Захист комерційної таємниці: що слід знати? Зображення

Захист комерційної таємниці: що слід знати?

Закон про комерційну таємницю (Wbb) застосовується в Нідерландах з 2018 року. Цей закон імплементує Європейську директиву про гармонізацію правил щодо захисту нерозкритих ноу-хау та ділової інформації. Метою запровадження Європейської директиви є запобігання фрагментації норм у всіх державах-членах і тим самим створення правової визначеності для підприємця. До цього часу в Нідерландах не існувало спеціальних норм щодо захисту нерозголошених ноу-хау та ділової інформації, і рішення потрібно було шукати в договірному законодавстві, а точніше в положеннях про конфіденційність та неконкуренцію. За певних обставин доктрина делікту або спосіб кримінального права також запропонували рішення. З набранням чинності Законом про комерційну таємницю Ви як підприємець матимете законне право порушувати судові справи, коли Ваша комерційна таємниця незаконно отримана, розголошена або використана. Що саме мається на увазі під комерційною таємницею та коли і які заходи ви можете вжити проти порушення вашої комерційної таємниці, ви можете прочитати нижче.

Захист комерційної таємниці: що слід знати? Зображення

Що таке комерційна таємниця?

секрет. З огляду на визначення в статті 1 Закону про комерційну таємницю, ділова інформація не повинна бути загальновідомою або легкодоступною. Навіть не для експертів, які зазвичай мають справу з такою інформацією.

Торгова цінність. Крім того, Закон про комерційну таємницю передбачає, що ділова інформація повинна мати комерційну цінність, оскільки вона є таємною. Іншими словами, незаконне отримання, використання або розкриття інформації може зашкодити діловим, фінансовим чи стратегічним інтересам або конкурентному становищу підприємця, який законно володіє цією інформацією.

Розумні заходи. Нарешті, до ділової інформації повинні застосовуватися розумні заходи, щоб зберегти її конфіденційність. У цьому контексті ви можете думати, наприклад, про цифрову безпеку інформації про вашу компанію за допомогою паролів, шифрування або програмного забезпечення для захисту. Розумні заходи також включають положення про конфіденційність та неконкуренцію у трудових відносинах, контрактах про співпрацю та робочих протоколах. У цьому сенсі цей спосіб захисту ділової інформації надалі буде важливим. Law & MoreАдвокати компанії є експертами з питань договірного та корпоративного права та із задоволенням допоможуть вам скласти або переглянути вашу конфіденційність та угоди та положення про неконкуренцію.

Вищевикладене визначення комерційної таємниці досить широке. Загалом комерційною таємницею буде інформація, яка може бути використана для заробляння грошей. Конкретно кажучи, у цьому контексті можна розглядати такі типи інформації: виробничі процеси, формули та рецепти, але навіть концепції, дані досліджень та файли клієнтів.

Коли є порушення?

Чи відповідає інформація про вашу компанію трьом вимогам законодавчого визначення у статті 1 Закону про комерційну таємницю? Тоді інформація про вашу компанію автоматично захищається як комерційна таємниця. Для цього не потрібна (подальша) заявка чи реєстрація. У такому випадку отримання, використання чи оприлюднення без дозволу, а також виробництво, пропонування або збут товарів, що порушують права іншими особами, є незаконним, відповідно до статті 2 Закону про комерційну таємницю. Що стосується незаконного використання комерційної таємниці, це може також включати, наприклад, порушення угоди про нерозголошення інформації, пов’язану з тим чи іншим (договірним) зобов’язанням обмежити використання комерційної таємниці. До речі, Закон про комерційну таємницю також передбачає у статті 3 винятки з незаконного придбання, використання чи розголошення, а також виробництва, пропонування чи збуту товарів, що порушують авторські права. Наприклад, незаконним придбанням комерційної таємниці не вважається придбання шляхом незалежного відкриття або шляхом "зворотного інжинірингу", тобто спостереження, дослідження, розбирання або випробування товару чи предмета, який був наданий громадськість або далі було отримано законно.

Заходи проти порушення комерційної таємниці

Закон про комерційну таємницю пропонує підприємцям можливість вжити заходів проти порушення їхньої комерційної таємниці. Одна з можливостей, описана у статті 5 вищезазначеного Закону, стосується прохання до судді з попередження про вжиття тимчасових та захисних заходів. Тимчасові заходи стосуються, наприклад, заборони на а) використання або розголошення комерційної таємниці або б) на виробництво, пропонування, розміщення на ринку чи використання товарів, що порушують правопорушення, або використання цих товарів для цих цілей. щоб ввести, експортувати або зберегти. Запобіжні заходи, у свою чергу, включають вилучення або декларування товарів, які підозрюються в порушенні.

Інша можливість для підприємця, згідно зі статтею 6 Закону про захист комерційної таємниці, полягає у запиті до суду по суті про призначення судових поштовхів та коригувальних заходів. Сюди входить, наприклад, відкликання товарів, що порушують ринок, знищення товарів, що містять або застосовують комерційну таємницю, і повернення цих носіїв даних власнику комерційної таємниці. Крім того, підприємець може вимагати від порушника компенсацію на підставі статті 8 Закону про захист ґрунтів. Те саме стосується засудження порушника у розумних та пропорційних судових витратах та інших витратах, понесених підприємцем як сторона, що асимілюється, але потім відповідно до статті 1019ie DCCP.

Тому комерційна таємниця є важливим активом для підприємців. Ви хочете знати, чи належить інформація про компанію до вашої комерційної таємниці? Чи вживали ви достатньо захисних заходів? Або ви вже маєте справу з порушенням вашої комерційної таємниці? Потім зв’яжіться Law & More. У Law & More ми розуміємо, що порушення вашої комерційної таємниці може мати далекосяжні наслідки для вас та вашої компанії, і що адекватні дії необхідні як до, так і після. Ось чому адвокати Law & More використовувати особистий, але чіткий підхід. Разом з вами вони аналізують ситуацію та планують подальші кроки. При необхідності наші адвокати, які є експертами в галузі корпоративного та процесуального права, також із задоволенням допоможуть вам у будь-якому провадженні.

Law & More