Зразок заяви про виплату заробітної плати

Зразок заяви про виплату заробітної плати

Коли ви працювали як найманий працівник, ви маєте право на заробітну плату. Умови виплати заробітної плати регулюються трудовим договором. Якщо роботодавець не виплачує заробітну плату (вчасно), це означає, що він прострочений, і ви можете подати вимогу про виплату заробітної плати.

Коли подавати заяву про виплату заробітної плати?

Є кілька причин, чому роботодавець відмовляється виплачувати зарплату. По-перше, може виникнути неспроможність роботодавця платити. У цьому випадку у роботодавця немає грошей на виплату заробітної плати. Позов про заробітну плату в цьому випадку не буде рішенням. У цій ситуації вам краще подати заяву про банкрутство роботодавця.

Крім того, трудовий договір також може містити положення про виключення заробітної плати. Це означає, що вам не платитимуть за невідпрацьовані години. Тоді ви також можете не вимагати оплати за ці години.

Основним правилом для визначення того, чи можна подати позов про виплату заробітної плати, є те, що ви маєте право на заробітну плату в обмін на виконану роботу. Якщо заробітна плата не була виплачена, вимога щодо заробітної плати, швидше за все, буде задоволена.

Захворювання

Навіть у разі хвороби роботодавець зобов’язаний (за винятком днів очікування) продовжувати виплачувати заробітну плату. Це зобов'язання діє протягом 2 років з 1e день повідомлення про хворобу. При цьому роботодавець не має права припиняти виплату заробітної плати. Якщо це все-таки сталося, ви можете подати вимогу про виплату заробітної плати. Однак тут може виникнути виняток для перших двох «лікарняних». Це в тому випадку, якщо в трудовий договір або КпАП включено поняття «дні очікування». Це означає, що в перші 2 дні після повідомлення про хворобу роботодавець не зобов’язаний виплачувати заробітну плату. Тоді ви не можете вимагати заробітної плати за ці 2 дні.

Звільнення

Також у разі звільнення роботодавець зобов’язаний продовжити виплату заробітної плати до дня, що передує звільненню. Цей обов’язок також застосовується, якщо ви як працівник відсторонені від роботи до дати звільнення, і тому до цього часу не виконуєте жодної роботи. Якщо ваш роботодавець відмовляється виплачувати заробітну плату за період до дня звільнення, ви можете подати позов про виплату заробітної плати.

Зразок заяви про виплату заробітної плати

Враховуючи вищевикладене, чи маєте ви право на виплату заробітної плати? Якщо так, то спочатку зв’яжіться з роботодавцем (телефоном) і запитайте, чи будуть вони все ж перераховувати зарплату. Прострочена сума досі не виплачена? Потім ви можете надіслати своєму роботодавцю лист із заявою про виплату заробітної плати. У цьому листі ви даєте своєму роботодавцю (зазвичай) 7 днів для виплати зарплати.

Зауважте, якщо протягом 5 років ви не подасте позов про витребування заборгованості по заробітній платі, позов втратить давність! Тому розумно вчасно подати заяву про виплату заробітної плати.

Для цього ви можете використати наш зразок листа:

Твоє ім'я

адреса

Поштовий індекс та місто

До

Прізвище роботодавця

адреса

Поштовий індекс та місто

Тема: лист із заявою про виплату заробітної плати

Шановний пане/пані [найменування роботодавця],

З [дата працевлаштування] я працював у [назва компанії] за трудовим договором. Я працевлаштований на [кількість годин] на тиждень на посаді [положення].

Цим листом повідомляю, що на сьогоднішній день я не отримав заробітну плату за період з [дата] до [дата]. З цієї причини я надсилаю вам свій запит щодо виплати заробітної плати.

Після того, як з вами зв’язалися по телефону, ви не продовжили оплату. Заробітна плата згідно з трудовим договором мала бути виплачена [дата], але цього не сталося. Ви таким чином [днів/місяців] у разі несплати та заборгованість по зарплаті зросла до [кількість].

Прошу та у разі потреби закликаю перерахувати заборговану заробітну плату негайно або не пізніше 7 днів з дати цього листа на [номер рахунку] і надіслати мені платіжні відомості за [місяць(и)].

У разі несплати протягом зазначеного періоду я вимагаю законного збільшення (розділ 7:625 Цивільного кодексу) та законних відсотків.

Чекаючи вашої відповіді,

[Твоє ім'я]

[Підпис]

Після прочитання цього блогу у вас все ще залишилися запитання щодо подання заяви про виплату заробітної плати або питання щодо процедури подання претензії щодо заробітної плати? Якщо так, зв'яжіться з нами. наш адвокати з працевлаштування буде рада вам допомогти!

Law & More