете відповідальність за запит цих документів у Службі імміграції та натуралізації (IND). Крім того, роботодавець має бути визнаний спонсором IND. Перш ніж дозволити висококваліфікованим мігрантам приїхати до Нідерландів, ви повинні подати заявку на це визнання як спонсор. Ви, як компанія, повинні відповідати декільком умовам, щоб отримати цей статус, включаючи достатню гарантію безперервності та платоспроможності організації, сплату збору за подання заявки та надійність організації, директорів та інших (юридичних) осіб, які беруть участь . Навіть після того, як вашу компанію було визнано спонсором, ви повинні виконати кілька зобов’язань, а саме обов’язок адміністрування, обов’язок інформування та обов’язок піклування.

Зарплати мігрантів знань

Для вас, як для роботодавця, також є актуальним те, що певною мірою визначено рівень заробітної плати для мігрантів зі знаннями. Не робиться різниці між висококваліфікованими мігрантами з вільним доступом і висококваліфікованими мігрантами з-за меж Європи. Встановлена ​​заробітна плата може відрізнятися для кожної особи залежно від віку мігранта зі знаннями та того, чи відповідає конкретний випадок критерію зниженої заробітної плати. Фактичні суми можна знайти на веб-сайті IND. У будь-якому випадку дохід висококваліфікованого мігранта має бути щонайменше рівним стандартній сумі, яка застосовується до цього висококваліфікованого мігранта. 

Європейська синя карта

Також можливий приїзд висококваліфікованого мігранта на основі європейської блакитної карти. До цього застосовуються інші умови, ніж описані вище. Блакитна карта ЄС — це комбінований дозвіл на проживання та роботу з терміном дії 4 роки. Він призначений для висококваліфікованих працівників із громадянством за межами ЄС, ЄЕЗ або Швейцарії. На відміну від дозволу на проживання, згаданого вище, роботодавець не зобов’язаний бути визнаним спонсором під час подання заявки на блакитну картку ЄС. Однак існує низка інших умов, які повинні бути виконані перед тим, як отримати Blue Card. Серед іншого, з працівником має бути укладений трудовий договір не менше ніж на 12 місяців, а також працівник має закінчити не менше 3-річної програми бакалавра у вищій освіті. Крім того, у випадку блакитної картки ЄС також існує поріг заробітної плати, якого необхідно досягти. Однак це відрізняється від критерію, описаного в попередньому пункті.

Працевлаштовуючи висококваліфікованого мігранта, ви можете заплутатися в лабіринті правил. Чи плануєте ви привезти висококваліфікованого мігранта до Нідерландів? Тоді не соромтеся звертатися Law & More. Наші юристи спеціалізуються на імміграційному праві та з радістю допоможуть вам виконати необхідні дії. 

Law & More