Припинення дії та строки попередження

Припинення дії та строки попередження

Ви хочете позбутися угоди? Це не завжди можливо одразу. Звичайно, важливо, чи є письмова угода і чи були укладені угоди про строк попередження. Іноді до угоди застосовується встановлений законодавством строк попередження, тоді як ви самі не уклали жодних конкретних домовленостей щодо цього. Для того, щоб визначити тривалість періоду попередження, важливо знати, що це за договір і чи був він укладений на певний або невизначений період часу. Також важливо, щоб ви належним чином повідомили про припинення. Цей блог спочатку пояснить, що стосується угод про тривалість. Далі буде обговорено різницю між строковими та безстроковими контрактами. Нарешті, ми обговоримо шляхи розірвання угоди.

Припинення дії та строки попередження

Контракти на невизначений термін

У випадку довгострокових домовленостей сторони зобов'язуються виконувати безперервні дії протягом тривалого періоду часу. Тому виступ повертається або є послідовним. Прикладами довгострокових контрактів є, наприклад, договори найму та найму. І навпаки, довгострокові контракти - це контракти, які вимагають від сторін одноразового виконання, наприклад, наприклад, договору купівлі-продажу.

Певний проміжок часу

Якщо угода була укладена на фіксований період часу, було чітко узгоджено, коли угода почнеться, а коли закінчиться. У більшості випадків не передбачається дострокове розірвання угоди. В принципі, розірвати угоду в односторонньому порядку неможливо, якщо в угоді немає можливості зробити це.

Однак, коли виникають непередбачені обставини, може виникнути можливість припинення. Важливо, щоб ці обставини ще не були враховані в угоді. Крім того, непередбачені обставини повинні мати настільки серйозний характер, що не можна очікувати, що друга сторона підтримуватиме контракт. За цих обставин угода про продовження виконання також може бути розірвана шляхом розірвання рішення судом.

Невизначений час

Строкові контракти на невизначений термін, в принципі, завжди можуть бути розірвані шляхом попередження.

У судовій практиці при розірванні безстрокових контрактів використовуються такі принципи:

  • Якщо закон і угода не передбачають системи розірвання, то безстроковий контракт, в принципі, може бути розірваний на невизначений термін;
  • Однак у деяких випадках вимоги розумності та справедливості можуть означати, що припинення можливе лише за наявності достатньо серйозних підстав для припинення;
  • У деяких випадках вимоги розумності та справедливості можуть вимагати дотримання певного періоду попередження або до повідомлення повинно додаватися пропозиція про виплату компенсації або збитків.

Деякі контракти, такі як трудові договори та оренда, мають встановлені законом строки попередження. Наш веб-сайт має окремі публікації на цю тему.

Коли і як можна скасувати угоду?

Чи може і як договір бути розірваним, в першу чергу залежить від змісту угоди. Можливості припинення часто також узгоджуються в загальних умовах. Тому доцільно спочатку поглянути на ці документи, щоб побачити, які є можливості для розірвання угоди. Юридично кажучи, це тоді називається припиненням. Загалом припинення не регулюється законом. Наявність можливості розірвання та її умови регулюються в угоді.

Хочете скасувати підписку листом або електронною поштою?

У багатьох контрактах міститься вимога про те, що договір може бути розірвано лише письмово. Для деяких видів договорів це навіть прямо зазначено в законі, наприклад, у випадку придбання майна. Донедавна було неможливо розірвати такі контракти електронною поштою. Однак до цього закону було внесено зміни. За деяких обставин електронне повідомлення розглядається як «написання». Отже, якщо в договорі не передбачено, що договір повинен бути розірваний рекомендованим листом, а лише посилається на письмове повідомлення, достатньо надіслати електронне повідомлення.

Однак є недолік відмови від підписки електронною поштою. Надсилання електронної пошти регулюється так званою „теорією отримання”. Це означає, що заява, адресована певній особі, набирає чинності лише після того, як заява дійде до цієї особи. Отже, відправити його самостійно недостатньо. Заява, яка не дійшла до адресата, не має ефекту. Отже, той, хто розірве угоду електронною поштою, повинен довести, що електронне повідомлення дійсно надійшло до адресата. Це можливо лише в тому випадку, якщо особа, якій було надіслано електронне повідомлення, відповідає на повідомлення електронної пошти або якщо вимагається прочитання або підтвердження отримання.

Якщо ви хочете розірвати угоду, яка вже була укладена, розумно спочатку ознайомитись із загальними умовами та контрактом, щоб побачити, що було визначено щодо розірвання. Якщо угоду має бути розірвано в письмовій формі, найкраще це зробити рекомендованим листом. Якщо ви все-таки вирішите розірвати повідомлення електронною поштою, переконайтеся, що можете довести, що адресат отримав електронне повідомлення.

Ви хочете скасувати угоду? Або у вас є питання щодо розірвання угод? Тоді не соромтеся звертатися до юристів Law & More. Ми готові переглянути ваші угоди та надати вам правильну пораду.

 

Law & More