Превентивна опіка: коли це допустимо?

Превентивна опіка: коли це допустимо?

Чи міліція вас затримувала днями, і чи замислюєтесь ви зараз, чи це робиться суворо згідно з книгою? Наприклад, тому, що ви сумніваєтесь у законності їх підстав для цього, або тому, що вважаєте, що тривалість була занадто великою. Цілком нормально, що у вас або ваших друзів та родичів виникають запитання щодо цього. Нижче ми повідомляємо вам, коли судові органи можуть прийняти рішення про затримання підозрюваного - від арешту до позбавлення волі та про можливі обмеження часу.

Превентивна опіка: коли це допустимо?

Арешт та допит

Якщо вас заарештували, це тому, що є / існувала підозра у вчиненні кримінального правопорушення. У разі виникнення такої підозри підозрюваного якомога швидше доставляють до відділення міліції. Опинившись там, його затримують для допиту. Максимальна тривалість - 9 годин. Це рішення, яке може прийняти сам (допоміжний) офіцер, і йому не потрібен дозвіл судді.

Перш ніж ви подумаєте, що арешт триває довше, ніж дозволено: час між 12.00 та 09 не враховується до дев'яти годин. Наприклад, якщо підозрюваний затриманий для допиту о 11:00 вечора, між 11.00:12 та 00:09 піде одна година, і цей період не почнеться знову до 00:5 наступного дня. Потім дев'ятигодинний період закінчується наступного дня о 00:XNUMX

Протягом періоду тримання під вартою для допиту офіцер повинен зробити вибір: він може вирішити, що підозрюваний може поїхати додому, але в деяких випадках він також може прийняти рішення про те, щоб підозрюваний містився під вартою.

обмеження

Якщо під час затримання вам не дозволяли контактувати з кимось, крім вашого адвоката, це пов’язано з повноваженнями прокурора накладати обмежувальні заходи. Прокурор може зробити це з моменту арешту підозрюваного, якщо це відповідає інтересам слідства. Це також пов’язане з адвокатом підозрюваного. Це означає, що, коли адвоката викликають родичі підозрюваного, наприклад, він не може робити жодних оголошень до моменту скасування обмежень. Адвокат може спробувати досягти останнього, подавши повідомлення про заперечення проти обмежень. Зазвичай це заперечення розглядається протягом тижня.

Тимчасове затримання

Запобіжне ув'язнення - це фаза запобіжного заходу з моменту запобіжного заходу під вартою слідчого магістрата. Це означає, що підозрюваний затриманий до кримінального провадження. Вам обрали запобіжний захід? Це дозволено не всім! Це дозволено лише у випадку злочинів, спеціально перелічених у законі, якщо існує серйозна підозра у причетності до кримінального правопорушення, а також є вагомі причини для утримання когось на запобіжному заході протягом більш тривалого періоду часу. Превентивна опіка регулюється законом у статтях 63 та наступних. Скільки саме доказів має бути для цієї серйозної підозри, додатково не пояснюється ні в законі, ні в судовій практиці. Юридичні та переконливі докази не потрібні ні в якому разі. Повинна бути висока ступінь ймовірності причетності підозрюваного до злочину.

Зберігання

Запобіжне утримання розпочинається із запобіжного заходу. Це означає, що підозрюваний може бути затриманий протягом максимум трьох днів. Це максимальний термін, тому це не означає, що підозрюваний завжди буде вдома три дні після утримання під вартою. Рішення про утримання підозрюваного під вартою також приймається (заступником) прокурора і не вимагає дозволу судді.

Підозрюваний не може бути обраний під варту за всіма підозрами. У законі є три можливості:

  1. Запобіжне ув'язнення можливе у разі підозри у вчиненні кримінального правопорушення, яке карається максимальним покаранням у в’язниці на чотири роки або більше.
  2. Затримання під вартою можливе у випадку кількох конкретно перелічених кримінальних злочинів, таких як погроза (285, пункт 1 Кримінального кодексу), розтрата (321 Кримінального кодексу), торг про визнання вини (417bis Кримінального кодексу), смерть або тяжке тілесне ушкодження у разі керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння (175, п. 2 КК) тощо.
  3. Тимчасове затримання можливе, якщо підозрюваний не має постійного місця проживання в Нідерландах і може бути призначено тюремне ув'язнення за правопорушення, яке він підозрює у вчиненні.

