Зображення пруденційного звільнення

Розсудливе звільнення

Будь-хто може зіткнутися зі звільненням

Існує велика ймовірність, особливо в цей невизначений час, що рішення щодо звільнення прийме роботодавець. Однак, якщо роботодавець хоче продовжити звільнення, він все одно повинен базувати своє рішення на одній із конкретних підстав для звільнення, добре обґрунтовувати це та доводити його існування. Існує вісім вичерпних правових підстав для звільнення.

Найбільш релевантний грунт, який заслуговує на даний момент уваги, - це розсудливе звільнення. Зрештою, вплив кризи корони на компанії величезний і має наслідки не лише для того, як можна вести роботу в межах компанії, але також і особливо для обсягу продажів. Оскільки робота припиняється, більшість компаній продовжують нести витрати. Незабаром може скластися ситуація, коли роботодавець змушений звільнити своїх працівників. Для більшості роботодавців витрати на оплату праці є найвищою статтею витрат. Це правда, що в цей непевний період роботодавці можуть звернутися до Фонду надзвичайних ситуацій з ліквідації зайнятості (ЗАРАЗ), а витрати на оплату праці частково компенсуються урядом, щоб роботодавці не звільняли своїх працівників. Однак надзвичайний фонд стосується лише тимчасової угоди на максимум три місяці. Після цього ця компенсація витрат на заробітну плату припиниться, і багатьом працівникам все ж доведеться зіткнутися зі звільненням через економічні причини, такі як погіршення фінансового становища або втрата роботи.

Однак, перш ніж роботодавець може розпочати звільнення з ділових причин, він повинен спочатку подати заяву на дозвіл на звільнення від UWV. Щоб мати право на отримання такого дозволу, роботодавець повинен:

  • правильно мотивувати причина звільнення і продемонструвати, що одна або кілька робочих місць протягом 26 тижнів в майбутньому обов'язково будуть втрачені в результаті заходів щодо ефективного ведення бізнесу, які, в свою чергу, є наслідком умов бізнесу;
  • продемонструвати, що перепризначити працівника неможливо інша відповідна позиція в межах своєї компанії;
  • продемонструвати, що він дотримався принцип відображення, іншими словами, встановлений законом порядок звільнення; роботодавець не зовсім вільний у виборі, якого працівника висувати на звільнення.

Після того, як працівник отримав можливість захиститися від цього, UWV вирішує, чи можна працівника звільнити. Якщо UWV надає дозвіл на звільнення, роботодавець повинен звільнити його за допомогою листа про відмову протягом чотирьох тижнів. Коли працівник не погоджується з рішенням UWV, він може подати клопотання до окружного суду.

З огляду на вищевикладене, рішення щодо звільнення роботодавцем не може бути просто прийняте, а певні умови, суворі, стосуються дійсного звільнення. Крім того, звільнення тягне за собою певні права та обов'язки сторін. У цьому контексті для сторін важливо пам’ятати про наступні моменти:

  • Заборона звільнення. Коли працівник має трудовий договір на визначений або невизначений термін, він отримує певний ступінь захисту від звільнення. Зрештою, існує низка загальних та спеціальних заборон на звільнення, на підставі яких роботодавець не може звільняти свого працівника або лише за особливих обставин, незважаючи на підстави, такі як пруденційне звільнення. Наприклад, роботодавець не може звільняти свого працівника під час хвороби. Якщо працівник захворів після того, як роботодавець подав заяву про звільнення до УПВ або працівник вже відновився після видачі дозволу на звільнення, заборона на звільнення не застосовується, і роботодавець все одно може продовжувати звільнення.
  • Перехідний платіж. І постійні, і гнучкі працівники мають законне право на перехідну оплату, незалежно від причини. Спочатку працівник мав право на компенсацію переходу лише через два роки. Із впровадженням WAB з 1 січня 2020 року перехідний платіж буде нараховуватися з першого робочого дня. Працівники або службові працівники, які звільняються під час випробувального періоду, також мають право на перехідну оплату. Однак, з іншого боку, перехідну оплату працівникам, які мають трудовий договір більше десяти років, буде скасовано. Це означає, що роботодавцеві буде дешевше звільняти працівника за довгостроковим трудовим договором.

Чи є у вас питання щодо звільнення? Більше інформації про підстави, процедури та наші послуги можна знайти на нашому сайт звільнення. У Law & More ми розуміємо, що звільнення є одним із найбільш далекосяжних заходів законодавства про зайнятість, що має далекосяжні наслідки як для працівника, так і для роботодавця. Ось чому ми використовуємо особистий підхід і разом з вами можемо визначити вашу ситуацію та можливості. Ви маєте справу зі звільненням? Будь ласка зв'яжіться Law & More. Law & More Адвокати є експертами в галузі права звільнення та раді надати вам юридичну консультацію чи допомогу під час процедури звільнення.

Law & More