Цифровий підпис та його значення

В даний час як приватні, так і професійні сторони все частіше укладають цифровий договір або погоджуються на відсканований підпис. Звичайно, намір не відрізняється, ніж звичайним рукописним підписом, а саме - прив’язати сторони до певних зобов'язань, оскільки вони вказали, що вони знають зміст договору і погоджуються на нього. Але чи можна цифровому підпису присвоїти те саме значення, що і рукописному підпису?

Цифровий підпис та його значення

З появою Голландського закону про електронні підписи до Цивільного кодексу було додано статтю 3: 15a із таким змістом: "електронний підпис має ті ж правові наслідки, що і рукописний (мокрий) підпис". Це залежить від умови, що метод, який використовується для його аутентифікації, є достатньо надійним. Якщо ні, суддя цифровий підпис може визнати недійсним. Ступінь надійності також залежить від мети або важливості договору. Чим більше значення, тим більше надійності потрібно. Електронний підпис може мати три різні форми:

  1. повне г, повне г,, показали, від, номер, XNUMX звичайний цифровий підпис. Ця форма також включає відсканований підпис. Хоча цю форму підпису легко підробити, вона за певних обставин може вважатися достатньо надійною і, отже, дійсною.
  2. повне г, повне г,, показали, від, номер, XNUMX просунутий цифровий підпис. Ця форма супроводжується системою, де унікальний код пов'язаний із повідомленням. Це роблять постачальники послуг, такі як DocuSign та SignRequest. Такий код не можна використовувати з підробленим повідомленням. Зрештою, цей код однозначно пов’язаний із підписанцем та дає можливість ідентифікувати підписувача. Таким чином, ця форма цифрового підпису має більше гарантій, ніж «звичайний» цифровий підпис, і, принаймні, її можна вважати достатньо надійною і, отже, юридично дійсною.
  3. повне г, повне г,, показали, від, номер, XNUMX сертифікований цифровий підпис. Ця форма цифрового підпису використовує кваліфікований сертифікат. Кваліфіковані сертифікати видаються власнику лише спеціальними органами, які визнаються та реєструються Органом нагляду за споживачами та ринками телекомунікацій та за жорстких умов. З таким свідоцтвом Закон про електронні підписи посилається на електронне підтвердження, яке пов'язує дані для перевірки цифрового підпису до конкретної особи та підтверджує особу цієї особи. "Достатня надійність" і, таким чином, юридична обґрунтованість цифрового підпису гарантуються за допомогою такого кваліфікованого сертифіката.

Таким чином, будь-яка форма, як підпис від руки, може бути юридично дійсною. Так само, погодившись електронною поштою, звичайний цифровий підпис також може встановити юридично обов'язкову угоду. Однак, з точки зору доказів, лише кваліфікований цифровий підпис є таким самим, як і рукописний підпис. Тільки ця форма підпису доводить, через ступінь їх надійності, що заява про наміри підписанта є безперечною і, як власноручний підпис, роз'яснює, хто і коли пов'язаний угодою. Зрештою, справа в тому, що інша сторона повинна мати можливість перевірити, чи є його інша сторона насправді особою, яка погодилася на контракт. Тому, у випадку кваліфікованого цифрового підпису, інша сторона повинна довести, що такий підпис не є автентичним. У той час як суддя, у випадку вдосконаленого цифрового підпису, буде вважати, що підпис є автентичним, той, хто підписує, несе тягар та ризик доказування у випадку звичайного цифрового підпису.

Таким чином, немає різниці між цифровим та власноручним підписом з точки зору юридичної цінності. Однак це по-різному щодо доказової цінності. Ви хочете знати, яка форма цифрового підпису найкраще відповідає вашій угоді? Або у вас є інші питання щодо цифрового підпису? Будь ласка зв'яжіться Law & More. Наші юристи є фахівцями в галузі цифрового підпису та договорів і раді надати консультації.

частка