Визнання як спонсора

Визнання як спонсора

Компанії регулярно привозять працівників з-за кордону до Нідерландів. Визнання в якості спонсора є обов’язковим, якщо ваша компанія хоче подати заявку на дозвіл на проживання з однією з наступних цілей перебування: висококваліфікований мігрант, дослідники в розумінні Директиви ЄС 2016/801, навчання, Au Pair або обмін.

Коли ви подаєте заявку на визнання спонсором?

Ви можете подати заявку в IND на визнання спонсора як компанії. Чотири категорії, для яких можна використовувати Recognition як спонсора, це робота, дослідження, навчання або обмін.

У випадку працевлаштування можна подумати про дозвіл на проживання для працевлаштування з метою мігранта зі знаннями, виконання роботи в якості найманого працівника, сезонної зайнятості, учнівства, переведення в компанію чи бізнес або проживання у випадку власника дозволу Європейська синя карта. Що стосується дослідження, можна подати запит на дозвіл на проживання для дослідження з метою, зазначеною в Директиві ЄС 2016/801. Категорія навчання стосується посвідок на проживання з метою навчання. Нарешті, категорія обміну включає дозволи на проживання з метою культурного обміну або au pair.

Умови для визнання спонсором

Під час розгляду заявки на визнання спонсором застосовуються такі умови:

  1. Запис у Торговому реєстрі;

Ваша компанія повинна бути зареєстрована в Торговому реєстрі.

  1. Безперебійність і платоспроможність вашого бізнесу достатньо забезпечені;

Це означає, що ваша компанія може виконувати всі свої фінансові зобов’язання протягом тривалого періоду (безперервність) і що компанія може подолати фінансові невдачі (платоспроможність).

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) може консультувати IND щодо безперервності та платоспроможності компанії. RVO використовує систему балів до 100 балів для стартапів. Підприємець-початківець - це компанія, яка існує менше півтора років або ще не веде підприємницьку діяльність протягом півтора років. Для позитивного висновку РВО стартап повинен мати не менше 50 балів. З достатньою кількістю балів і, отже, позитивним висновком, компанія визнається референтом.

Система балів складається з реєстрації в голландському Kamer van Koophandel (KvK) і бізнес-план. Спочатку РВО перевіряє, чи зареєстрована компанія в KvK. Він також перевіряє, чи відбулися зміни, наприклад, акціонерів або партнерів після подання заявки на визнання спонсором, а також чи було поглинання, мораторій або банкрутство.

Потім проводиться оцінка бізнес-плану. RVO оцінює бізнес-план на основі ринкового потенціалу, організації та фінансування компанії.

Оцінюючи перший критерій, потенціал ринку, RVO розглядає продукт або послугу, і готує аналіз ринку. Продукт або послуга оцінюється відповідно до його характеристик, застосування, потреб ринку та унікальних переваг продажу. Аналіз ринку є якісним і кількісним і зосереджується на його власному бізнес-середовищі. Аналіз ринку зосереджується, серед іншого, на потенційних клієнтах, конкурентах, бар’єрах входу, ціновій політиці та ризиках.

Згодом RVO оцінює другий критерій – організацію компанії. RVO розглядає організаційну структуру фірми та розподіл компетенцій.

Останній критерій, фінансування, оцінюється РВО на основі прогнозу платоспроможності, оборотності та ліквідності. Важливо, щоб компанія могла подолати будь-які майбутні фінансові труднощі протягом трьох років (платоспроможність). Крім того, прогноз обороту повинен виглядати правдоподібним і відповідати потенціалу ринку. Нарешті – протягом трьох років – грошовий потік від фактичної господарської діяльності має бути позитивним (прогноз ліквідності).

  1. Ваша компанія не є банкрутом або на неї ще не надано мораторій;
  2. Надійність заявника або фізичних чи юридичних осіб чи підприємств, прямо чи опосередковано залучених до підприємства, достатньо доведена;

Наступні приклади служать для ілюстрації ситуацій, коли IND вважає, що немає надійності:

  • Якщо ваша компанія або залучені (юридичні) особи збанкрутували тричі за рік до того, як подали заявку на визнання спонсором.
  • Ваша компанія отримала штраф за податкове правопорушення за чотири роки до того, як подала заявку на визнання спонсором.
  • Ваша компанія отримала три чи більше штрафів відповідно до Закону про іноземців, Закону про працевлаштування іноземців або Закону про мінімальну заробітну плату та мінімальну відпустку протягом чотирьох років, що передували заявці на визнання спонсором.

