Закон про банкрутство та його процедури

Закон про банкрутство та його процедури

Раніше ми писали а блог про обставини, за яких можна подати заяву про банкрутство, і про те, як працює ця процедура. Окрім банкрутства (регулюється у Розділі I), Закон про банкрутство (голландською мовою Faillissementswet, далі - "Fw") має ще дві процедури. А саме: мораторій (Розділ II) та схема реструктуризації боргів для фізичних осіб (Розділ III, також відомий як Закон про фізичні особи щодо перепланування боргу або нідерландською мовою Мокра Schuldsanering Natuurlijke Personen "WSNP"). Чим відрізняються ці процедури? У цій статті ми це пояснимо.

Закон про банкрутство та його процедури

Банкрутство

Перш за все, Fw регулює процедуру банкрутства. Це провадження передбачає загальне арешт загальних активів боржника на користь кредиторів. Це стосується колективного відшкодування. Хоча завжди існує можливість для кредиторів звертатися за компенсацією індивідуально за межами банкрутства на підставі положень Цивільно -процесуального кодексу (нідерландською мовою) Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering або "Rv"), це не завжди соціально бажаний варіант. Якщо запроваджено механізм колективного відшкодування, це заощаджує багато окремих проваджень для отримання правозастосовного титулу та його виконання. Крім того, активи боржника розподіляються справедливо між кредиторами, на відміну від індивідуальної регресії, де немає порядку черговості.

Закон містить низку положень щодо цієї процедури колективного відшкодування. Якщо визнано банкрутство, боржник втрачає розпорядження та управління активами (майном), які підлягають стягненню відповідно до статті 23 Fw. Крім того, кредитори більше не можуть звертатися за компенсацією індивідуально, а всі застави, зроблені до банкрутства, анулюються (Стаття 33 Fw). Єдина можливість кредиторів у справі банкрутства отримати свої вимоги до сплати - це подати ці вимоги для перевірки (стаття 26 Fw). Призначається ліквідатор, який сприяє банкрутству, який приймає рішення про перевірку, а також управляє та врегулює майно на користь спільних кредиторів (стаття 68 Fw).

Призупинення платежу

По -друге, FW пропонує іншу процедуру: зупинення платежів. Ця процедура не призначена для розподілу доходів боржника, як -от банкрутства, а для їх утримання. Якщо все -таки можна вийти з мінуса і таким чином уникнути банкрутства, це можливо лише для боржника, якщо він фактично зберігає свої активи. Тому боржник може подати заяву про введення мораторію, якщо він не перебуває у ситуації, коли він припинив сплачувати борги, але якщо він передбачає що він буде в такій ситуації в майбутньому (стаття 214 Fw).

Якщо заяву про введення мораторію буде задоволено, боржник не може бути змушений сплатити вимоги, на які поширюється мораторій, стягнення призупиняється, а всі застави (запобіжні та виконавчі) скасовуються. Ідея цього полягає в тому, що, знявши тиск, є місце для реорганізації. Однак у більшості випадків це не є успішним, оскільки все ще можливе виконання вимог, до яких надається пріоритет (наприклад, у випадку права утримання або права застави чи іпотеки). Заява про мораторій може викликати тривогу у цих кредиторів і, отже, заохотити їх наполягати на виплаті. Крім того, боржник може лише в обмеженій мірі реорганізувати своїх працівників.

Реструктуризація боргів фізичних осіб

Третя процедура FW - реструктуризація боргу для фізичних осіб - подібна до процедури банкрутства. Оскільки компанії припиняються шляхом припинення процедури банкрутства, кредитори більше не мають боржника і не можуть отримати свої гроші. Звісно, ​​це не стосується фізичної особи, а це означає, що деякі боржники можуть переслідуватися кредиторами протягом усього життя. Ось чому після успішного укладення боржник може розпочати процедуру реструктуризації боргу.

Чистий аркуш означає, що несплачені борги боржника перетворюються на природні зобов’язання (стаття 358 Fw). Вони не підлягають застосуванню законом, тому їх можна розглядати як лише моральні зобов’язання. Для того, щоб отримати цей чистий аркуш, важливо, щоб боржник доклав максимум зусиль протягом терміну дії угоди, щоб зібрати якомога більше доходу. Значна частина цих активів потім ліквідується так само, як у процедурі банкрутства.

Запит про реструктуризацію боргу буде задоволено лише в тому випадку, якщо боржник діяв добросовісно протягом п’яти років, що передують запиту. У цій оцінці враховується багато обставин, включаючи те, чи є заборгованість або неплатежі засуджуваними, і обсяг зусиль щодо сплати цих боргів. Добросовісність також важлива під час та після судового розгляду. Якщо під час провадження недобросовісно, ​​провадження може бути припинено (стаття 350, пункт 3 Fw). Добросовісність у кінці та після судового розгляду також є передумовою для надання та підтримки чистого аркуша.

У цій статті ми дали коротке пояснення різних процедур у Fw. З одного боку, існують процедури ліквідації: загальна процедура банкрутства та процедура перепланування боргу, яка застосовується лише до фізичних осіб. У цьому провадженні майно боржника ліквідується колективно на користь спільних кредиторів. З іншого боку, існує призупинення процедури виплати, яка, «зупиняючи» платіжні зобов'язання перед незабезпеченими кредиторами, може дозволити боржнику навести порядок у своїх справах і таким чином уникнути можливого банкрутства. У вас є запитання щодо Fw та процедур, які він забезпечує? Тоді звертайтесь Law & More. Наші юристи спеціалізуються на законодавстві про банкрутство і з радістю вам допоможуть!

Law & More