Також повинні бути причини, щоб затримати когось на довше. Тимчасове затримання може застосовуватися лише за наявності однієї або декількох підстав, зазначених у розділі 67а Кримінально-процесуального кодексу Нідерландів, таких як:

  • серйозна небезпека для польоту,
  • правопорушення, яке карається позбавленням волі на строк до 12 років,
  • ризик повторного вчинення злочину, який карається позбавленням волі до 6 років, або
  • попереднє засудження менше 5 років тому за конкретно названі злочини, такі як напад, розкрадання тощо.

Якщо є ймовірність того, що звільнення підозрюваного може зіпсувати або перешкодити розслідуванню в поліції, швидше за все, буде зроблено вибір щодо утримання підозрюваного під вартою.

Коли минуло три дні, офіцер має кілька варіантів. Перш за все, він може відправити підозрюваного додому. Якщо розслідування ще не завершено, офіцер може один раз прийняти рішення про продовження терміну затримання максимум тричі на 24 години. На практиці це рішення навряд чи колись приймається. Якщо офіцер вважає, що слідство досить чітке, він може попросити слідчого магістрата помістити підозрюваного під варту.

Утримання під вартою

Співробітник забезпечує, щоб копія справи дійшла до слідчого магістрату та адвоката, і просить слідчого магістрата помістити підозрюваного під варту на чотирнадцять днів. Підозрюваного доставляють із відділення міліції до суду і заслуховують суддя. Адвокат також присутній і може виступати від імені підозрюваного. Слухання не є відкритим.

Слідчий магістрат може прийняти три рішення:

  1. Він може прийняти рішення про задоволення позову офіцера. Потім підозрюваний доставляється до ізолятора на час чотирнадцять днів;
  2. Він може прийняти рішення про відмову в задоволенні позову офіцера. Потім підозрюваному часто дозволяють негайно йти додому.
  3. Він може вирішити задовольнити позов прокурора, але призупинити підозрюваного із запобіжного заходу. Це означає, що слідчий магістрат укладає угоди з підозрюваним. Поки він дотримується укладених домовленостей, він не повинен відпрацьовувати чотирнадцять днів, призначених суддею.

Тривале затримання

Останньою частиною запобіжного заходу є тривале тримання під вартою. Якщо прокурор вважає, що підозрюваний повинен залишатися під вартою навіть після чотирнадцяти днів, він може звернутися до суду із заявою про затримання. Це можливо для максимум дев'яносто днів. Троє суддів оцінюють це клопотання, і підозрюваний та його адвокат заслуховуються до винесення рішення. Знову ж таки, є три варіанти: дозволити, відхилити або дозволити в поєднанні з підвіскою. Запобіжне утримання може бути зупинено на підставі особистих обставин підозрюваного. Інтереси суспільства щодо продовження запобіжного заходу завжди порівнюються з інтересами підозрюваного у звільненні. Причини застосування суспензії можуть включати догляд за дітьми, умови роботи та / або навчання, фінансові зобов'язання та певні програми нагляду. До призупинення запобіжного заходу можуть бути додані такі умови, як заборона на вулиці чи контакті, здача паспорта, співпраця з певними психологічними чи іншими розслідуваннями або служба пробації та, можливо, виплата застави. 

Після максимального періоду 104 дні загалом справа має бути розглянута. Це також називається проформа слуханням. На проформа-слуханні суддя може вирішити, чи повинен підозрюваний залишатися під вартою протягом більш тривалого періоду, завжди протягом максимум 3 місяці.

Чи залишилися у вас питання щодо запобіжного заходу після прочитання цієї статті? Тоді звертайтесь Law & More. Наші юристи мають великий досвід роботи з кримінальним правом. Ми готові відповісти на всі ваші запитання і із задоволенням відстоюватимемо ваші права, якщо вас підозрюють у кримінальному правопорушенні.

Law & More