Окрім наведених вище прикладів, IND може вимагати Сертифікат належної поведінки (VOG) для оцінки надійності.

  1. Визнання спонсором заявника або юридичних осіб чи компаній, прямо чи опосередковано пов’язаних із цією компанією протягом п’яти років, що безпосередньо передували заявці, було відкликано;
  2. Заявник відповідає вимогам, пов’язаним із метою, з якою іноземний громадянин перебуває або хоче залишитися в Нідерландах, що може включати дотримання та дотримання кодексу поведінки.

Окрім зазначених вище умов, які мають бути виконані, існують додаткові умови для категорій дослідження, вивчення та обмін.

Процедура «Визнання спонсором».

Якщо ваша компанія відповідає описаним умовам, ви можете подати заявку на визнання як спонсора в IND, заповнивши форму заявки «Визнання як спонсора». Ви збираєте всі необхідні документи та додаєте їх до заяви. Повну заявку, включаючи необхідні документи, необхідно надіслати до IND поштою.

Після того, як ви надішлете заявку на визнання спонсором, ви отримаєте лист від IND із зазначенням комісії за заявку. Якщо ви заплатили за заявку, IND має 90 днів, щоб прийняти рішення щодо вашої заявки. Цей період прийняття рішення може бути продовжений, якщо ваша заявка неповна або якщо потрібне додаткове дослідження.

Потім IND прийме рішення щодо вашої заявки на визнання спонсором. Якщо вашу заявку відхилено, ви можете подати заперечення. Якщо компанію визнано спонсором, ви будете зареєстровані на веб-сайті IND у публічному реєстрі визнаних спонсорів. Ваша компанія залишатиметься референтом, доки ви не припините визнання або якщо ви більше не відповідатимете умовам.

Обов'язки авторизованого спонсора

Як авторизований спонсор, ви зобов’язані інформувати. Згідно з цим обов’язком, уповноважений спонсор повинен повідомити IND про будь-які зміни в ситуації протягом чотирьох тижнів. Зміни можуть бути пов'язані зі статусом іноземця та визнаним спонсором. Про ці зміни можна повідомити IND за допомогою форми повідомлення.

Крім того, як уповноважений спонсор, ви повинні зберігати інформацію про іноземця у своїх записах. Ви повинні зберігати цю інформацію протягом п’яти років з моменту, коли ви припините бути уповноваженим спонсором іноземця. Як авторизований спонсор, ви маєте зобов’язання щодо адміністрування та утримання. Ви повинні мати можливість подати інформацію про іноземця до IND.

Крім того, як уповноважений спонсор, ви зобов’язані піклуватися про іноземця. Наприклад, ви повинні повідомити іноземця про умови в’їзду та проживання та інші відповідні правила.

Крім того, як уповноважений спонсор, ви несете відповідальність за повернення іноземця. Оскільки іноземець спонсорує члена своєї сім'ї, ви не несете відповідальності за повернення члена сім'ї іноземця.

Нарешті, IND перевіряє, чи дотримується авторизований спонсор своїх зобов’язань. У цьому контексті може бути накладено адміністративний штраф або IND може призупинити або відкликати визнання спонсора.

Переваги визнання спонсором

Якщо вашу компанію визнають спонсором, це дає певні переваги. Як визнаний спонсор, ви не зобов’язані подавати мінімальну або максимальну кількість заявок на рік. Крім того, вам потрібно подати менше підтверджуючих документів, доданих до вашої анкети, і ви можете подати заявку на дозвіл на проживання онлайн. Нарешті, мета полягає в тому, щоб прийняти рішення щодо заявки визнаного спонсора протягом двох тижнів. Таким чином, визнання спонсора полегшує процес подачі заявки на дозвіл на проживання для працівників з-за кордону.

Наші юристи є експертами в імміграційному законодавстві і готові надати вам консультацію. Вам потрібна допомога з поданням заявки на визнання спонсором або у вас залишилися запитання після прочитання цієї статті? Наші юристи в Law & More більш ніж готові допомогти вам.

Law & More