Отримання голландського громадянства

Отримання голландського громадянства

Ви хочете приїхати до Нідерландів, щоб працювати, вчитися або залишитися з сім'єю/партнером? Дозвіл на проживання може бути виданий, якщо у вас є законна мета перебування. Служба імміграції та натуралізації (IND) видає дозволи на проживання як для тимчасового, так і для постійного проживання залежно від вашої ситуації.

Після безперервного легального проживання в Нідерландах щонайменше п’ять років можна подати заяву на отримання дозволу на постійне проживання. Якщо виконуються деякі додаткові суворі умови, можна навіть подати заяву на отримання голландського громадянства шляхом натуралізації. Натуралізація - це складна і дорога процедура, яка подається до муніципалітету. Процедура може тривати від одного року до двох років. У цьому блозі я обговорю, яким умовам, зокрема, потрібно відповідати, щоб подати заяву на натуралізацію.

Враховуючи складний характер процедури, доцільно найняти юриста, який проведе вас через процес і зосередиться на вашій конкретній та індивідуальній ситуації. Адже у разі негативного рішення вам не повернуть високу комісію за заявку.

Натуралізація

Conditions

Натуралізація вимагає, щоб вам виповнилося 18 років і ви безперервно проживали в Нідерландах протягом 5 років або більше з дійсним дозволом на проживання. На момент подачі заяви на натуралізацію важливо мати один із наведених нижче дозволів на проживання:

  • Дозвіл на проживання притулок безстроковий або звичайний безстроковий;
  • Дозвіл на проживання довгострокового резидента ЄС;
  • Дозвіл на проживання на визначений термін з нетимчасовою метою перебування;
  • Документ про проживання як члена сім'ї громадянина Союзу;
  • Громадянство країни ЄС, ЄЕЗ або Швейцарії; або
  • Документ про проживання. Стаття 50 Угоди про вихід з ЄС (Угода про вихід з ЄС) для громадян Великобританії та членів їхніх сімей.

Для позитивного результату також важливо, щоб ви не становили небезпеки для громадського порядку чи національної безпеки Нідерландів. Нарешті, ви повинні бути готові відмовитися від свого поточного громадянства, якщо це можливо, якщо ви не можете посилатися на підставу для звільнення.

Крім того, незважаючи на вікові вимоги, ваші діти можуть натуралізуватися з вами за певних умов.

Необхідні документи

Щоб подати заяву на отримання громадянства Нідерландів, ви повинні, окрім дійсного дозволу на проживання або іншого підтвердження законного проживання, мати дійсне посвідчення особи, наприклад паспорт. Також необхідно надати свідоцтво про народження з країни походження. Також необхідно надати інтеграційний диплом, інший доказ інтеграції або доказ (часткового) звільнення або відмови від вимоги інтеграції.

Муніципалітет використовуватиме Basisregistratie Personen (BRP), щоб перевірити, скільки часу ви фактично проживаєте в Нідерландах.

Запит

Заявку на натуралізацію слід подати в муніципалітет. Ви повинні бути готові відмовитися від поточного громадянства, якщо це можливо – у разі позитивного рішення.

IND має 12 місяців, щоб прийняти рішення щодо вашої заявки. У листі від IND буде зазначено період, протягом якого вони приймуть рішення щодо вашої заяви. Період прийняття рішення починається, коли ви сплачуєте збір за подання заявки. Після отримання позитивного рішення необхідно вжити подальших заходів для фактичного отримання голландського громадянства. Якщо рішення буде негативним, ви можете оскаржити рішення протягом 6 тижнів.

Опціонна процедура

Отримати голландське громадянство можна найпростішим і швидшим шляхом, а саме опціоном. Щоб дізнатися більше про це, зверніться до нашого блогу про процедуру опціону.

Контакти

У вас є запитання щодо імміграційного законодавства чи ви бажаєте, щоб ми допомогли вам із заявою про натуралізацію? Тоді не соромтеся звертатися до Айлін Селамет, юриста в Law & More at aylin.selamet@lawandmore.nl або Рубі ван Керсберген, юрист Law & More at ruby.van.kersbergen@lawandmore.nl або зателефонуйте нам за номером +31 (0)40-3690680.

Law & More