Законодавча індексація аліментів 2023 Зображення

Законодавча індексація аліментів 2023

Щороку держава збільшує розмір аліментів на певний відсоток. Це називається індексація аліментів. Підвищення залежить від середнього зростання зарплати в Нідерландах. Індексація аліментів на дитину та партнера має на меті відкоригувати підвищення заробітної плати та вартості життя. Відсоток встановлює міністр юстиції. Міністр визначає законодавчо встановлений відсоток індексації, індексацію аліментів за нормативами Треми на наступний рік.

Розмір індексації на 2023 рік встановлено у розмірі 3.4%. Це означає, що з 1 січня 2023 року розмір аліментів буде збільшено на 3.4%. Це підвищення платник аліментів повинен здійснити сам.

Кожен платник аліментів за законом зобов'язаний застосовувати це підвищення. Навіть якщо ваша заробітна плата не зросла або ваші витрати зросли, ви зобов'язані використовувати індексацію аліментів. Якщо ви не заплатите підвищення, ваш колишній партнер може вимагати цю суму. Обов’язок індексації аліментів поширюється як на дитину, так і на партнера. Навіть якщо ви не домовилися про це в плані батьківства та/або у шлюборозлучній угоді та/або в ухвалі суду не згадується індексація, індексація застосовується відповідно до закону. Лише у випадках, коли юридична індексація аліментів на дитину та подружжя прямо виключена угодою або рішенням суду, її не потрібно сплачувати.

Індексацію аліментів 2023 розрахувати самостійно

Ви розраховуєте індексацію аліментів на партнера та дитину таким чином: поточна сума аліментів/100 х відсоток індексації 2023 + поточна сума аліментів. Приклад: припустимо, сума аліментів поточного партнера становить 300 євро, а нова сума аліментів після індексації становить (300/100) х 3.4 + 300 = 310.20 євро.

У попередні роки не застосовувалася індексація?

Ви платник аліментів? Тоді найкраще буде, якщо ви самі завжди уважно стежите за індексацією аліментів. Ви не отримаєте сповіщення про це, і сума не буде скоригована автоматично. Якщо ви не будете індексувати його щорічно, ваш колишній партнер може вимагати повернення індексації протягом п’яти років. Тоді суми можуть бути значними. Радимо розрахувати нову суму аліментів і забезпечити виплату нової суми аліментів колишньому партнеру або дітям до 1 січня 2023 року.

Маєте запитання щодо законної індексації аліментів чи стягнення заборгованості по аліментах? Або ви хочете, щоб сума аліментів була визначена чи змінена? Будь ласка, зв'яжіться з нашим адвокати сімейного права.

Law & More