ВНЖ на проживання в Нідерландах

Наслідки розлучення для вашого дозволу на проживання

Чи маєте Ви проживання в Нідерландах на підставі шлюбу з партнером? Тоді розлучення може мати наслідки для вашого дозволу на проживання. Зрештою, якщо ви розлучитеся, ви більше не будете виконувати умови, ваше право на дозвіл на проживання втрачає силу, і тому його може бути відкликано IND. Від того, чи і на яких підставах ви зможете залишитися в Нідерландах після розлучення, залежить від наступних ситуацій, які потрібно розрізнити.

У вас є діти

Ви розлучені, але у вас є неповнолітні діти? У такому випадку існує можливість зберегти посвідку на проживання в Нідерландах у таких випадках:

Ви були одружені з громадянином Нідерландів, а ваші діти - голландцями. У такому випадку ви можете зберігати посвідку на проживання, якщо продемонструєте, що між вашою голландською неповнолітньою дитиною та вами є такі відносини залежності, що ваша дитина була б змушена виїхати з ЄС, якщо вам не надано право на проживання. Зазвичай існують відносини залежності, коли ви виконуєте завдання по догляду та / або вихованню.

Наслідки розлучення для вашого дозволу на проживання

Ви були одружені з громадянином ЄС, а ваші діти - громадяни ЄС. Потім у вас є можливість зберегти посвідку на проживання у випадку одностороннього повноваження або у випадку встановленого судом домовленості про відвідування, реалізація якої має відбуватися в Нідерландах. Однак ви повинні продемонструвати, що у вас є достатні ресурси для підтримки сім'ї, щоб не використовувалися державні кошти. Ваші діти ходять до школи в Нідерландах? Тоді ви можете мати право на звільнення від вищезазначеного.

Ви були одружені з громадянином, який не є членом ЄС, а ваші діти - не громадяни ЄС. У такому випадку важко зберігати посвідку на проживання. У такому випадку ви можете лише вимагати, щоб неповнолітні діти зберігали своє право на проживання відповідно до статті 8 ЄСПЛ. Ця стаття регулює право на захист сім'ї та сімейного життя. Різноманітні фактори важливі для запитання, чи справді звернення до цієї статті заслуговує на користь. Тому, звичайно, це не простий шлях.

У вас немає дітей

Якщо у вас немає дітей і ви збираєтесь розлучитися, термін дії вашого проживання закінчується, оскільки ви більше не будете разом з особою, від якої залежало ваше право на проживання. Ви хочете залишитися в Нідерландах після свого розлучення? Тоді вам потрібен новий вид на проживання. Щоб отримати право на проживання на проживання, ви повинні відповідати певним умовам. IND перевіряє, чи відповідаєте ви цим умовам. Дозвіл на проживання, на який ви маєте право, залежить від вашої ситуації. Можна виділити наступні ситуації:

Ви з країни ЄС. Чи маєте ви громадянство країни ЄС, країни ЄЕП чи Швейцарії? Тоді ви можете жити, працювати або розпочати бізнес та вчитися в Нідерландах за європейськими правилами. Протягом періоду, в який ви виконуєте (одну з) цих заходів, ви можете залишитися в Нідерландах без свого партнера.

Ви маєте посвідку на проживання більше 5 років. У такому випадку ви можете подати заяву на отримання дозволу на незалежне проживання. Однак ви повинні відповідати наступним умовам: у вас був дозвіл на проживання з тим же партнером принаймні 5 років, ваш партнер є громадянином Нідерландів або має посвідку на проживання з тимчасовою метою перебування, і у вас є інтеграційний диплом або звільнення від цього.

Ви громадянин Туреччини. Більш сприятливі правила стосуються турецьких службовців та членів їхніх сімей залишатися в Нідерландах після розлучення. Завдяки домовленостям між Туреччиною та Європейським Союзом ви можете подати заяву на отримання незалежної посвідки на проживання лише через 3 роки. Якщо ви одружені три роки, ви можете подати заяву на посвідку на проживання через 1 рік, щоб шукати роботу.

Чи відкликано ваш дозвіл на проживання внаслідок розлучення і чи було відхилено вашу заяву щодо іншого посвідки на проживання? Потім приймається рішення про повернення, і вам дається термін, протягом якого ви повинні залишити Нідерланди. Цей строк продовжується, якщо подано заперечення чи апеляцію проти відхилення чи відкликання. Подовження триває до прийняття рішення про заперечення ІНД або рішення судді. Якщо ви вичерпали судочинство в Нідерландах і не покинете Нідерланди протягом встановленого терміну, ваше перебування в Нідерландах є незаконним. Це може мати для вас далекосяжні наслідки.

At Law & More ми розуміємо, що розлучення означає для вас емоційно важкий час. У той же час, розумно подумати про свій вид на проживання, якщо ви хочете залишитися в Нідерландах. Важливо добре розуміння ситуації та можливостей. Law & More може допомогти вам визначити своє правове становище та, якщо потрібно, подбати про заяву про збереження чи новий дозвіл на проживання. У вас є якісь інші запитання, чи ви впізнаєте себе в одній із наведених ситуацій? Зверніться до юристів Law & More.

Law & More