Майно в шлюбі (та після шлюбу).

Майно в шлюбі (та після шлюбу).

Одруження - це те, що ви робите, коли ви шалено закохані одне в одного. На жаль, досить часто трапляється так, що через деякий час люди перестають бути одруженими один з одним. Розлучення зазвичай не проходить так гладко, як вступ у шлюб. У багатьох випадках люди сперечаються майже про все, що стосується розлучення. Однією з цих речей є власність. Хто має на що право, якщо ви та ваш партнер розлучилися?

Коли ви вступаєте в шлюб, можна досягти кількох домовленостей, які мають значний вплив на майно вас і вашого (колишнього) партнера під час і після шлюбу. Вам було б розумно добре подумати про це перед одруженням, оскільки вони можуть мати далекосяжні наслідки. У цьому блозі обговорюються різні режими власності подружжя та їхні наслідки щодо власності. Слід зазначити, що все, що обговорюється в цьому блозі, так само стосується зареєстрованого партнерства.

Спільнота товарів

Відповідно до закону юридична спільність майна автоматично застосовується, коли сторони одружуються. Це призводить до того, що все майно, яке належить вам і вашому партнеру, належить вам спільно з моменту одруження. Однак тут важливо розрізняти шлюби до та після 1 січня 2018 року. Якщо ви одружилися до 1 січня 2018 року, загальна спільність майна застосовується. Це означає, що ВСЕ майно разом належить вам. Немає значення, придбали ви його до або під час шлюбу. Це не інакше, коли мова йде про подарунок або спадщину. Коли ви згодом розлучаєтеся, все майно потрібно розділити. Ви обидва маєте право на половину майна. Ви одружилися після 1 січня 2018 року? Потім обмежена спільність власності застосовується. Вам належить тільки те майно, яке ви придбали під час шлюбу. Майно до шлюбу залишається партнером, якому воно належало до шлюбу. Це означає, що у вас буде менше майна для поділу після розлучення.

Умови шлюбу

Ви та ваш партнер хочете зберегти своє майно в цілості? Якщо так, ви можете укладати шлюбні угоди під час одруження. Це просто договір між двома подружжям, в якому між іншим укладено угоди про майно. Можна розрізнити три типи передшлюбних договорів.

Холодне виключення

Перша можливість - холодне виключення. Це передбачає узгодження в передшлюбному договорі про відсутність спільності майна взагалі. Потім партнери домовляються, щоб їхні доходи та майно не об’єднувалися разом або жодним чином не взаємозараховувалися. Коли холодний відчужений шлюб закінчується, колишнім партнерам мало що ділити. Це тому, що спільного майна немає.

Застереження про періодичні розрахунки

Крім того, передшлюбний договір може містити пункт про періодичні розрахунки. Це означає, що є окремі активи, а отже, майно, але цей дохід під час шлюбу має ділитися щорічно. Це означає, що під час шлюбу щороку необхідно домовлятися про те, які гроші були зароблені в цьому році і які новинки кому належать. Отже, у такому випадку після розлучення потрібно розділити лише майно та гроші того року. На практиці, однак, подружжя часто не виконує щорічне врегулювання протягом шлюбу. У зв’язку з цим при розлученні все-таки доведеться розділити всі гроші та речі, куплені або отримані під час шлюбу. Оскільки після цього важко з’ясувати, яке саме майно було отримано, це часто стає предметом обговорення під час розлучення. Тому важливо, якщо пункт про періодичне врегулювання включено до шлюбної угоди, фактично здійснювати поділ щорічно.

Стаття остаточного розрахунку

Нарешті, у передшлюбний договір можна включити пункт про остаточний розрахунок. Це означає, що якщо ви розлучитеся, усе майно, яке має право на врегулювання, буде розділено так, якби існувала спільність майна. У передшлюбному договорі також часто вказується, яка нерухомість належить до цього поселення. Наприклад, можна домовитися про те, що певне майно належить одному з подружжя і не потребує погашення, або про погашення лише майна, набутого під час шлюбу. Майно, на яке поширюється положення про мирову угоду, буде розділено навпіл після розлучення.

Бажаєте отримати пораду щодо різних типів майнових угод подружжя? Або вам потрібна юридична допомога щодо розлучення? Тоді звертайтеся Law & More. Наші сімейні адвокати буде рада вам допомогти!

Law & More